
Architektura z wykorzystaniem szkła „Glass in Architecture”
Firma Pilkington Polska opublikowała interesujący album „Glass in Architecture” prezentujący najciekawsze realizacje architektoniczne z wykorzystaniem szkła. Katalog przedstawia obiekty powstałe w ostatnich latach w różnych miejscach świata.
Czytaj dalej
W październiku 2011 r. firma Pilkington Polska wydała album „Glass in Architecture”, który obejmuje wybór światowych obiektów inspirowanych najbardziej kreatywnymi pomysłami architektonicznymi z wykorzystaniem szkła. W albumie przedstawione zostały najnowsze realizacje obiektów biurowych, użyteczności publicznej oraz domów prywatnych, których projektanci połączyli funkcjonalność z ciekawym designem, stosując nowoczesne rozwiązania szklane.
Czytaj również: Włoski architekt Rolando Rossi i projekt klatki schodowej
W wydawnictwie pokazano zrealizowane projekty, w których wykorzystanie szkła pozwoliło osiągnąć niespotykane efekty. Album prezentuje interesujące przykłady budynków, w których nowoczesność harmonizuje z dziedzictwem historycznym (jak w przypadku The Kymenlaakso University of Applied Sciences w Finlandii), infrastrukturą miejską (Presbyterian Hospital w centrum Nowego Jorku), czy pięknem przyrody (Hotel Spa Dr Irena Eris w Krynicy Górskiej). W każdym przypadku zastosowane rozwiązania szklane pełnią wiele różnych funkcji, które podnoszą estetykę oraz wartość użytkową pokazanych obiektów i wpisują je w nurt zrównoważonego budownictwa.
Album zawiera liczne zdjęcia budynków, zbliżenia elewacji i przeszkleń – nadających obiektom unikatowy charakter. Przedstawione realizacje prezentują, w jaki sposób zastosowanie konkretnych rozwiązań szklanych pozwoliło uzyskać zamierzony efekt architektoniczny.
Czytaj również: Harmony Office Center biurowiec wśród zieleni
„Szkło jest jednym z najczęściej stosowanych we współczesnej architekturze materiałów budowlanych” – mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej w Pilkington Polska. „Rozkwit zawdzięcza swoim naturalnym właściwościom oraz nowoczesnym technologiom produkcyjnym i przetwórczym, które pozwoliły opracować produkty gwarantujące doskonałą izolacyjność cieplną, ochronę przed słońcem, hałasem, ogniem czy atakiem, a nawet samoczyszczące. Projektanci uwielbiają szkło za to, że daje nieograniczone możliwości w zakresie realizacji ich wizji artystycznych, czego dowody można znaleźć w katalogu „Glass in Architecture”. Mamy nadzieję, że album będzie inspiracją dla architektów i projektantów i przyczyni się do lepszego zrozumienia szkła – jednego z najbardziej fascynujących materiałów stosowanych w architekturze”.
Źródło: Espace / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- PRAWO JAZDY Liczba postów: 35 Grupa: Innowacje w... Znalazłem ich przez polecenie znajomego i nie żałuję – https://www.elkaschool.pl Jeździłem z dwoma instruktorami i obaj byli konkretni, bez zbędnego gadania, al...
- Wyjątkowa galeria sztuki powstaje na ul. Długiej... Liczba postów: 5 Grupa: Architektur...
- Rozmowa z arch. Magdaleną Federowicz-Boule z praco... Liczba postów: 4 Grupa: Architektur...
- elewacja z cortenu Liczba postów: 19 Grupa: Innowacje w... Nie wygląda źle, bardzo nowocześnie. Jeśli jednak o mnie chodzi wolę elewacje Gregbud z naturalnych kamieni. Sądzę też, że to trwalsze rozwiązanie.
- Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 67 Grupa: Innowacje w... Wielkie projekty budowlane wymagają sprawnej koordynacji i zarządzania. W tym tekście podkreślono, jaką rolę odgrywa generalny wykonawca, który odpowiada za nad...