Automatyka do bram sposobem na zimę

Automatyka do bram sposobem na zimę

Mróz, padający śnieg, a czasami pośniegowe błoto zalegające na ulicach i podwórkach to te aspekty zimy, z którymi większość z nas chciałaby mieć jak najmniejszą styczność. Szczególnie w momencie, gdy musimy wyjść z rozgrzanego samochodu, by otworzyć bramę i garaż. Czytaj dalej

Biała, śnieżna zima, szczególnie w okolicach świąt lub w przypadku wypadu w góry ma niewątpliwie wiele uroku. Niestety, na co dzień kojarzy się ona raczej z odśnieżaniem podwórka i mrozem, na który najchętniej w ogóle byśmy nie wychodzili. Jednak o ile na odśnieżanie niewiele możemy poradzić, to już w przypadku drugiej kwestii możemy ograniczyć wystawianie się na niekorzystną aurę podczas wprowadzania i wyprowadzania samochodu z garażu. Pomoże nam w tym automatyka do drzwi garażowych i bramy wjazdowej, dzięki której otworzą się one dla nas bez konieczności wychodzenia z auta.

 

 

Bramo otwórz się

Zanim jednak wybierzemy konkretne rozwiązanie, warto poświęcić chwilę, by przeanalizować dokładnie nasze potrzeby oraz warunki, jakie będzie musiał spełniać system automatyki. W przypadku bramy wjazdowej najważniejszą rzeczą jest oczywiście to, czy jest ona przesuwna, czy też skrzydłowa. Kolejnymi parametrami o olbrzymim znaczeniu są: waga oraz rozmiar bramy. Mają one kolosalne znaczenie przy wyborze konkretnego systemu automatyki, ponieważ zamontowanie zbyt słabego siłownika może w najlepszym wypadku znacząco wpłynąć na czas otwarcia bramy, a w najgorszym spowodować uszkodzenie wynikające ze zbytniego obciążenia napędu. Na szczęście, nawet w przypadku bardzo dużych i ciężkich bram nie będziemy mieli kłopotu ze znalezieniem odpowiedniego zestawu. Przykładem może tu być siłownik Run firmy Nice, który jest przystosowany do bram przesuwnych o ciężarze aż 2,5 tony. Natomiast w przypadku bram skrzydłowych warto zwrócić uwagę na napęd Toona firmy Nice, który bez problemu poradzi sobie nawet wtedy, gdy jedno skrzydło ma aż 7 metrów lub waży 1700 kg (przy 3 m długości)! Siła uciągu, jaką dysponują oba te siłowniki gwarantuje nam bezproblemowe otwarcie bramy, nawet, gdy jest ona wyjątkowo duża i ciężka.

 

Kolejną rzeczą istotną podczas wyboru konkretnego napędu, szczególnie w przypadku bram skrzydłowych, jest miejsce, w którym będziemy chcieli go zamontować. Ciasne narożniki, bądź też duża odległość bramy od powierzchni, na której planujemy instalację napędu, może stanowić nie lada wyzwanie i wymaga odpowiedniego podejścia. W takich wypadkach doskonale sprawdzi się napęd Hyke firmy Nice, który dzięki innowacyjnej konstrukcji ramienia bez problemu poradzi sobie nawet w trudnych warunkach.

 

Projektując napędy do bram wjazdowych staraliśmy się przeanalizować wszystkie możliwe aspekty i problemy mogące wystąpić podczas montażu siłowników. Dlatego też, w naszej ofercie można znaleźć tak wiele różnorodnych produktów – od niewielkich napędów, takich jak Walky czy Rokit, aż po Run i Toona, które są potężnymi mechanizmami dla bardzo wymagających użytkowników. Dzięki temu, firma Nice może zaoferować odpowiednie rozwiązanie dla praktycznie każdej bramy. I to bez konieczności kompromisu w tak fundamentalnych kwestiach, jak dopasowanie odpowiedniej siły uciągu, koniecznego do komfortowego i przede wszystkim bezpiecznego otwarcia bramy wjazdowej.” – mówi Grzegorz Jakóbczyk, dyrektor ds. technicznych z firmy Nice.

 

 

Prosto do garażu

Gdy wybierzemy już odpowiednie rozwiązanie dla naszej bramy wjazdowej, warto również w podobny system wyposażyć sam garaż. Na szczęście tutaj wybór jest znacznie prostszy – w przypadku większości dostępnych napędów nie ma bowiem znaczenia, czy posiadane przez nas drzwi garażowe są sekcyjne górne, boczne, czy też uchylne. Siłowniki przeznaczone do ich otwarcia mogą bowiem obsłużyć każdy rodzaj drzwi, bez konieczności zwracania uwagi na to, który model pasuje do konkretnego rozwiązania. Jednak i tutaj, podobnie jak w przypadku bram wjazdowych, bardzo istotnym parametrem jest wielkość drzwi, która bezpośrednio przekłada się na ich ciężar i siłę uciągu konieczną do ich otwarcia. Na szczęście, również w tym przypadku, w ofercie firmy Nice znajdziemy cały wachlarz różnego rodzaju napędów przeznaczonych do otwierania i zamykania bram od 8 m2 (model Spin11) aż do 17 m2 (modele Spin21, SPIN40A i Spider6100). Co więcej, rozwiązania firmy Nice dla garażu i bramy wjazdowej są ze sobą w pełni kompatybilne, co znacznie ułatwia ich obsługę.

 

 

Decydując się na wyposażenie swojej bramy i garażu w system automatyki, warto w obu tych miejscach zastosować rozwiązania jednego producenta. Ma to szereg zalet, z czego chyba najistotniejszą z punktu widzenia użytkownika jest to, że obie bramy można obsłużyć przy pomocy jednego pilota. Zdalne sterowanie automatyką firmy Nice, czyli na przykład FLOR czy VERY VR pozwalają na jednoczesną obsługę bramy wjazdowej i garażowej, co znacznie upraszcza cały proces. Co więcej, dzięki dynamicznie zmiennemu kodowaniu piloty te posiadają aż 4,5 miliarda kombinacji. Dzięki temu nawet przechwycony i nagrany kod nie umożliwi złodziejowi otwarcia drzwi.” – mówi Grzegorz Jakóbczyk z firmy Nice.

 

 

Chcąc wyposażyć garaż i bramę wjazdową w automatykę staniemy przed nie lada wyborem – olbrzymia ilość rozwiązań oraz modeli dostępnych na rynku może czasami przyprawić o ból głowy. Tym bardziej, że każdy przypadek musi być przeanalizowany indywidualne pod kątem istniejących warunków. Decydując się na jedno z bardzo bogatej oferty rozwiązań firmy Nice możemy mieć pewność, że nie tylko otrzymamy produkt wygodny oraz doskonale dopasowany do naszych potrzeb, ale również zapewniający nam bezpieczeństwo. No i oczywiście na pewno każdy doceni możliwość wjazdu bezpośrednio do garażu, szczególnie, gdy na dworze panuje typowo zimowa pogoda. 

 

Źródło: FlyPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19452 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 277

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >