Bezprzewodowy młot udarowy Bosch z tworzywa Ultramid

Bezprzewodowy młot udarowy Bosch z tworzywa Ultramid

Do wykonania GBH 36 V-LI Compact Professional, wyjątkowo lekkiego, niemal bezdrganiowego, bezprzewodowego młota udarowo-obrotowego, firma Bosch wybrała tworzywo Ultramid® B3EG7.

 

 

 

 

Ten wzmocniony włóknem szklanym poliamid 6 produkcji BASF, szczególnie sztywny i odporny na uderzenia, spełnia wysokie wymagania co do trwałości. Młot udarowo-obrotowy waży tylko 2,9 kg a jego niski poziom drgań, 12 m/s2, zmniejsza zmęczenie podczas pracy.

Niskowibracyjny profesjonalny młot udarowo-obrotowy z nową technologią

W najnowszej wersji bezprzewodowego młota udarowo-obrotowego z opracowanym przez firmę Bosch systemem Vibration Control, część przednia mechanizmu udarowego jest w dużej mierze oddzielona od rękojeści w części tylnej. Tłumiący drgania element z elastomeru umieszczony w górnej części amortyzuje ruch mechanizmu udarowego, natomiast plastikowa obudowa w dolnej części rękojeści pełni funkcję złącza.

Wymagania stawiane tworzywu
Aby sprostać wyzwaniu, do tego wyjątkowego produktu Bosch poszukiwał tworzywa, które przez długi czas mogłoby wytrzymywać nieustanne przenoszenie obciążeń na dolnym złączu. Odporność na uderzenia i trwałość cechujące Ultramid B3EG7 pozwalają na spełnianie tych wymagań przez cały czas użytkowania młota udarowo-obrotowego. Ponadto tworzywo to została zatwierdzona przez UL (Underwriters Laboratories), można je zatem stosować w elektronarzędziach przeznaczonych na rynek amerykański. W opracowaniu tego produktu uczestniczyli inżynierowie BASF ds. nowych zastosowań, którzy przeprowadzili liczne badania. Były to nie tylko testy pomiaru drgań na wstrząsarce wibracyjnej, lecz także prześwietlenia promieniami X w celu wykrycia pęknięć, symulacja zachowań podczas wypełniania formy oraz testy kurczliwości i odkształceń w procesie 3-komponentowego formowania wtryskowego, które należy do niezwykle wymagających operacji. Tworzywo jest dostępne na całym świecie, a BASF nadaje jej niebieski kolor, typowy dla produktów firmy Bosch.

Drgania a elektronarzędzia
Na rynku europejskim natężenie i czas drgań, którym może zostać poddane ramię osoby w trakcie wykonywania codziennej pracy elektronarzędziami określa dyrektywa europejska EU 2002/44/EC z 6 lipca 2002 r. Dopuszczalny czas pracy z elektronarzędziem wibrującym zależy między innymi od tego, jak silne jest natężenie drgań narzędzia. Dzięki chronionemu patentem Vibration Control, systemowi tłumienia drgań, firma Bosch opracowała metodę, która w znacznym stopniu oddziela mechanizm udarowy od rękojeści narzędzia, dzięki czemu drgania docierające do ramienia są zredukowane do minimum. Bezprzewodowy młot udarowo-obrotowy wykonany z tworzywa Ultramid jest jednym z narzędzi tego typu o małym natężeniu drgań.

Źródło: HEIDE LAVARDE SARL / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19468 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 569

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >