Centrale grzewcze: mniejsze zużycie energii dzięki nowym kotłom Junkersa

Centrale grzewcze: mniejsze zużycie energii dzięki nowym kotłom Junkersa

W czerwcu na polskim rynku pojawiły się nowe stojące kotły kondensacyjne Junkersa - Cerapur Modul i Cerapur Modul Solar. Energooszczędne pompy, ekologiczny zasobnik warstwowy oraz funkcja optymalizacji pracy systemu solarnego sprawiają, że urządzenia te są wyjątkowo oszczędne.

Nowe kotły Junkersa to kompaktowe kondensacyjne centrale grzewcze ze zintegrowanymi zasobnikami warstwowymi ciepłej wody. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w tych urządzeniach pozwalają na dodatkowe oszczędności energii. System Solar ControlUnit Inside pozwala na maksymalne wykorzystanie energii słonecznej, dzięki czemu można osiągnąć dodatkowe oszczędności do 15% w przypadku przygotowania ciepłej wody użytkowej i do 5% w przypadku pracy instalacji c.o. Inteligentna technologia systemu odczytuje i zapisuje w pamięci dane pogodowe i podczas pracy systemu porównuje z aktualnymi warunkami pogodowymi. W wyniku tego procesu określone zostaje prawdopodobieństwo uzysku solarnego, przez co temperatura w zasobniku ciepłej wody użytkowej i/lub krzywa grzania dla instalacji c.o. może zostać obniżona, a w tym czasie urządzenie grzewcze może nie pracować, lub pracować z odpowiednio obniżoną mocą. Jeszcze niższe zużycie energii zapewniają energooszczędne pompy elektroniczne oraz nowy, ekologiczny zasobnik warstwowy, który obniża zapotrzebowanie energetyczne przy podgrzewaniu wody.

 

Nowe kotły są dostępne w wersjach o mocach modulowanych do 14, 22 i 31 kW z zasobnikami o pojemności 100 i 150 litrów w wersjach standardowych oraz o mocach modulowanych 14 i 22 kW z zasobnikami o pojemności aż 210 litrów w wersjach solarnych. Urządzenia zostały wyposażone w panel sterowania Bosch Heatronic®3, umożliwiający podłączenie i sterowanie kotłem za pomocą regulatorów Fx. Dodatkowa izolacja sprawia, że nowe kotły odznaczają się wyjątkowo cichą pracą. Kompaktowe wymiary – w podstawie 60 x 60 cm przy wysokościach od 151,5 do 177 cm w wersjach standardowych oraz 186 cm w wersji solarnej – sprawiają, że urządzenia doskonale pasują do każdej wnęki, a ich nowy, elegancki design sprawia, że mogą się znaleźć nie tylko w kotłowniach, ale także w kuchni lub łazience. Nowe kotły Cerapur Modul i Cerapur Modul Solar to następcy popularnych modeli Cerasmart Modul i Cerasmart Modul Solar.

 

Wersje solarne Cerapur Modul Solar zostały wyposażone w kompletny osprzęt hydrauliczny potrzebny do współpracy z instalacjami kolektorów słonecznych.
Dla zminimalizowania zużycia gazu urządzenia solarne, oprócz funkcji Solar ControlUnit Inside zostały dodatkowo wyposażone w rozwiązanie Comfort/Eco, które dzięki zastosowaniu trzech czujników NTC kontrolujących produkcję ciepłej wody pozwala użytkownikowi na wybór najbardziej dla niego komfortowego, a zarazem ekonomicznego trybu jej podgrzewania.

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Bosch Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19418 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >