Ciepło i światło dzięki szybie Solar

Ciepło i światło dzięki szybie Solar

Rodzaj szyby zastosowanej w oknie bezpośrednio przekłada się na jego właściwości. To jaka szyba została wykorzystana decyduje o parametrach okien i ich zdatności do zastosowania w najbardziej wymagającym budownictwie – pasywnym.

Dlatego producenci szkła prześcigają się w rozwiązaniach technologicznych, które mogą poprawić parametry okna. Zwykle producenci okien korzystają z szyb przygotowanych przez producentów oszklenia. Wyjątkiem na tym polu jest europejski lider produkcji okien - Internorm, który projektuje i wykonuje szyby samodzielnie, w ramach filozofii „całościowej koncepcji systemów okiennych”. Koncepcja ta opiera się na tym, że w firmie znajdują się wszystkie etapy procesu produkcji okien, począwszy od badań i rozwoju, poprzez wytwarzanie szkła, wytłaczanie profili, wykończenie i logistykę.

 

Energia ze słońca

Jednym z najciekawszych rozwiązań opracowanych przez inżynierów Internorm jest szyba Solar, której całkowita przepuszczalność energii, przy zastosowaniu w zestawie trzyszybowym, jest o 20% wyższa.

 

- "Takie parametry oznaczają, że przepuszczalność większa o 20% zwiększa przepuszczalność energii słonecznej do wnętrza budynku o 20%, a można o niej powiedzieć, że jest darmowym źródłem ogrzewania. Co ważne takie szyby gwarantują także, że energia nie ucieka z naszego domu. Dlatego okna, które są w nie wyposażone doskonale sprawdzają się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym" – mówi Karol Niespodziewański z IFTM Internom

 

 

Zaawansowana technologia

Zestaw trójszybowy Weissglas Solar wyróżnia się połączeniem termoizolacyjnej powłoki Solar z bezbarwnym szkłem float. Szkło float w przekroju wydaje się mieć białą barwę, stąd nazwa Weissglas (białe szkło). W takiej konfiguracji trójszybowe oszklenie ma bardzo wysoką izolacyjność termiczną (współczynnik Ug), przy czym jednocześnie wartość współczynnika słonecznego (g), określającego procent ciepła pochodzącego od promieniowania słonecznego dostającego się do wnętrza pomieszczenia jest tak duża, że wcześniej była możliwa jedynie przy oszkleniu dwuszybowym.

 

- "Takie rozwiązanie sprawdza się w budynkach wykorzystujących pasywnie energie słoneczną. Szczególnie w okresie zimowym pozwala na optymalne wykorzystanie słabego promieniowania słonecznego, jednocześnie zatrzymując energię cieplną w budynku. Warto dodać, że wysoka wartość współczynnika słonecznego umożliwia także optymalne wykorzystanie pasywnej energii słonecznej, także w budynkach mniej korzystnie usytuowanych" – tłumaczy przedstawiciel Internorm. Szyby Solar będące owocem myśli inżynieryjnej specjalistów Internorm wkrótce staną się standardowym wyposażeniem okien oferowanych przez austriackiego producenta.

 

Źródło: Times Square Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19406 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >