Czy można kupić mieszkanie za cenę, która odpowiada?

Czy można kupić mieszkanie za cenę, która odpowiada?

Końcówka roku to standardowo okres zwiększonego ruchu w sklepach i centrach handlowych w całym kraju. Sprzedawcy starając się wykorzystać świąteczny czas próbują przyciągnąć potencjalnych klientów rozmaitymi promocjami. Taka sytuacja dotyczy również w coraz większym stopniu rynku nieruchomości.

 

Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze właściciele, którzy wystawiają swoje mieszkania na sprzedaż zdają sobie sprawę, że ich nieruchomości już za niecały miesiąc będą o „rok starsze”. Ten fakt oraz świadomość, że w nadchodzącym 2012 roku może być trudniej o chętnych na kupno lokalu mieszkalnego sprawia, że obecnie mogą oni być bardziej skłonni do obniżenia ceny w trakcie negocjacji. Warto zaznaczyć, że w tym okresie również deweloperzy starają się zintensyfikować wysiłki sprzedażowe. Dotyczy to w zwłaszcza dużych przedstawicieli branży, szczególnie tych notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Czytaj również: Ceny za prezenty równe wartości mieszkań

 

Takie firmy starają się wywiązać z obietnic wyników finansowych oraz planów sprzedażowych do osiągnięcia, których zobowiązali się wobec inwestorów na początku bieżącego roku. W związku z tym aktualnie mogą być bardziej skorzy do oferowania upustów cenowych, niższych cen za miejsce parkingowe, czy też komórki lokatorskie oraz innych promocji. Wydaje się więc, że obecny czas może być odpowiednim okresem na decyzję o przeprowadzce. Tym bardziej, że mieszkanie niewątpliwie może być dobrym pomysłem na świąteczny czy też już noworoczny prezent.

 

Czytaj również: Limity cenowe Rodziny na swoim bez większych zmian

 

Również firma Emmerson S.A. postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów wprowadzając specjalną świąteczno-noworoczną ofertę. Przez blisko dwa miesiące od 6 grudnia 2011 r. do 31 stycznia 2012 r., w biurach pośrednictwa nieruchomościami tej firmy będzie trwała akcja „Chcesz kupić mieszkanie? Podaj swoją cenę!”. Osoby poszukujące mieszkania z drugiej ręki, będą mogły złożyć ofertę zakupu wybranych nieruchomości z zaproponowaną przez siebie ceną. Z kolei właściciel lokum w ciągu 7 dni od otrzymania takiej oferty zadecyduje czy jest skłonny na nią przystać, czy też woli zaczekać na korzystniejsze propozycje. Taki sposób negocjacji powinien wpłynąć na zbliżenie się wymagań finansowych obydwu stron transakcji. Ustalona w ten sposób stawka będzie w większym stopniu odzwierciedlała z jednej strony sytuację rynkową oraz możliwości finansowe kupujących, a z drugiej również wymagania sprzedającego.

2011-12-06
Źródło: Emmerson / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 414

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >