Czy prefabrykowane domy keramzytowe są popularne w Polsce?

Czy prefabrykowane domy keramzytowe są popularne w Polsce?

Doświadczenie pokazuje, że domy wykonane z keramzytu się nie tylko tańsze w budowie, ale także oszczędniejsze w eksploatacji niż domy wybudowane metodami tradycyjnymi.

Wszystkie parametry tego wypalanego w wysokiej temperaturze, ekologicznego materiału, takie jak współczynnik przenikania ciepła lub jego dźwiękoszczelność są lepsze od parametrów cegły, betonu komórkowego lub drewna.

 „Współczynnik przenikania ciepła dla keramzytu wynosi od 0,08 do 0,1 W/mK, co oznacza, że dom wykonany z tego materiału jest znacznie cieplejszy niż domy wykonane z innych materiałów, takich jak cegła (0,16 - 0,29 W/mK), beton komórkowy (0,13-0,2 W/mK), drewno (>0,29W/mK) czy też silikaty (0,8 – 1,0W/mK). Przekłada się to na mniejszą ilość izolacji niezbędnej do ocieplenia domu oraz niższe koszty jego ogrzania.” - mówi Tomasz Kubrycht, właściciel firmy Budwesta.


Technologia oparta na prefabrykatach pozwala na duże oszczędności już na etapie budowy. Idealnie gładkie ściany wykonane z prefabrykatów ułatwiają nałożenie izolacji oraz nie wymagają zastosowania wewnętrznych tynków. Natomiast fabryczne umieszczenie w ścianach rurek na instalację elektryczną oraz bruzd na instalacje wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną oraz grzewczą sprawia, że prace wykończeniowe przebiegają bez zakłóceń. Budowa domu w tej technologii możliwa jest o każdej porze roku, także zimą.

 

 

Źródło: Benhauer / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19403 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 346

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >