Dom mieszkalny z dziecięcych marzeń
Wielu z nas marzy o domu, który nie tylko będzie zgodny z trendami architektonicznymi, ale także stanie się wyrazem naszej indywidualności. Architekci spełniają te marzenia tworząc projekt, jednak to firmy takie jak Reynaers urzeczywistniają je, dostarczając nowoczesne systemy budowlane.
Dom mieszkalny w miejscowości Teteringen, w południowo-zachodniej Holandii, powstał z dziecięcych marzeń. Budynek wygląda jak ogromny grzyb pośrodku lasu, a jego wybrzuszony dach podobny jest do skorupy żółwia. Konstrukcja nośna wykonana została z dębowych pni, dzięki czemu w przeszklonym salonie „rosną” drzewa. Przebywając w głównym pomieszczeniu domu odnosi się wrażenie, że natura zza okna „niemal” wchodzi do środka.
Dla architekta budynku, Huuba van Laarhovena, priorytetem była harmonia z otaczającą przyrodą. Podstawowym założeniem, na którym opiera się „dom-żółw” jest równowaga pomiędzy budownictwem i naturą, między tym, co otwarte i zamknięte. Dom w przeważającym stopniu został zbudowany z materiałów naturalnych. Jest tak usadowiony w otoczeniu, że wydaje się, iż z niego powstał.
Nowoczesne systemy warstw skalnych w koncernie Coca-Coli
Różnicę poziomów terenu, na którym stoi dom, wykorzystano by go podpiwniczyć. Aby zapewnić wystarczającą ilość światła dziennego także w piwnicy, wykonano szyb, który nie tylko doświetla kondygnację piwniczną, ale również wizualnie łączy ze sobą trzy piętra domu.
Ekologiczny, energooszczędny dom jednorodzinny w Markach
Fasadę szybu świetlnego, podobnie jak wielkie okna domu, wykonano z zastosowaniem systemu fasadowego CW 50 firmy Reynaers. Zalety użytkowania aluminium: niewielkie wymagania konserwacyjne, trwałość oraz fakt, że można je łatwo poddać recyklingowi, zdecydowały o wyborze tego rozwiązania. Aluminium doskonale integruje się z organiczną architekturą Huuba van Laarhovena, a mieszkańcom gwarantuje najwyższą jakość użytkowania.
Budynek XXI wieku oficjalnie uruchomiony.
Nowoczesne i energooszczędne domy przestają być rzadkością także i w Polsce. Dla właścicieli domów jednorodzinnych coraz istotniejsze staje się połączenie ekologii z efektywnością kosztową użytkowania budynku. Dlatego też Reynaers Polska rozszerzył swoją ofertę o energooszczędne, poprawione termicznie rozwiązania budowlane: system okienno-drzwiowy CS 86-HI oraz system drzwi przesuwnych CP 155-LS HI, które zapewnią większą wydajność energetyczną budynku, a dla właścicieli konkretne oszczędności.
Kompleks nowoczesnych mieszkań powstanie w Warszawie
Innym dobrym rozwiązaniem pozwalającym podnieść bilans energetyczny domu jest dobudowanie do jednej ze ścian ogrodu zimowego. Wbrew pozorom, przylegająca do domu szklana oranżeria nie przyczynia się do strat ciepła, a wręcz przeciwnie – pozwala oszczędzać na kosztach ogrzewania. Informacje o aluminiowo-szklanych ogrodach zimowych Reynaers można znaleźć na stronie www.ogrodyzimowe.com.
Dom mieszkalny
Architekt: Van Laarhoven Combinatie Architekten BNA, Glize
Zamawiający: osoba prywatna
Konstruktor: Aluminiumbouw D’n Boeij BV, Schaijk
Wykonawca: Biologisch Bouw Collectief, Riel
Systemy Reynaers: CW 50
Źródło: Reynaers / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Budowa hali Liczba postów: 244 Grupa: Innowacje w... Polecam również namioty od https://partiez.pl/
- Garaż w mieszkaniu Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Szukasz trwałego i funkcjonalnego garażu, który przetrwa lata i doskonale zabezpieczy pojazd, czy sprzęt i akcesoria ogrodowe? Sprawdź Garaże Pająk to producent...
- poradnik dla budujących i nie tylko Liczba postów: 9 Grupa: Innowacje w... Czy wiecie jak przygotować posiłki bez glutenu? Jeżeli szukacie sprawdzonego portalu informacyjnego, to polecam Wam sprawdzić stronę https://wiedzaodpodstaw.pl....
- Odrestaurowana kamienica na ulicy Mierniczej 9, we... Liczba postów: 1 Grupa: Architektur...
- Jaka brama garażowa? Liczba postów: 148 Grupa: Innowacje w... Warto zainwestować w dobrej jakości bramę garażową, która będzie solidnie wykonana, ciepła i jednocześnie pasowała do aranżacji. Dlatego też stojąc przed wybore...