Drzwi niczym z filmów
„Lśnienie”, „Star Trek”, „Imię Róży”, „Alicja w Krainie Czarów” – co łączy ze sobą te filmy? Oczywiście…drzwi. Te z romantycznej komedii „Notting Hill” rozsławiły miejscowość i dom, do którego prowadziły do tego stopnia, że właściciel zmuszony był wystawić je na sprzedaż. W „Opowieściach z Narnii” drzwi starej szafy przenosiły do tajemniczego świata, a w produkcji „Potwory i spółka” główną rolę odegrały drzwi do świata ludzi. Classen, renomowany producent podłóg i wewnętrznych skrzydeł drzwiowych, przedstawia ranking najsłynniejszych filmowych drzwi.
– "Łączymy pracę z pasją. Uważamy, że drzwi to nie tylko oczywisty element wystroju domów i mieszkań oraz często spotykany motyw w sztuce, skąd lubimy czerpać inspiracje do naszych projektów. Szczególną popularność przyniosła drzwiom sztuka filmowa, ujawniając ich „aktorski” potencjał" – mówi Anna Górecka, Dyrektor ds. Marketingu i Reklamy Classen. – Filmowe drzwi, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę, ułożyliśmy w subiektywny ranking popularności.
Czytaj również: Klasyczne drzwi wewnętrzne
Top 10 filmowych drzwi wg Classen:
- Szklane drzwi do Kodak Theatre w Los Angeles, gdzie wręczane są Oskary. Przez żadne inne drzwi na świecie nie przechodzi taka liczba gwiazd filmowych światowego formatu.
W zasadzie nie wyróżniają się niczym wyjątkowym. Zasługują na zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu, bo to właśnie te drzwi otwierają… drzwi(!) do świata filmu. - Niebieskie drzwi z filmu „Notting Hill”. Prowadzą do mieszkania bohatera filmu w tytułowej londyńskiej dzielnicy. W rzeczywistości były wejściem do mieszkania Richarda Curtisa – scenarzysty i producenta filmu. Po ogromnym sukcesie „Notting Hill” i dużym zainteresowaniu, jakie zaczęły wzbudzać, zostały zlicytowane na aukcji charytatywnej.
- Drzwi z animowanych „Potworów i spółki”. W fabryce „Potwory i spółka” znajdowały się drzwi do innej rzeczywistości – świata ludzi. Co noc oddziały potworów przedostawały się przez nie do dziecięcych pokojów, by straszyć najmłodszych. Energia krzyku przerażonych dzieciaków była niezbędna do zasilania miasta potworów.
- Magiczne drzwi z „Opowieści ze świata Narnii. Pierwsza część: „Lew, czarownica
i stara szafa” to historia czworga dzieci, które odkrywają szafę, której drzwi prowadzą do magicznego świata Narnii – miejsca, w którym zwierzęta mówią, magia jest powszechna, a dobro walczy ze złem. - Automatyczne, rozsuwane drzwi do przyszłości ze statku Enterprise w serialu „Star Trek”. Dziś już chyba nikt nie wyobraża sobie filmów z gatunku science fiction ani gier komputerowych bez tego elementu, a i w niejednym domu czy mieszkaniu drzwi przesuwne pełnią również funkcję drzwi do szafy lub po prostu rozdzielają pomieszczenia.
- Małe drzwiczki z filmu „Alicja w Krainie Czarów”. Alicja podąża za Białym Królikiem w głąb jego nory. W długim przedsionku znajduje szklany stół ze złotym kluczem. Pasował właśnie do małych drzwiczek, za którymi rozciągał się piękny ogród. Żeby przez nie przejść, musiała wypić zmniejszający eliksir. Tak trafiła do tytułowej Krainy Czarów.
- Tajemnicze drzwi z filmu „Być jak John Malkovich”. Utalentowany aktor teatrzyku lalkowego dostaje pracę urzędnika w biurowcu na Manhattanie. Pewnego dnia odkrywa w pokoju niewielkie drzwi. Gdy próbuje zajrzeć do środka zostaje wciągnięty do ciemnego tunelu. Okazuje się, że jest to... wejście do głowy Johna Malkovicha. Mężczyzna zaczyna widzieć świat jego oczami.
- Drzwi z thrillera „Lśnienie”. Jedna z najsłynniejszych filmowych z udziałem Jacka Nicholsona, w której biega on w szale po opuszczonym hotelu z zamiarem zamordowania żony. Ta chowa się w łazience za drzwiami, które jej mąż rozłupuje w kilka sekund ogromnym strażackim toporem.
- Drzwi wahadłowe - jak na przykład te z „Rio Bravo”. Nieodłączny element westernów. To także popularne rozwiązanie w niejednym barze czy pubie.
- I na koniec: drzwi w reklamie. Obrotowe drzwi z filmu promocyjnego jednej z firm ubezpieczeniowych z hasłem „to pewne, że nie trzaśniesz obrotowymi drzwiami”.
Różnorodne, w tym również filmowe inspiracje znajdują odzwierciedlenie w szerokiej ofercie firmy Classen. Producent proponuje ponad 100 modeli i ponad 30 kolekcji drzwi o różnym przeznaczeniu, do każdego wnętrza.
Czytaj również: Szklane drzwi wewnętrzne
– "Gdybyśmy, wzorem gwiazd z Akademii Filmowej, mieli wskazać w kolekcjach Classen kandydata do Oskara w tym sezonie – byłaby to linia skrzydeł drzwiowych Discovery. Charakteryzują ją ozdobne poprzeczne listwy aluminiowe rozmieszczone – w zależności od modelu – równomiernie na całej powierzchni drzwi lub w poszczególnych częściach. Listwy, w połączeniu z bezpieczną szybą mleczną oraz wzmocnionym profilem przylgi Hard Edge R nadają drzwiom wyjątkowy charakter, dzięki czemu świetnie będą się prezentowały nawet w świetle kamery i przy każdym, nie tylko czerwonym dywanie" – dodaje Anna Górecka.
Źródło: Imago PR / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Elewacja domu Liczba postów: 145 Grupa: Budowa i re... Blacha sama w sobie nie izoluje dźwięków najlepiej, więc jeśli zrobisz tylko cienką elewację, to faktycznie może być głośno. Najlepiej jest położyć pod nią mate...
- Własna firma Liczba postów: 285 Grupa: Firmy budow... Jeżeli są tutaj osoby, które mają problemy związane ze swoją firmą, to polecam Wam sprawdzić stronę, gdzie znajdziecie firmę DEBERG - zadłużona spółka co grozi....
- panele fotowoltaiczne Liczba postów: 28 Grupa: Moja budowa Czytałem ostatnio na ten temat i w sumie z wyczytanych przeze mnie treści wynikało, że najlepiej będzie dokonać samodzielnych obliczeń, żeby zobaczyć, jak to w....
- Dekorator wnętrz Liczba postów: 133 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, szybkim sposobem na zmianę wyglądu wnętrza jest przemalowanie ścian. Do malowania najlepiej wykorzystać farbę, która tworzy trwałą powłokę odp...
- Polecam sklep internetowy z materiałami budowlanym... Liczba postów: 77 Grupa: Firmy budow... Szukając dobrej jakości wyposażenia do ogrodu, w tym myjek ciśnieniowych, kosiarek, podkaszarek, sekatorów, pił, czy również artykułów malarskich i narzędzi do....