Drzwi przesuwne
Do oferty ultraciepłych systemów okiennych i drzwiowych dołączyły drzwi tarasowe Schüco Thermoslide z mechanizmem podnośno-przesuwnym. Najcieplejsza i najszczelniejsza w swojej klasie stolarka przełamuje stereotypy dotyczące wielkoformatowych przeszkleń, łącząc pasywne parametry, komfort obsługi i ponadczasowe wzornictwo.
Czytaj dalej
Wielkopowierzchniowe przeszklenia przesuwne przeszły już do kanonu współczesnej architektury domów jednorodzinnych. Tego typu stolarka nie zawsze jednak daje odpowiedni komfort cieplny. Podstawowym problemem jest większa niż w przypadku standardowych drzwi otwieranych powierzchnia przeszkleń. Oprócz właściwych szyb zespolonych z powłokami antyrefleksyjnymi, duże znaczenie mają w tym wypadku także właściwości termoizolacyjne profili ram i słupków, które nieodpowiednio zabezpieczone generują straty energii i wychładzanie pomieszczeń. Nowy system podnośno-przesuwny Schüco Thermoslide wyznacza przełom w dziedzinie wielkoformatowych przeszkleń, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom uszczelnień i izolatorów termicznych. Został perfekcyjnie zaprojektowany również pod względem wzornictwa i komfortu obsługi, dlatego stanowi najlepszą propozycję dla energooszczędnej, wypełnionej światłem architektury.
Czytaj również: Jak wybrać drzwi przesuwne?
Przemyślany w każdym calu
Rozwiązanie Schüco ThermoSlide spełnia najwyższe dla systemów podnośno-przesuwnych standardy ochrony cieplnej. Drzwi o standardowych wymiarach z szybą dwukomorową o współczynniku Ug ≤ 0,6 W/m2K uzyskują parametry pasywne Uw ≤ 0,8 W/m2K. Osiągnięto je między innymi poprzez optymalizację uszczelnienia newralgicznych stref, przez które w tego typu stolarce przenika ciepło. W systemie zastosowano potrójny system uszczelnień wraz ze zintegrowaną uszczelką ślizgową. Natomiast pomiędzy skrzydłami stałymi i ruchomymi zaprojektowano pionierski system uszczelnień, skutecznie zapobiegający infiltracji chłodnego powietrza.
Całkowicie wyeliminowano mostki termiczne w strefie przypodłogowej, m.in. dzięki zastosowaniu wielokomorowej konstrukcji niskiego progu drzwiowego z trzema spienionymi izolatorami termicznymi i osadzeniu skrzydła stałego w strefie izolacyjnej na ciepłej konstrukcji z tworzywa sztucznego z dodatkową wkładką izolacyjną. Takie rozwiązanie zostało zastosowane również w ramie, co skutecznie zapobiega jej wychładzaniu i powstawaniu „zimnego obszaru” przy podłodze. Stolarka o głębokości zabudowy 82 mm umożliwia wstawianie szerokich, specjalnych pakietów szybowych o grubości nawet do 52 mm, które w miesiącach letnich chronią przed nadmiernym przegrzewaniem pomieszczeń, zaś zimą zapobiegają utracie energii cieplnej. Komfort termiczny dodatkowo gwarantuje dodatkowe uszczelnienie naroży, istotne w przypadku systemów podnośno-przesuwnych i solidny, szeroki profil ościeżnicy.
Czytaj również: Drzwi w połączeniu drewna i aluminium
Komfortowy pod każdym względem
W nowoczesnej architekturze naturalne światło dzienne stało się jednym z głównych elementów kształtujących architekturę wnętrza. Przy niewielkiej szerokości czołowej profilu 174 mm system Schüco ThermoSlide umożliwia budowę wielkogabarytowych drzwi o ciężarze skrzydła nawet do 400 kg. Oznacza to maksymalizację powierzchni szyby, co sprawia, że wnętrza stają się jaśniejsze i przestronniejsze, zaś mieszkańcy mogą się cieszyć bliższym kontaktem z naturą. Pomimo dużych rozmiarów skrzydeł, system jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki zastosowaniu nowych uszczelek ślizgowych i lekko działającemu systemowi jezdnemu. Drzwi są lekko unoszone do góry i przesuwane w kierunku równoległym.
Czytaj również: Drzwi odporne na ogień
Płaski próg umożliwia swobodne korzystanie z przejścia, tworząc bezpieczny pomost pomiędzy wnętrzem a naturalnym otoczeniem domu. Przy wszystkich swoich zaletach drzwi Schüco ThermoSlide, wzmocnione solidnymi kształtownikami stalowymi i wyposażone w odpowiednie okucia zapewniają ochronę przed włamaniem do klasy WK 2 włącznie. Szeroką swobodę kształtowania wyglądu daje szeroki wybór folii dekoracyjnych, również w metalicznych odcieniach Schüco AutomotiveFinish. Powierzchnie typu AutomotoFinish w gamie 9 kolorów wzorowanych na warstwach lakierniczych używanych w przemyśle samochodowym nadadzą stolarce PVC olśniewający, modernistyczny wygląd.
Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- szambo z szambem Liczba postów: 32 Grupa: Firmy budow... Pompy jednostopniowe znajdują zastosowanie w prostych układach cyrkulacji wody, takich jak baseny, fontanny czy systemy nawadniające. Dzięki swojej konstrukcji....
- usługi i produkcja CNC Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jestem pewny, że dużo osób skorzysta z gubad . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
- Jak wykończyć narożniki w suchej zabudowie, aby by... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Gdzie reklamować firmę wnętrzarską? Liczba postów: 109 Grupa: Firmy budow... Mam świetny pomysł! Udział w targach branżowych. Możesz zdecydować się na hostessy i promotorów, którzy m.in. będą rozdawać swoje ulotki. Jeśli się zainteresuje...
- Odzież robocza najlepsza na upały Liczba postów: 149 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Dawidek1 napisał: Co sądzicie o zakupach w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? W sklepach internetowych lubię kupować, acz...