Funkcjonalne oraz energooszczędne okna

Funkcjonalne oraz energooszczędne okna

Projekty współczesnych domów jednorodzinnych, często wzorowanych na klasycznych rezydencjach zaskakują rozmachem architektonicznym, jednak pod względem technicznym muszą odpowiadać współczesnym wymaganiom funkcjonalności i energooszczędności. Czytaj dalej

 

Systemy okien aluminiowych Schüco AWS pozwalają na projektowanie okien o różnych sposobach otwierania w szerokim zakresie wymiarów, form i kształtów przy najwyższych parametrach związanych z ochroną cieplną, akustyczną czy antywłamaniową.

 

Czytaj również: Jak dopasować okna do charakterystyki danego regionu ?

 

Okna stanowią centralny element architektury budynku, dlatego ich odpowiedni dobór decyduje o ostatecznym charakterze wymarzonej inwestycji.

 

Szerokie możliwości formowania profili, lakierowania, trwałość i wysoka stabilność okien oraz coraz lepsze parametry cieplne sprawiają, że architekci i sami inwestorzy współczesnych rezydencji sięgają po nie coraz częściej.

 

 

Energooszczędne systemy okien aluminiowych Schüco AWS pozwalają na produkcję okien stanowiących nie tylko interesującą alternatywę do stolarki drewnianej czy PVC, ale także pod wieloma względami atrakcyjniejszymi.

 

Spełniają najwyższe wymagania nie tylko pod względem wytrzymałości i trwałości, ale też designu oraz ochrony cieplnej i antywłamaniowej. Szeroki wybór systemów okiennych od wąskich i kompaktowych aż po stylowe wersje konturem stalowym daje swobodę dowolnej aranżacji fasady.

 

Aluminium ciepłe nie tylko z wyglądu

 

Aluminiowe okna nie zawsze idą w parze z minimalistycznym designem i zimnym charakterem. System AWS 65 o niewielkiej głębokości zabudowy 65 mm i wąskich szerokościach profili w widoku zewnętrznym (ościeżnic nawet od 51 mm oraz skrzydeł od 33 mm) daje bardzo szerokie możliwości projektowania.

 

Uzyskanie harmonijnego efektu estetycznego, nawet w przypadku budynków o klasycznej architekturze, umożliwiają dwie wersje wykonania – Soft Line i Residental Line.

 

Pierwsza z nich wyróżnia się zaokrąglonym konturem zewnętrznym skrzydła i listwy przyszybowej, dlatego idealnie wpasuje się w tradycyjną architekturę. Natomiast Residental Line charakteryzują ukośne krawędzie zewnętrzne, podkreślające efekt subtelności konstrukcji okna.

 

Wersja ta gwarantuje maksymalny dostęp światła do wnętrza budynku, dlatego jest idealnym wyborem w przypadku niewielkich otworów okiennych. Pomimo filigranowego wyglądu zapewnia ochronę cieplną na poziomie Uf=1,9-2,2 W/m2K.

 

Czytaj również: Jak prawidłowo wietrzyć pomieszczenia latem?

 

Oryginalnym wzornictwem cechuje się również system Schüco AWS 70.HI. Oprócz eleganckiego wydania Residental Line, okna z tej serii są dostępne również w wersji AWS 70 ST.HI z wąskim konturem, nawiązującym do dawnych okien stalowych. Opcja dopasowania listew w wielu kształtach umożliwia uzyskanie przestrzennego efektu wizualnego. 

 

Opcjonalnie, okna w obydwu systemach mogą być produkowane w wersjach blokowych, Schüco AWS 65 BS oraz Schüco AWS 70 BS.HI, w których wąska ościeżnica całkowicie zasłania skrzydło. Tak wykonane okna sprawiają wrażenie stałych przeszkleń.

 

Możliwość zastosowania profili ze słupkami o niewielkiej szerokości zewnętrznej, skrzydeł z ruchomym słupkiem czy szczeblin tworzących różnorodne podziały okna pozwala na tworzenie okien o bogatym i wyrafinowanym wyglądzie.

 

 

Całości dopełniają szerokie możliwości wykończenia powierzchni ram dowolnym kolorem o różnej teksturze a nawet nadania im patyny czy oryginalnej kolorystyki i struktury drewna.

 

Majestatyczne przeszklenia

 

Realizację dużych, finezyjnych przeszkleń, przy najwyższej ochronie cieplnej, akustycznej czy antywłamaniowej gwarantują systemy o głębokości zabudowy powyżej 70 mm. System Schüco AWS 70.HI już przy standardowej szerokości zewnętrznej ramy 117 mm (skrzydła wraz z ościeżnicą) osiąga parametry cieplne na poziomie Uf=1,6 W/m2K.

 

Pozwala to na projektowanie wielkoformatowych okien do salonu bez obawy dużych strat ciepła. Lekkie, ażurowe przeszklenia w formie pasów okiennych można projektować w systemie AWS 70 WF.HI, o wąskiej szerokości słupków i rygli (50 mm) oraz zastosowaniem ukrytych skrzydeł okiennych.

 

 

Natomiast okna w systemie AWS 75 SI z poszerzoną strefą ochrony cieplnej z przekładkami z pianką izolacyjną oraz koekstrudowaną uszczelką środkową mogą osiągać parametry odpowiednie nawet do domów wysoko energooszczędnych, przy Uf=0,9 W/m2K.

 

Czytaj również: Energooszczędne okna dla budownictwa pasywnego

 

Ponadto system AWS 75 BS.HI pozwala produkować okna o niewidocznej linii skrzydeł i ukrytych listwach przyszybowych, co wpływa na zwiększenie powierzchni szyby i dostęp dużej ilości światła dziennego do pomieszczeń.

 

Wstawianie bardzo ciepłych okien o dużych rozmiarach umożliwia także nowy system Schüco AWS 90.SI+. Przy zastosowaniu potrójnej szyby o współczynniku Ug= 0,6 W/m2K oraz ramek dystansowych z tworzywa sztucznego, okno o standardowych wymiarach z ramą o szerokości zewnętrznej 117 mm osiąga standard pasywny Uw= 0,8 W/m2K.

 

Idealne parametry okien, nawet w dużych formatach, gwarantuje innowacyjna konstrukcja profilu z nowatorskim tzw. „płetwowym” uszczelnieniem środkowym. Możliwość wykonania okien o kształtach łukowych czy zaplanowanie różnych wersji podziału szyby pozwala na niemal nieograniczone projektowanie dużych przeszkleń w strukturze budynku.

 

Czytaj również: Czym myć okna, by nie pozostawały smug?

 

Przy doborze odpowiednich systemowych akcesoriów i okuć (także ukrytych mechanicznych lub mechatronicznych), okna i drzwi w systemach Schüco AWS mogą osiągać najwyższe klasy odporności akustycznej i antywłamaniowej, nawet do WK3 włącznie.

 

 

Źródło: Echo PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 347

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >