GDDKiA chce rozmawiać o obwodnicy zachodniej

GDDKiA chce rozmawiać o obwodnicy zachodniej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce zaprezentować ostateczny wariant przebiegu prawie 25 - kilometrowej obwodnicy zachodniej Radomia. Do rozmów zaprasza mieszkańców gmin, przez które przebiegnie trasa

Konsultacje społeczne ruszą już w poniedziałek. Drogowcy i projektanci spotkają się w pierwszej kolejności z mieszkańcami Wolanowa. Spotkanie ma się odbyć o godz. 16 w szkole podstawowej w Sławnie. Zaprezentują przygotowany projekt wybranego przebiegu trasy, dla którego na początku 2008 roku wydano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (jest już ostateczna).

- Szczegółowo omówimy przebieg obwodnicy i zastosowane rozwiązania. Będziemy też chcieli poznać opinie mieszkańców - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA.

Obwodnica zachodnia Radomia będzie miała w sumie około 25 km. Rozpocznie się w Kępinie, prawie 14 km na północ od Radomia, a ponownie połączy z "siódemką" w Młodocinie (tam też z drogą nr 7 połączy się planowana południowa obwodnica miasta). Na początkowym odcinku trasa skręci w kierunku południowym, omijając od zachodu Jedlińsk oraz kompleks stawów rybnych przewidzianych w przyszłości jako rezerwat przyrody, dalej przetnie Radomkę i pobiegnie w kierunku południowo-zachodnim aż do trasy nr 7.

Jak zapewniają drogowcy, na całej trasie obwodnica omija tereny większej zabudowy mieszkaniowej. Jednak - jak przyznają - wyburzeń nie da się uniknąć w miejscach projektowanych skrzyżowań.

Po drodze w miejscach, gdzie obwodnica skrzyżuje się z drogą krajową nr 12 i drogą wojewódzką nr 740, mają powstać bezkolizyjne węzły drogowe: Mleczków (7,3 km od Radomia) i Sławno (oddalony o 6,5 km).

Droga będzie miała parametry ekspresówki. Projektanci zaplanowali budowę 19 wiaduktów, dwa przejazdy gospodarcze z przejściami ekologicznymi, cztery mosty (wszystkie z przejściami ekologicznymi): nad doliną Radomki, nad ciekiem wodnym na 11. km drogi, nad Mleczną i nad kolejnym ciekiem na 21. km. Dodatkowo powstaną małe przejścia ekologiczne, a przy zabudowaniach ustawione mają być ekrany dźwiękochłonne.

Budowa mostu nad Radomką budzi sprzeciw ekologów. Uważają, że lepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie estakady. Dzięki estakadzie przejście dla zwierząt byłoby kilkakrotnie szersze (długość mostu to zaledwie 52 m), a przede wszystkim zachowane zostałyby walory krajobrazowe doliny Radomki, która w tym miejscu ma około 2 km szerokości. Będą się starali przekonać projektantów do wprowadzenia zmian.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Doświadczenie/dach Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Gdy już wiemy, jaki powinien być kąt nachylenia dachu pod blachodachówkę, czas zastanowić się, jaka blacha na dach dwuspadowy będzie tą najbardziej odpowiednią....
  • Obróbka CNC Liczba postów: 816 Grupa: Trudne tema... Z przyjemnością podzielę się kontaktem do Propart, gdzie pracują specjaliści z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Ich oferta jest dostosowana do potrzeb wielu...
  • Odbiór elektroodpadów Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jaką firmę oferującą odbiór elektroodpadów Katowice polecacie?
  • Szkolenie Liczba postów: 175 Grupa: Trudne tema... Do tej pory wypróbowałem wiele różnych kasyn online, ale chcę podzielić się moimi doświadczeniami z gry na platformie automaty online na pieniadze, która napraw...
  • Ubezpieczenie - pomoc Liczba postów: 124 Grupa: Trudne tema... W kwestii polisy ubezpieczeniowej która spełni Wasze oczekiwania zajrzyjcie koniecznie do https://wewior-ubezpieczenia.pl/ubezpiec zenia-turek/oc-samochodu/

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19403 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 278

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >