Grzejniki do domu: grzejniki Jaga do każdego wnętrza

Grzejniki do domu: grzejniki Jaga do każdego wnętrza

Niektóre z grzejników Jaga zaprojektowane zostały z myślą o zadaniach specjalnych. Niestandardowe rozwiązania konstrukcyjne proponowane przez belgijskiego producenta to m.in. grzejniki do montażu w narożniku, grzejnik-kolumna, czy grzejnik-zabudowa wanny. Uwagę warto zwrócić także na grzejniki kanałowe Jaga - model Micro Canal o głębokości 6 cm, który właśnie wszedł na rynek, to prawdziwa rewolucja w segmencie tych urządzeń. Czytaj dalej

Grzejniki Jaga oprócz tego, że świetnie grzeją, umieją też rozwiązać wiele problemów.  Potrafią zaradzić, gdy w pomieszczeniu nie ma miejsca na grzejnik, wiedzą, co należy zrobić gdy grzejnik ma zbyt małą moc w stosunku do ogrzewanego pomieszczenia, umieją nawet zrobić z grzejnika podporę domu. Dosłownie i w przenośni.
 

 

Czasami łazienka jest tak mała, że zwyczajnie nie ma w niej miejsca na grzejnik. Konstrukcja grzejników dedykowanych do łazienki (tzw. drabinka) również nie sprzyja oszczędzaniu miejsca. Rozwiązania, jakie firma Jaga może zaproponować w takiej sytuacji są dwa: grzejnik montowany w narożniku oraz grzejnik-zabudowę wanny. Oba pomysły są bardzo funkcjonalne i w znakomity sposób wykorzystują tę przestrzeń w łazience, która zwykle jest niezagospodarowana (miejsce nad i pod wanną). Grzejnik montowany w narożniku to model Corner z serii Iguana Plus. Określenie Plus wskazuje, że są to urządzenia o  zwiększonej o blisko 40 % mocy w stosunku do innych grzejników z kolekcji Iguana, dzięki czemu do ogrzania średniej wielkości łazienki wystarczy już najmniejszy grzejnik (125x31 cm) o wydajności 860 W. I choć grzejnik Iguana Corner Plus nie ma klasycznego kształtu drabinki, to dzięki dodatkowym akcesoriom takim jak relingi czy haczyki będzie doskonale spełniał funkcję łazienkowej suszarki.

 

  Ciekawymi użytkowo rozwiązaniami z serii Iguana Plus są również trzy inne modele: Angula, Circo Pillar Cover oraz Circo Freestanding. Pierwszy z nich dedykowany jest do zabudowy narożnika zewnętrznego, zaś dwa kolejne to: grzejnik, którym można zabudować filar oraz wolno stojący grzejnik-kolumna. Dwa ostatnie modele chętnie stosowane są np. na poddaszach, gdzie ze względów konstrukcyjnych często zachowywane są  podpory. Bogata kolorystyka (blisko 60 barw z palety Jaga) pozwala tak wkomponować grzejniki-kolumny w przestrzeń, aby były one jak najbardziej naturalnym elementem pomieszczenia.

 

Świetnym rozwiązaniem do dużych pomieszczeń, zwłaszcza takich, które posiadają przeszklenia, są grzejniki kanałowe Jaga. „Kanały” dyskretnie ukryte w pobliżu okien są praktycznie niewidoczne w przestrzeni, a jedynym śladem ich obecności jest metalowa lub drewniana kratka.
Grzejniki kanałowe Jaga posiadają tę wyższość nad innymi grzejnikami kanałowymi oferowanymi na rynku, że można je „wzmocnić”. I to do tego stopnia, że będą spełniać rolę jedynego źródła ciepła w pomieszczeniu. Pozwala na to system Dynamic Boost Effect (DBE), który jest w stanie poprawić wydajność grzejnika kanałowego nawet o 200 %.
W przypadku grzejników kanałowych firmie Jaga udało się też przełamać barierę ich dostępności dla osób mieszkających w budownictwie wielorodzinnym, gdzie ze względu na dużą głębokość potrzebną do montażu nie były one stosowane. Model Micro Canal, o głębokości 6 cm, który właśnie wszedł na rynek, w znakomity sposób rozwiązał ten problem.

 

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Synergia PR/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19403 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 425

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >