Izolacyjne bloczki cokołowe

Izolacyjne bloczki cokołowe

Stale rosnące koszty ogrzewania budynków sprawiają, że już na etapie budowy coraz częściej sięgamy po rozwiązania pozwalające zatrzymać jak najwięcej ciepła wewnątrz naszego domu. Czytaj dalej

 

Izolacyjne bloczki cokołowe ISOMUR Plus firmy Stahlton pozwolą nam zminimalizować straty energii, dając nam tym samym poczucie komfortu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ogrzewania. Jednym z podstawowych problemów w budownictwie jest kwestia strat ciepła, które zamiast ogrzewać nasz dom, zostaje wypromieniowane przez różnego rodzaju mostki termiczne. Nieszczelne drzwi i okna, nieodpowiednio izolowany dach czy cokół prowadzą nie tylko do obniżenia naszego komfortu, ale również do podniesienia kosztów eksploatacji budynku. Bloczki izolacyjne ISOMUR Plus firmy Stahlton pozwolą nam wyeliminować część tych problemów.

 

 

ISOMUR Plus – na straży twojego ciepła

ISOMUR Plus firmy Stahlton to bloczki izolacyjne, na które składa się szkielet z lekkiego betonu zbrojonego włóknem szklanym oraz izolacji wykonanej ze styropianu. Zamykają one przerwę w izolacji pomiędzy ścianą zewnętrzną a stropem nad piwnicą lub płytą przyziemia. Miejsce styku tych powierzchni jest bowiem bardzo newralgicznym punktem każdego budynku - to właśnie tutaj najczęściej występują mostki cieplne, przez które do gruntu uciekać może od 5 do aż 15 % ciepła.

 

Czytaj również: Rozwiązania budowlane na odcinku 8 betonowej drogi ekspresowej

 

Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła (lambda w kierunku pionowym wynosi 0,19 W/m*K), bloczki te mają skuteczność izolacji na poziomie ok. 70% idealnego połączenia bezmostkowego. Jest to doskonały wynik, szczególnie biorąc pod uwagę, że skuteczność tradycyjnej izolacji cieplnej ściany fundamentowej wynosi jedynie 26%. Jednakże zastosowanie bloczka wraz z dodatkowym ociepleniem ściany fundamentowej daje nam skuteczność takiego rozwiązania nawet do 95%. Dodatkowo, bloczki ISOMUR Plus są nieprzepuszczalne dla wody, co sprawia, że tworzą one również ochronę przeciwwilgociową i zapobiegają tworzeniu się grzybów, pleśni i nieestetycznych zacieków w wyższych warstwach muru.

 

 

Dodatkowo, zastosowanie bloczków ISOMUR w progu pod drzwiami tarasowymi lub balkonowymi czy nawet pod ramą okienną, co pozwala zamknąć przerwę w izolacji i zapobiec wychładzaniu się posadzki lub ściany w tym rejonie. Innym ważnym aspektem w dzisiejszym budownictwie jest fakt, że przy ocieplaniu budynków stosowane są coraz grubsze warstwy materiałów izolacyjnych oraz bardzo szczelne drzwi i okna co w efekcie czyni z nich coś w rodzaju „termosu”. Mostki termiczne nabierają wtedy szczególnego znaczenia. Ze względu na fakt, że w rejonie mostków cieplnych mamy do czynienia z wychładzaniem się przegrody budowlanej, istnieje ryzyko występowania zjawiska „roszenia”, czyli wykraplania się pary wodnej a co za tym idzie powstaje ryzyko tworzenia się grzybów pleśniowych.

 

 

Zastosowanie bloczków ISOMUR Plus niesie ze sobą jeszcze jedną korzyść – umożliwiają one bowiem skorzystanie z dokładnej metody określania ilości energii cieplnej koniecznej do ogrzania obiektu, dzięki czemu wyliczona wartość zapotrzebowania energetycznego budynku może być dobrana o wiele precyzyjniej. Pomaga to w określeniu klasy energetycznej budynku, co ma kolosalne znaczenie w świetle obowiązującej, nowej dyrektywy energetycznej. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ze względu na oryginalne ukształtowanie przestrzennemu rdzenia nośnego, bloczki ISOMUR Plus pozwalają na przeniesienie znacznych naprężeń ściskających.

 

Czytaj również: Jaki jest urok Trawertynu?


Daje nam to gwarancję, że nie ulegną one uszkodzeniu pod wpływem działających sił i tym samym nawet po dłuższym czasie nie stracą swoich właściwości izolacyjnych. Budując dom, każdy z nas na pewno chciałby, by był on zarówno komfortowy, jak i oszczędny.  Zastosowanie cokołowych bloczków izolacyjnych ISOMUR Plus firmy Stahlton przybliży nas do osiągnięcia obu tych założeń, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nie tylko ciepłem, ale również niższymi rachunkami za ogrzewanie.

 

 

Podsumowanie:

ISOMUR® Plus efektywnie rozwiązuje problem powstawania mostków cieplnych w części cokołowej, dzięki swoim charakterystycznym właściwościom:

 

- elementy są nienasiąkliwe, a zatem nie występuje obniżenie właściwości izolacyjnych pustaka

- charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodności cieplnej λ, przy jednoczesnym za-chowaniu dużej wytrzymałości na ściskanie

- wbudowanie elementów jest proste i bezproblemowe

- wysoka jakość i dokładność wymiarowa nie wymaga stosowania szczególnych zabiegów na etapie murowania

- sprawdzone zastosowanie

 

Stosując ISOMUR® Plus uzyskujemy:

- zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu

- ograniczenie powstawania zarodników grzybów pleśniowych powstających pod wpływem zawilgocenia ścian (roszenia)

- podniesienie poziomu temperatury na wewnętrznych powierzchniach ścian zewnętrznych w części cokołowej i narożach pomieszczeń

- minimalne straty ciepła, mające ogromny wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania pomieszczeń

 

DANE TECHNICZNE:

- szerokość elementów w cm: 11,5; 15; 17,5; 20; 24; 30

- wysokość bloczków: 11,3 cm

- długość bloczków: 60 cm

- wytrzymałość na ściskanie: 20 MPa

- współczynnik λpoz: 0,07 W/mK, λpio: 0,19 W/mK

- aprobata techniczna AT-15-6837

 

 

Źródło: FlyPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 441

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >