Jak oszczędzać wodę? Poradnik cz. 4

Jak oszczędzać wodę? Poradnik cz. 4

Segregowanie odpadów, oszczędzanie energii, naturalne produkty. Bycie „eko” to już nie tylko moda – to istotny element naszego życia. Czytaj dalej

 

Możemy żyć w jeszcze większej zgodzie z naturą wprowadzając do naszego domu jedno z wielu możliwych rozwiązań ekologicznych. Kwestię racjonalnego użytkowania wody omawia Piotr Zdulski, ekspert ds. inżynierii środowiska w Banku Ochrony Środowiska. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, ile wody tracimy zupełnie nieświadomie. Na przykład jeśli z naszego kranu kapie jedna kropla na sekundę, to rocznie w ten sposób marnujemy prawie 12 tys. litrów. To wystarczyłoby do napełnienia 60 wanien o popularnej w naszych domach pojemności 200 litrów.

 

Czytaj również: Co trzeba wiedzieć na temat zastosowania kolektorów słonecznych? Cz.1

 

Wodę warto oszczędzać nie tylko ze względów ekologicznych, ale i ekonomicznych – tylko przez wspomniany kapiący kran marnujemy wodę o wartości kilkudziesięciu złotych. Jeśli do tego nie zakręcamy kranu podczas mycia zębów, myjemy naczynia pod bieżącą wodą, a zmywarkę włączamy nawet, gdy nie jest pełna, kolejne złotówki wypływają z naszych portfeli szerokim strumieniem. Warto więc zmienić swoje przyzwyczajenia, a także zainteresować się przyjaznymi środowisku rozwiązaniami, które pomogą nam oszczędzać wodę i pieniądze. Jednym z ciekawych pomysłów jest EKO Pożyczka oferowana przez Bank Ochrony Środowiska klientom indywidualnym, którzy chcą stosować w swoich domach i mieszkaniach rozwiązania przyjazne naturze lub planują zakup ekologicznych artykułów budowlanych.

 

Czytaj również: Co powinniśmy wiedzieć o termomodernizacji? Cz.2


 

Dzięki tej pożyczce można na przykład kupić krany z fotokomórką czy spłuczki dwufunkcyjne, które są droższe od tych „standardowych”, przez co wiele osób nie decyduje się na ich zakup. Promocyjny kredyt BOŚ Banku można przeznaczyć także m.in. na zakup i montaż termoizolacyjnych okien i drzwi o niskim współczynniku przenikania ciepła, pokryć dachowych o naturalnym pochodzeniu (np. gont, dachówka ceramiczna czy łupki), kotłów centralnego ogrzewania, systemów dociepleniowych, pomp ciepła, czy rekuperatorów.

 

Czytaj również: Wszystko na temat pomp ciepła – poradnik cz. 3


Dzięki wsparciu w postaci EKO Pożyczki rozwiązania te są nie tylko ekologiczne, ale też w znaczący sposób przyczyniają się do oszczędzania wody oraz energii, obniżając jednocześnie wydatki związane z prowadzeniem domu.

Źródło: LTM Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 702

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >