![Jak przygotować ogrodzenie wokół domu do zimy](https://www.budnet.pl/static/article_images/avatars/ogrodzenie_zima.jpg)
Jak przygotować ogrodzenie wokół domu do zimy
Jak przygotować na zimę nie tylko swój dom i ogród, ale również ogrodzenie wokół niego? Kilka rad już na etapie wyboru i montażu ogrodzenia uchroni Cię od wiekszości problemów.
Czytaj dalej
Przemyślany zakup
• Kupuj ogrodzenia dobrej jakości, od znanego, pewnego producenta, wykonane w sposób profesjonalny (zwracaj szczególnie uwagę na jakość spoin przy siatkach zgrzewanych i panelach oraz jakość powłoki). Systemy ogrodzeniowe Betafence są ocynkowane i powleczone tworzywem sztucznym, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez konieczności konserwacji (przed zimą) oraz ponownego malowania (po zimie).
• Użyj pełnego systemu z jednej firmy, wtedy wszystkie elementy będą do siebie pasować i łatwo się je zamontuje. Nie będzie też trzeba dokonywać żadnych modyfikacji elementów (przycinania, nawiercania dodatkowych otworów), które często podczas warunków zimowych mogą doprowadzić do rdzewienia niezabezpieczonych końcówek.
Profesjonalny montaż
• Nie instaluj ogrodzenia w temperaturze poniżej 0 stopnii C. Proces zastygania betonu będzie trwał o wiele dłużej, a wtedy ogrodzenie może się wypaczyć (pochylić, wygiąć).
• Używaj betonu dobrej jakości, by słupy były mocno i pewnie osadzone, a całe ogrodzenie wytrzymało bez uszkodzeń śnieżne i mroźne warunki oraz rzeczywiście spełniało swoje funkcje (zabezpieczania posesji i eleganckiego dopełnienia domu i ogrodu)
• Stosuj się do zaleceń zawartych w instrukcjach obsługi dotyczących przygotowania terenu oraz samego procesu montażu. Jeśli masz obawę, czy wykonasz go prawidłowo, zwróć się o pomoc do profesjonalnego montażysty (sieć Autoryzowanych Instalatorów Betafence na terenie całego kraju).
Niezawodna brama
• Podczas instalacji dobrze wypoziomuj bramę, aby otwierała się i zamykała lużno, bez tarcia. Przy obniżonej temperaturze w zimie bramy i tak chodzą trochę ciężej, a źle wypoziomowana brama może się zatrzeć i uszkodzić.
• Przy bramach przesuwnych (szczególnie automatycznych) staraj się odgarniać śnieg z toru jazdy bramy. Przesuwając śnieg bramą można ją zniekształcić, a napęd automatyki może się spalić.
• Przed piewszymi mrozami naoliw zawiasy bram, by nie uległy zatarciu.
Ogrodzenie wokół własnego domu to inwestycja na wiele lat. Dlatego warto na początku zainwestować więcej (czasu i pieniędzy), by potem przez długie zimy patrzeć z dumą przez zmrożone okno na eleganckie i zadbane otoczenie wokół domu.
Źródło: Red Pen / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Twój idealny ogród Liczba postów: 126 Grupa: Ogród i dzi... Hej forumowicze! Myślę o zainstalowaniu systemu automatycznego nawadniania w moim ogrodzie. Przeglądając stronę Zakładanie Ogrodów Łódź, zauważyłem, że to rozwi...
- pies ze schroniska Liczba postów: 195 Grupa: Nasze zwier... Adoptować można psy z wielu miejsc, ja adoptowałem przez tą stronę https://www.zwierzaki.info/adoptuj-zwier zaka cały proces adopcji przebiegł bez problemów i pr...
- Trawnik zawsze modny Liczba postów: 89 Grupa: Zagospodaro... Rośliny, tak jak ludzie, potrzebują odpowiedniego odżywiania, by prawidłowo się rozwijać. Nawozy Florovit https://sklepinco.pl/marka/florovit/ to sprawdzony wyb...
- Inwestycja w ogród Liczba postów: 253 Grupa: Ogród i dzi... Jakie Wy macie zdanie na temat zakupów w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? Osobiście polecam Wam stronę, na której znajdziecie ofertę...
- Jakie meble ogrodowe polecają architekci wnętrz? Liczba postów: 5 Grupa: Ogród i dzi... Planujesz urządzenie ogrodu na nowo? Sprawdź stoły ogrodowe dostępne w Di Volio https://tiny.pl/2f5pgkfm to gwarancja jakości i wygody. Szczególnie polecam rozk...