Jak przygotować ogrodzenie wokół domu do zimy
Jak przygotować na zimę nie tylko swój dom i ogród, ale również ogrodzenie wokół niego? Kilka rad już na etapie wyboru i montażu ogrodzenia uchroni Cię od wiekszości problemów.
Czytaj dalej
Przemyślany zakup
• Kupuj ogrodzenia dobrej jakości, od znanego, pewnego producenta, wykonane w sposób profesjonalny (zwracaj szczególnie uwagę na jakość spoin przy siatkach zgrzewanych i panelach oraz jakość powłoki). Systemy ogrodzeniowe Betafence są ocynkowane i powleczone tworzywem sztucznym, co gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez konieczności konserwacji (przed zimą) oraz ponownego malowania (po zimie).
• Użyj pełnego systemu z jednej firmy, wtedy wszystkie elementy będą do siebie pasować i łatwo się je zamontuje. Nie będzie też trzeba dokonywać żadnych modyfikacji elementów (przycinania, nawiercania dodatkowych otworów), które często podczas warunków zimowych mogą doprowadzić do rdzewienia niezabezpieczonych końcówek.
Profesjonalny montaż
• Nie instaluj ogrodzenia w temperaturze poniżej 0 stopnii C. Proces zastygania betonu będzie trwał o wiele dłużej, a wtedy ogrodzenie może się wypaczyć (pochylić, wygiąć).
• Używaj betonu dobrej jakości, by słupy były mocno i pewnie osadzone, a całe ogrodzenie wytrzymało bez uszkodzeń śnieżne i mroźne warunki oraz rzeczywiście spełniało swoje funkcje (zabezpieczania posesji i eleganckiego dopełnienia domu i ogrodu)
• Stosuj się do zaleceń zawartych w instrukcjach obsługi dotyczących przygotowania terenu oraz samego procesu montażu. Jeśli masz obawę, czy wykonasz go prawidłowo, zwróć się o pomoc do profesjonalnego montażysty (sieć Autoryzowanych Instalatorów Betafence na terenie całego kraju).
Niezawodna brama
• Podczas instalacji dobrze wypoziomuj bramę, aby otwierała się i zamykała lużno, bez tarcia. Przy obniżonej temperaturze w zimie bramy i tak chodzą trochę ciężej, a źle wypoziomowana brama może się zatrzeć i uszkodzić.
• Przy bramach przesuwnych (szczególnie automatycznych) staraj się odgarniać śnieg z toru jazdy bramy. Przesuwając śnieg bramą można ją zniekształcić, a napęd automatyki może się spalić.
• Przed piewszymi mrozami naoliw zawiasy bram, by nie uległy zatarciu.
Ogrodzenie wokół własnego domu to inwestycja na wiele lat. Dlatego warto na początku zainwestować więcej (czasu i pieniędzy), by potem przez długie zimy patrzeć z dumą przez zmrożone okno na eleganckie i zadbane otoczenie wokół domu.
Źródło: Red Pen / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Jak uprzyjemnić sobie i dzieciom urlop we własnym... Liczba postów: 13 Grupa: Ogród i dzi... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli chodzi o mnie, to jakiś czas temu byłem na wyjeździe w Poznaniu i zatrzymałem się....
- Trawnik zawsze modny Liczba postów: 88 Grupa: Zagospodaro... Akurat jeśli chodzi o nawozy do trawników to bardzo dobre są te od Florovit i znajdziesz je w sklepie Inco https://sklepinco.pl/marka/florovit/, jak na przykład...
- Wytrzymałe ogrodzenie betonowe Liczba postów: 7 Grupa: Ogród i dzi... Szukasz idealnego ogrodzenia do swojego domu, które łączy estetykę i funkcjonalność? Przeczytaj artykuł na https://dizajns.pl/jakie-ogrodzenie-beto nowe-jest-naj...
- Jaka farba do malowania basenu? Specjalistyczna fa... Liczba postów: 4 Grupa: Ogród i dzi... Chcąc pomalować beton, należy pamiętać nie tylko o wyborze koloru, ale o wyborze dobrej farby . Przede wszystkim dobrze dobrana farba ma za zadanie chronić b...
- Mini ogródek pod blokiem Liczba postów: 19 Grupa: Zagospodaro... Rozglądając się za wyborem solidnych mebli ogrodowych to na pewno warto rozejrzeć się w ofercie Di Volio u których możliwości zdecydowanie nie brakuje. Przykład...