Jak zapobiec oblodzeniom dachu i chodnika?
„Bezpieczna zima z DEVI” to kampania edukacyjna zorganizowana przez markę DEVI (Danfoss Poland Sp. z o.o.), producenta elektrycznych systemów grzewczych.
Czytaj dalej
Celem akcji skierowanej do administratorów budynków oraz mieszkańców Grodziska Mazowieckiego jest uświadamianie, w jaki sposób można zapobiegać niebezpieczeństwom, jakie niesie ze sobą zimowa aura (m.in. śliskie chodniki, nawisy śnieżne). Akcja jest objęta patronatem burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Grzegorza Benedykcińskiego oraz Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim, a realizowana będzie na przełomie 2011/2012 roku.
Czytaj również: Grzałki elektryczne do zastosowań przemysłowych
„DEVI od lat angażuje się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujące m.in. akcje proekologiczne, edukacyjne, dotyczące oszczędności energii i nowoczesnych technologii poprawiających komfort życia oraz działa na rzecz społeczności lokalnej. Przykładem takiej akcji jest zainstalowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego w przedszkolu „W Stumilowym Lesie” w Warszawie – inauguracja sali odbyła się w październiku br.” – powiedziała Dorota Jezierska, Regionalny Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Danfoss Poland Sp. z o.o. Kampania edukacyjna „Bezpieczna zima z DEVI” jest kolejnym projektem wpisującym się w tę sferę działalności firmy. Danfoss Poland, do której należy marka DEVI, jest firmą znaną w mieście z zaangażowania w działania na rzecz naszej społeczności lokalnej, które przynoszą mieszkańcom również wymierne korzyści. Obecnie realizowana kampania pokazująca zagrożenia, jakie niesie ze sobą zima oraz w jaki sposób można im przeciwdziałać, jest godna poparcia. Warto poznać różne, nie tylko tradycyjne, metody na pozbycie się lodu i śniegu z chodników i dachów - mówi Grzegorz Benedykciński.
Zimowa aura mimo niezaprzeczalnych walorów i uroków niesie ze sobą szereg niebezpieczeństw stanowiących zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Ta pora roku nie musi być niebezpieczna, wystarczy się do niej dobrze przygotować. Śnieg i lód usuwany jest z chodników najczęściej ręcznie lub przy użyciu środków chemicznych. Posypywanie chodników solą, piaskiem czy specjalnymi mieszankami oprócz tego, że zanieczyszcza środowisko, niszczy też nawierzchnię, co wymaga kosztownych remontów i napraw. Gromadzenie się śniegu na dachu i w rynnach oraz niskie temperatury mogą powodować uszkodzenie poszycia dachu, rynien, rur spustowych. Nie można zapominać o bezpieczeństwie ludzi przechodzących w pobliżu budynków ze zwisającymi z krawędzi dachu soplami lodu, które stanowią poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia.
Czytaj również: Utrzymanie systemów przeciwoblodzeniowych
„Należy pamiętać, że to właściciele i administratorzy domów zobligowani są przez prawo do zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. Dotyczy to przede wszystkim regularnego odśnieżania chodników, terenu znajdującego się wzdłuż posesji oraz usuwania zalegających połaci śniegu z dachu. Co więcej, konsekwencje prawne wypadku, do którego dochodzi na śliskim chodniku czy przez spadające nawisy śnieżne, ponosi właściciel posesji” – mówi Jan Stachurski, Komendant Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. Skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem takich problemów mogą być systemy grzewcze oferowane przez DEVI. Są to m.in. gruntowe, dachowe i rynnowe systemy przeciwoblodzeniowe oraz systemy grzewcze dla rurociągów.
Gruntowe instalacje przeciwoblodzeniowe przystosowane są do wszelkiego rodzaju nawierzchni. Można je instalować pod asfaltem, betonem, terakotą czy kostką brukową. Jednocześnie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego eliminując potrzebę stosowania soli, żwiru lub pługów odśnieżających. Dachowe instalacje przeciwoblodzeniowe skutecznie zapobiegają uszkodzeniu konstrukcji dachowych i fasad budynków. Dodatkowo zapobiegają zaleganiu wody z roztopionego śniegu i lodu w rynnach i nie dopuszczają do powstawania niebezpiecznych sopli oraz nawisów śnieżnych.
Czytaj również: Jak przygotować grzejniki do sezonu grzewczego?
Systemy DEVI są w pełni zautomatyzowane. Dobrze zaprojektowany system przeciwoblodzeniowy może utrzymać czystą i suchą powierzchnię przez cały okres zimowy. Jego działanie jest ekonomiczne, ponieważ system grzewczy jest załączany tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Koszt eksploatacji systemu przeciwoblodzeniowego gruntowego dla sezonu grzewczego wynosi ok. 50 PLN/m², zaś koszt eksploatacji systemu przeciwoblodzeniowego rynnowego dla sezonu grzewczego wynosi ok. 11 PLN/m. Systemy DEVI są objęte 10-letnią gwarancją, a okres ich trwałości wynosi co najmniej 50 lat.
Źródło: Solski BM / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Polecam sklep internetowy z materiałami budowlanym... Liczba postów: 77 Grupa: Firmy budow... Szukając dobrej jakości wyposażenia do ogrodu, w tym myjek ciśnieniowych, kosiarek, podkaszarek, sekatorów, pił, czy również artykułów malarskich i narzędzi do....
- Najnowszy grzejnik łazienkowy Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Stylowe, solidne i dostępne w różnych rozmiarach grzejniki łazienkowe znajdziesz w ofercie Oltens - https://oltens.com/pl/grzejniki-lazienko we. Dlatego warto za...
- Praktyczne rozwiązanie - grzejnik łazienkowy z lus... Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Akurat jeśli rozglądasz się za wyborem solidnego i nowoczesnego grzejnika łazienkowego, to na pewno warto będzie zapoznać się z ofertą Oltens u których opcji ni...
- Dekorator wnętrz Liczba postów: 131 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, szybkim sposobem na zmianę wyglądu wnętrza jest przemalowanie ścian. Do malowania najlepiej wykorzystać farbę, która tworzy trwałą powłokę odp...
- Odpady budowlane – rodzaje, jak sobie z nimi radzi... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re...