Jak zapobiec zawilgoceniu budynków?

Jak zapobiec zawilgoceniu budynków?

Wymieniając okna zwracamy szczególną uwagę na ich szczelność. Nowe okna mogą być zbyt hermetyczne, co może szybko doprowadzić do zawilgocenia budynku. Czytaj dalej

Wymieniając okna zwracamy szczególną uwagę na ich szczelność.  Nowe okna mogą być zbyt hermetyczne, co może szybko doprowadzić do zawilgocenia budynku. Co zrobić w przypadku, kiedy nie możemy wietrzyć pomieszczeń? Z pewnością przyda się zamontowanie nawiewników okiennych.

 

 

Jak powszechnie wiadomo jakość powietrza ma bezpośredni wpływ na zdrowie ludzi. W nieoczyszczanym, niewymienianym powietrzu rozwijają się bakterie, wirusy i inne zarazki chorobotwórcze. Wszystkie te zanieczyszczenia działają bezpośrednio szkodliwie na organizm ludzki. Odpowiednia wentylacja w domu pozwala zapewnić dobry klimat w pomieszczeniu i zapobiega powstawaniu pleśni.

 

Czytaj również: Wodoodporna, samoprzylepna taśma bitumiczna

 

Rolą nawiewników jest regularna wentylacja pomieszczeń. Powietrze dostaje się do wnętrza, aby przejąć wilgoć, nieprzyjemne zapachy i odprowadzić je kanałem wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej. W odróżnieniu od uchylenia okna zapobiegają one wyziębieniu mieszkania, dostawaniu się wody opadowej, insektów, a także ograniczają hałas. „Okna wyposażone w nawiewniki powinny być w szczególności montowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka.”- komentuje Marcin Wiśniewski- Prezes firmy STOLMAR Sp. z o.o.

 

Czytaj również: Czym uszczelnić kafelki na tarasie? Folia w płynie

 

Dzięki specjalnej konstrukcji automatycznie regulują ilość wpuszczanego powietrza i nie wymagają zasilania, ani ingerencji użytkownika do swojej prawidłowej pracy. Dodatkowym atutem jest możliwość umieszczenia ich w zamontowanych już oknach, gdzie sytuuje się je w ich górnej części.

 

Nawiewniki odpowiadają za:

 

  • prawidłowe funkcjonowanie wentylacji naturalnej i mechanicznej wywiewnej,
  • poprawienie jakości powietrza we wnętrzach,
  • zmniejszenie zawilgocenia pomieszczeń, rozwoju grzybów i pleśni.

 

 

Źródło: Acha PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19400 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 247

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >