Jak zmniejszyć koszty eksploatacji budynków publicznych?

Jak zmniejszyć koszty eksploatacji budynków publicznych?

Podnoszenie efektywności energetycznej budynków sakralnych i pożytku publicznego, takich jak budynki parafialne czy szkoły, wymaga wydajnych i bezawaryjnych technologii, które przyniosą zwrot kosztów poniesionych na inwestycję w jak najkrótszym czasie. Czytaj dalej

 

Gwarancją osiągnięcia oszczędności, a co za tym idzie zysków ekonomicznych, jest kompleksowa oferta od jednego producenta. Schüco już dzisiaj oferuje kompletne rozwiązania do pozyskiwania energii w postaci prądu lub ciepła.

 

Czytaj również: Jak zaoszczędzić na energooszczędnym budownictwie?

 

Odpowiedni dobór wszystkich materiałów budowlanych stanowi bezwzględny warunek opłacalności inwestycji. Jednak aby wybrać właściwie, trzeba mieć z czego wybierać. Najszerszą ofertę systemów solarnych na polskim rynku stanowi propozycja asortymentowa firmy Schüco.

 

 

Ponad 1000 produktów do instalacji termalnych i podobna liczba elementów do budowy kompletnych systemów fotowoltaicznych sprawiają, że mówiąc o Schüco używamy określenia – producent systemów solarnych, z naciskiem na słowo „systemów”. Schüco, producent kompletnych systemów solarnych oraz energooszczędnych systemów okien drzwi i fasad, posiada najszerszą na rynku ofertę wyznaczając nadzwyczaj wysokie standardy jakościowe.

 

Fotowoltaika na miarę potrzeb

 

Jednym z najważniejszych kosztów utrzymania obiektów pożytku publicznego jest oświetlenie, które gra ważną rolę zwłaszcza w miejscach ekspozycji zabytkowych dzieł sztuki. Część zapotrzebowania na energię elektryczną można pokryć całkowicie darmową energią solarną generowaną przez cienkowarstwowe moduły fotowoltaiczne Schüco Pro Sol TF, które dodatkowo mogą pełnić funkcje wielkowymiarowych przeszkleń lub ochrony przeciwsłonecznej. Mogą osiągać duże rozmiary, nawet 2,20 m x 2,60 m (5,7 m2) a jednocześnie cechują się idealnie jednakową strukturą, dając harmonijny wygląd szklanej tafli.

 

 

Moduły występują w różnych stopniach przezierności, dlatego mogą być instalowane w strefach przeziernych i nieprzeziernych fasad w postaci półprzeziernych, ciepłych szyb zespolonych lub nieprzeziernych wypełnień tworząc niepowtarzalne kompozycje. Interesujący efekt architektoniczny o wyglądzie mozaiki można uzyskać umieszczając w poszczególnych modułach ogniwa o zróżnicowanym stopniu przezierności.

 

Czytaj również: Jak płacić mniejsze rachunki za światło?

 

Przy zastosowaniu modułów półprzeziernych wnętrza są oświetlane wystarczającą ilością światła, zaś system pełni dodatkowo rolę osłony przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz przegrzewaniem pomieszczeń.

 

Uzyskanie maksymalnych oszczędności wydatków na ogrzewanie i chłodzenie wymaga dodatkowo zastosowania wysoko izolowanych termicznie systemów okiennych, drzwiowych i fasadowych. Cienkowarstwowe ogniwa w systemie Schüco ProSol TF osiągają wysokie uzyski, nawet przy rozproszonym świetle i wysokich temperaturach modułów. Przemyślane rozwiązanie wraz z doskonale dopasowanymi akcesoriami montażowymi umożliwia optymalizację kosztów, planowania oraz szybką instalację.

 

Kolektory na każdy budynek

 

Wieże kościelne czy spadziste dachy nowoczesnych budynków przykościelnych to idealne miejsce na montaż kolektorów słonecznych, umożliwiających darmowe podgrzewanie wody i wspomaganie centralnego ogrzewania np. domów parafialnych czy salek katechetycznych. Ofertę firmy Schüco wyróżniają zupełnie niepowtarzalne możliwości zabudowy kolektorów. Produkty Schüco mogą być standardowo montowane na powierzchni dachu lub w połaci dachu skośnego. Jeśli jednak dach budynku nie posiada idealnego nachylenia i orientacji, warto sięgnąć po kolektor do zabudowy w daszek osłonowy lub w elewację.

 

 

W ofercie Schüco znajduje się również rozwiązanie dedykowane budynkom o płaskich dachach, które nie muszą już być szpecone niezgrabnymi stelażami. Wszystkie elementy konstrukcyjne spełniają najwyższe wymagania wytrzymałościowe i estetyczne. Kolektory Schüco montuje się w prosty sposób za pomocą mocnych a zarazem nie rzucających się w oczy specjalnych ram i łączników.

 

Źródło: Echo PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19406 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 222

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >