Jaki będzie dom przyszłości
Dom to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu człowieka. Powinien stwarzać odpowiednie warunki, będąc gwarantem komfortu, prywatności i bezpieczeństwa.
Przyjazny mieszkańcom, funkcjonujący w harmonii z przyrodą, a do tego tani w utrzymaniu - taki jest ISOVER Multi-Comfort House, który pozwala zrealizować budowlane marzenia. Charakteru domu stwarzającego odpowiednie warunki do życia nie określa jego wygląd zewnętrzny. Budynek może mieć różną wielkość, typ i technologię wykonania. Bez względu na to, czy jest to dom jednorodzinny, czy nieruchomość komercyjna, liczy się jego wnętrze.
Dopływ świeżego powietrza, możliwość stałej kontroli temperatury, niski poziom hałasu - to tylko niektóre elementy, wpływające na samopoczucie człowieka. Najbliższe ideałowi są rozwiązania pasywne, dlatego budynek powinien mieć prostą, zwartą bryłę, czerpiącą jak najwięcej energii słonecznej z zewnątrz, mało skomplikowany rozkład pomieszczeń czy niewielką ilość ścianek działowych, dzięki czemu ciepło będzie się rozchodziło równomiernie.
Czytaj również: Energooszczędny dom kluczem do sukcesu
Podstawą jest także dobrze zaizolowana bryła budynku, ograniczająca do minimum występowanie tzw. mostków termicznych i nieszczelności, wyposażona w odpowiedni system wentylacyjny, który rozprowadza powietrze, oczyszcza je i nawilża. Zimą pozwoli utrzymać ciepło, a latem dostarczy przyjemnego chłodu. W efektywnym wykorzystaniu ciepła w obrębie domu pomaga także odpowiednie rozmieszczenie instalacji wodnej. Straty energii w tym przypadku można ograniczyć poprzez skrócenie transportu wody, uwzględniając np. położenie kuchni i łazienki w najbliższym sąsiedztwie.
- W obliczu rosnących cen nośników energii inwestycja w rozwiązania o niskim zużyciu energii ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływają one na tańsze utrzymanie domu. - mówi Olga Mazurek, Kierownik Marki i Komunikacji ISOVER - O rozwiązaniach skupionych wokół Multi-Comfort House traktuje kwietniowe spotkanie dla partnerów biznesowych marki ISOVER pt. „Tworzymy komfortowy klimat”, na którym zaprezentujemy materiały i rozwiązania technologiczne "budownictwa przyszłości" - dodaje Mazurek
Czytaj również: Innowacyjny dom pasywny
Budownictwo oparte o rozwiązania przyjazne środowisku, zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowania, wpływa na klimat i środowisko naturalne. Budynek energetycznie stabilny, w którym temperatura w ciągu roku utrzymana jest na stałym poziomie 20 – 23 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza na poziomie 30-50 procent, pozytywnie wpływa ludzki organizm. Na co dzień staramy się zdrowo funkcjonować - dobrze się odżywiać, uprawiać sport, czy przebywać na świeżym powietrzu.
Nie możemy jednak zapominać o odpowiednich warunkach we własnym domu. Miejsca, w których mieszkamy, powinny stwarzać odpowiednie warunki do życia. W domu spędzamy przecież sporo czasu w ciągu doby: pracujemy, uczymy się, bawimy z dziećmi, wykonujemy codzienne obowiązki, czy w końcu regenerujemy siły. To, co niewidoczne dla oka, ma ogromny wpływ na warunki, w których funkcjonujemy.
Źródło: Publicon / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Wiata Garażowa Liczba postów: 14 Grupa: Moja budowa Szukasz trwałego garażu, który szybko zrealizuje Twoje potrzeby? Sprawdź ofertę Stalblach. To producent u którego można kupić tanie garaże blaszane. Charakteryz...
- Czy rekuperacja jest remedium na rosnące zużycie e... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Rekuperacja może pomóc ograniczyć rosnące zużycie energii do chłodzenia pomieszczeń, ale nie jest pełnym remedium na ten problem. Rekuperacja, czyli wentylacja....
- 21 października w Europie obchodzony jest Dzień... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re... Pompa ciepła to super sprawa ale tylko w połączeniu z fotowoltaiką. Bez niej koszty prądu są duże.
- Które stoły do produkcji i naprawy palet opłaca si... Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Które stoły do produkcji i naprawy palet opłaca się kupić? Jest tego trochę na rynku, a ja po latach wchodzę znowu na rynek i nie wiem na co się zdecydować.
- Elewacja domu Liczba postów: 145 Grupa: Budowa i re... Blacha sama w sobie nie izoluje dźwięków najlepiej, więc jeśli zrobisz tylko cienką elewację, to faktycznie może być głośno. Najlepiej jest położyć pod nią mate...