Jaki panel prysznicowy wybrać?

Jaki panel prysznicowy wybrać?

Na ogół kąpiel pod natryskiem kojarzy nam się z wężem zakończonym słuchawką. Tymczasem prysznic może zastąpić nowoczesny panel z hydromasażem, efektami świetlnymi, a nawet… radiem.

Do wyboru, do koloru

"Ze względu na gabaryty oraz kolor panel natryskowy jest jednym z dominujących elementów naszej łazienki. Ważny jest więc przede wszystkim jego interesujący design oraz estetyka wykonania, tak aby wybrany panel pasował do wnętrza naszej łazienki. - Obecnie najbardziej wyrazistym trendem w wyposażeniu łazienek jest dążenie do maksymalnego uproszczenia form, stosowania geometrycznych kształtów i nadawanie elementom technicznym urządzeń prostej, eleganckiej formy, a nawet ich ukrywania" – mówi Katarzyna Dietrich z firmy Deante. Panele prysznicowe najczęściej produkowane są z aluminium, stali nierdzewnej i akrylu. Spotkamy też modele z hartowanego szkła, kompozytu czy egzotycznego drewna. Równie różnorodna jest ich kolorystyka, dominuje jednak chrom, chrom w połączeniu ze złotym i biel.



Praktyczne rozwiązania

Ważną cechą paneli prysznicowych jest ich funkcjonalność. Musimy zastanowić się, kto i w jakim celu będzie korzystał z nich najczęściej. Jeśli użytkownikami panelu będą osoby starsze lub też lubiące dłuższe kąpiele, to może warto kupić panel z siedziskiem. Gdy zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie korzystania z ciepłej wody, to rozwiązaniem polecanym jest zastosowanie w panelu baterii termostatycznej. Innym kryterium wyboru jest rodzaj hydromasażu. Przy użyciu paneli natryskowych można uzyskać wodny masaż biczowy, skierowany dzięki dyszom, słuchawkom i głowicom natryskowym, na określony odcinek ciała, np. kręgosłup i jego okolice.

 

 


Aby dobrać odpowiednio panel do naszych oczekiwań, warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych w nim punktów wypływu wody, takich jak dysze, słuchawki i głowice. Elementy te mogą być jedno - lub wielofunkcyjne, wbudowane w panel lub umieszczone na przegubach, co umożliwia kierunkowanie wypływającej wody. Najczęściej dysze rozmieszcza się symetrycznie w dwóch kolumnach lub też centralnie. Nie ma to jednak większego znaczenia, gdyż i tak osoba korzystająca z kąpieli może obracać się i wystawiać na działanie strumieni dowolną część ciała. Sposób rozmieszczenia dysz natryskowych powinien być jednak tak dobrany, aby górny rząd znajdował się na wysokości barków, zaś dolny - w okolicy lędźwiowej. Ważne jest, aby wszystkie elementy mające kontakt z wypływającą wodą można było łatwo i szybko czyścić, co wpłynie na estetykę urządzenia, a także na jego trwałość i niezawodne działanie przez lata. Konieczne jest więc, aby elementy te były rozbieralne do czyszczenia lub posiadały tzw. system anti-calc, tzn. zespół elastycznych wypustek, z których można łatwo i szybko usunąć osad np. za pomocą gąbki.



Marka ma znacznie

Decydując się na zakup panelu, warto także zastanowić się, gdzie docelowo go umieścimy. Jeżeli nie chcemy montować go w miejscu starej baterii natryskowej, to należy zdecydować się na wybór odpowiednio szerokiego panelu ok. 23 cm. Jeśli zaś chcemy zaoszczędzić miejsca w kabinie natryskowej, to dobrze jest zastosować montaż w narożniku kabiny (wymaga indywidualnego rozstawu króćców). Warto wybierać panele o uniwersalnym systemie montażu, zarówno ściennego, jak i narożnego, gdyż zawsze możemy zmienić zdanie i zdecydować o innym miejscu montażu, niż pierwotnie planowaliśmy. Podczas podejmowania decyzji o wyborze panelu oprócz ceny i wzornictwa warto wziąć pod uwagę jeszcze jedno kryterium - markę urządzenia. Markowy produkt to gwarancja wysokiej jakości. Dodatkowo w razie awarii urządzenia mamy zapewniony dostęp do serwisu i części zamiennych.

Źródło: inplusPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19470 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 290

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >