Jakie domy najchętniej budujemy?
Gotowe projekty domów cieszą się coraz większą popularnością. Jeżeli dom to jaki? Najchętniej do 140 metrów z programem Rodzina na Swoim, murowany, niepodpiwniczony i z dwuspadowym dachem.
Czytaj dalej
Serwis z gotowymi projektami domów jednorodzinnych wybieramydom.pl zbadał preferencje zakupowe internautów. Witryna współpracuje z ponad 30 pracowniami architektonicznymi i oferuje blisko 7 tysięcy projektów domów mieszkalnych. Jakie z nich są najchętniej wybierane? Czym kierują się inwestorzy przy dokonywaniu wyboru? Jakie cechy przyszłego domu są najważniejsze?
Do 140 metrów i z dopłatą Rodzina na Swoim
Największą popularnością cieszą się projekty domów o powierzchni do 140 metrów. Jest to związane z rządowym programem dopłat Rodzina na Swoim (program zakłada między innymi, że o dopłatę ze Skarbu Państwa i pomoc w uzyskaniu preferencyjnego kredytu można się ubiegać, jeżeli dom nie przekracza 140 metrów).
Tradycyjny i murowany
Polacy wciąż najwięcej przekonania mają do domów murowanych, budowanych metodami tradycyjnymi. Modelowy dom jest niepodpiwniczony, ma poddasze użytkowe i dwuspadowy dach, z ogrzewaniem na paliwo stałe. Oczekiwania budujących są takie, by dom był funkcjonalny i tani w budowie oraz eksploatacji. I projekty takich domów są najczęściej poszukiwane.
Ważne – możliwość zmian
Bardzo istotnym kryterium jakim kierują się osoby zamawiające projekty gotowych domów to możliwość wprowadzenia zmian. Najczęściej zamawiający zmieniają położenie okien i drzwi. Często zmiany dotyczą układu funkcjonalnego domu, rozkładu pomieszczeń i ścian działowych oraz podwyższenia ścian kolankowych.
Wiele osób budujących domy boryka się z problemem zbyt małej lub zbyt wąskiej działki. Nierzadko zdarzają się sytuacje w których brakuje dosłownie centymetrów, by wymarzony dom stanął na posiadanej działce. Wtedy inwestorzy decydują się często na dość kosztowne „zmniejszenie” budynku.
Z rozmów jakie prowadzimy z osobami zamierzającymi budować dom oraz z obserwacji dyskusji na forach wynika, że proces poszukiwania właściwego projektu jest dla nich niezwykle ważny i absorbujący. Zazwyczaj zajmuje to około pół roku. Jeżeli chodzi o wydatki, to większość inwestorów deklaruje, że na projekt nie chce wydać więcej niż 2 tysiące złotych. Jest to zbieżne z naszymi obserwacjami, bo najczęściej kupowane projekty kosztują od 1800 do 2000 zł. - mówi Marek Grabski, redaktor prowadzący serwisu wybieramydom.pl.
Serwis wybieramydom.pl należy do Grupy Budujemydom.pl i Wydawnictwa AVT. Serwis współpracuje z ponad 30 pracowniami architektonicznymi i oferuje blisko 7 tysięcy gotowych projektów domów mieszkalnych. W ostatnich miesiącach sprzedaż projektów domów wzrosła kilkanaście razy w stosunku do analogicznych miesięcy ubiegłego roku.
Źródło: budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Wlasny sklep Liczba postów: 15 Grupa: Trudne tema... Ja prowadze swój sklep i cały czas mnie denerwowało że na miejscu które mam przeznaczone dla klientów parkowały osoby które mój sklep omijały szerokim łukiem. P...
- Liczba Najbogatszych osób na świecie w 2015 r. nie... Liczba postów: 6 Grupa: Aktualności The report from Gráinne Gilmore highlights a decline in the number of the world’s wealthiest, a notable shift. As global wealth distribution changes, platforms....
- Skuteczny marketing w branży budowlanej Liczba postów: 63 Grupa: Aktualności Regularne informowanie o postępach budowy to strategia, która buduje zaufanie i zaangażowanie klientów. Marketing dla dewelopera może obejmować zamieszczanie zd...
- Sprzedam używane okna i drzwi - gdzie wystawić? Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Wiele osób szuka drzwi, rolet, bram czy okien nie tylko nowych ale też z drugiej ręki. A najkorzystniej może Ci wyjść wystawienie tego na https://gieldaokien.pl...
- Gdzie sprzedać łożyska do maszyn? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Chce sprzedać łożyska do maszyn, które nie są mi już potrzebne, jak macie kogoś kto zajmuje się skupowaniem części i możecie poradzić to dajcie znać. W dużej mi...