Jakie domy najchętniej budujemy?
Gotowe projekty domów cieszą się coraz większą popularnością. Jeżeli dom to jaki? Najchętniej do 140 metrów z programem Rodzina na Swoim, murowany, niepodpiwniczony i z dwuspadowym dachem.
Czytaj dalej
Serwis z gotowymi projektami domów jednorodzinnych wybieramydom.pl zbadał preferencje zakupowe internautów. Witryna współpracuje z ponad 30 pracowniami architektonicznymi i oferuje blisko 7 tysięcy projektów domów mieszkalnych. Jakie z nich są najchętniej wybierane? Czym kierują się inwestorzy przy dokonywaniu wyboru? Jakie cechy przyszłego domu są najważniejsze?
Do 140 metrów i z dopłatą Rodzina na Swoim
Największą popularnością cieszą się projekty domów o powierzchni do 140 metrów. Jest to związane z rządowym programem dopłat Rodzina na Swoim (program zakłada między innymi, że o dopłatę ze Skarbu Państwa i pomoc w uzyskaniu preferencyjnego kredytu można się ubiegać, jeżeli dom nie przekracza 140 metrów).
Tradycyjny i murowany
Polacy wciąż najwięcej przekonania mają do domów murowanych, budowanych metodami tradycyjnymi. Modelowy dom jest niepodpiwniczony, ma poddasze użytkowe i dwuspadowy dach, z ogrzewaniem na paliwo stałe. Oczekiwania budujących są takie, by dom był funkcjonalny i tani w budowie oraz eksploatacji. I projekty takich domów są najczęściej poszukiwane.
Ważne – możliwość zmian
Bardzo istotnym kryterium jakim kierują się osoby zamawiające projekty gotowych domów to możliwość wprowadzenia zmian. Najczęściej zamawiający zmieniają położenie okien i drzwi. Często zmiany dotyczą układu funkcjonalnego domu, rozkładu pomieszczeń i ścian działowych oraz podwyższenia ścian kolankowych.
Wiele osób budujących domy boryka się z problemem zbyt małej lub zbyt wąskiej działki. Nierzadko zdarzają się sytuacje w których brakuje dosłownie centymetrów, by wymarzony dom stanął na posiadanej działce. Wtedy inwestorzy decydują się często na dość kosztowne „zmniejszenie” budynku.
Z rozmów jakie prowadzimy z osobami zamierzającymi budować dom oraz z obserwacji dyskusji na forach wynika, że proces poszukiwania właściwego projektu jest dla nich niezwykle ważny i absorbujący. Zazwyczaj zajmuje to około pół roku. Jeżeli chodzi o wydatki, to większość inwestorów deklaruje, że na projekt nie chce wydać więcej niż 2 tysiące złotych. Jest to zbieżne z naszymi obserwacjami, bo najczęściej kupowane projekty kosztują od 1800 do 2000 zł. - mówi Marek Grabski, redaktor prowadzący serwisu wybieramydom.pl.
Serwis wybieramydom.pl należy do Grupy Budujemydom.pl i Wydawnictwa AVT. Serwis współpracuje z ponad 30 pracowniami architektonicznymi i oferuje blisko 7 tysięcy gotowych projektów domów mieszkalnych. W ostatnich miesiącach sprzedaż projektów domów wzrosła kilkanaście razy w stosunku do analogicznych miesięcy ubiegłego roku.
Źródło: budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Wulkanizacja Liczba postów: 56 Grupa: Trudne tema... Envobyte Ltd is an IT Company. Envobyte Ltd helps businesses to grow faster and smarter. Our professional expert team provides the best solution to get the bett...
- Kredyt we Frankach - pomoc prawna! Liczba postów: 34 Grupa: Trudne tema... W obliczu rosnących kosztów kredytów frankowych wielu kredytobiorców zastanawia się, czy przewalutowanie ich zobowiązań na złotówki jest dobrym krokiem - https:...
- Białka Tatrzańska Liczba postów: 48 Grupa: Trudne tema... Czy warto tam pojechać?
- piasek kwarcowy biały Liczba postów: 4 Grupa: Opinie Piasek to najdrobniejsze kruszywo budowlane znajdujące bardzo szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Taki piasek budowlany może występować w różnych formach...
- Polski producent ogrzewaczy elektrycznych Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Chodzi o taki podgrzewacz elektryczny przepływowy? Aby mieć w domu dostęp do ciepłej wody. Mimo niewielkich gabarytów urządzenia te mają tak wysoką wydajność, ż...