Jakie ogrzewanie będzie najlepsze przy szklanych fasadach? Bariera cieplna
Szklane fasady oraz wielkoformatowe przeszklenia okienne sprawiają, że budynki posiadają prestiżowy wygląd, jednak stanowią duże wyzwanie pod kątem efektywnego ogrzewania pomieszczeń.
Czytaj dalej
W pomieszczeniach z oknami sięgającymi od podłogi do stropu trudno utrzymać stałą temperaturę. Chłód emitowany przez dużą powierzchnię szyb powoduje szybsze wy-ziębianie się powietrza wewnątrz budynku. Wykorzystanie tradycyjnej techniki radiacyjnej w postaci grzejników wolnostojących czy naściennych jest wykluczone z uwagi na zastosowane rozwiązania architektoniczne, a ponadto może nie dawać oczekiwanych rezultatów grzewczych. Eleganckim i skutecznym rozwiązaniem w tego typu obiektach są grzejniki kanałowe Zehnder Terraline oraz Oplflex. Bogaty wybór modeli oraz różnorod-ność funkcji grzejników kanałowych sprawiają, że można je dopasować do wszystkich projektów wnętrz oraz indywidualnych potrzeb użytkowników.
W harmonii z otoczeniem
Pomieszczenia z wielkowymiarowymi przeszkleniami wymagają specjalnych rozwiązań techniki grzewczej, pozwalających na wolność kreacji architektonicznej. Grzejniki kanałowe Zehnder są montowane pod poziomem podłogi pozostając dyskretnym elementem otoczenia. Po montażu jedynymi widocznymi częściami urządzenia pozostają kratka osłaniająca wymiennik oraz dekoracyjna rama okalająca, które mogą być dopasowywane pod względem kolorystycznym i wzorniczym do indywidualnych projektów. Kratki górne wykonane z wysokoudarowego aluminium (Zehnder Terraline) lub katodowa-nego aluminium (Oplflex) występują w dwóch różnych wersjach wykończenia powierzchni: linearnej (wzdłużne) oraz zwijanej (poprzeczne).
Standardowo są dostępne w kolorze naturalnego aluminium. Na życzenie klienta mogą być lakierowane na kolor czarny, złoty lub brązowy. Wykonania niestandardowe, o kącie zagięcia 90º lub 45º, pozwalają na stworzenie wrażenia wizualnej kontynuacji kratki w narożach pomieszczenia. W budyn-kach o stropach wspartych kolumnami można zastosować grill z okrągłymi wycięciami oraz osłony na przerwy. W ofercie dostępne są ponadto wykonania łukowe. Grzejnik Zehnder Terraline pozwala na całkowite zintegrowanie urządzenia ze stylistyką wnętrza. Element grzewczy został obudowany stalową wanną, lakierowaną wewnątrz proszkowo na kolor czarny. Dzięki temu wnętrze urządzenia jest dyskretnie ukryte przed wzrokiem użytkowników. Efekt ten można podkreślić układając grill bezpośrednio na brzegu wanny w wersji bez ramy okalającej.
Naturalne rozwiązanie dla klimatu pomieszczeń
Grzejnik Zehnder Terraline do montażu w warstwie wylewki wykorzystuje zjawisko naturalnej konwekcji. Umieszczony przy drzwiach balkonowych lub witrynie emituje masy ciepła, które unoszą się pionowo do góry tworząc kurtynę cieplną. Zapobiega ona skutecznie opadaniu powietrza schłodzonego przez powierzchnię szyb. Dzięki zastosowaniu wodnego wymiennika miedziano-aluminiowego Zehnder Terraline posiada krótki czas nagrzewania i chłodzenia, co pozwala na uzyskanie komfortowego klimatu w pomieszczeniu bez strat energii. Jest doskonałym rozwiązaniem we wszystkich pomieszczeniach, w których liczy się wysoki komfort i oszczędność, takich jak domy mieszkalne i hotele. Wykonany z myślą o wysokiej efektywności grzania konwektor kanałowy Oplflex gwarantuje stałą w czasie wydajność cieplną, dzięki zastosowaniu spiralnego wymiennika ciepła wykonanego w całości z miedzi.
Element grzewczy nie ulega zjawisku różnej rozszerzalności cieplnej materiałów, zachowując odporność na zniszczenia. Dzięki wielu wariantom wykonania urządzenie jest idealnym rozwiązaniem ogrzewania domu, jak i obiektów użyteczności publicznej. Grzejniki z serii Oplflex FLT oraz FLT 21 zostały wyposażone w bezgłośnie pracujące wentylatory osiowe zapewniające efektywniejsze oddawanie ciepła do pomieszczenia. Natomiast Oplflex FLC z funkcją chłodzenia pozwoli zachować komfortową temperaturę w biurach i wnętrzach o charakterze komercyjnym. Grzejnik kanałowy Oplflex można stoso-wać także w pomieszczeniach mokrych. Zastosowanie wanny ze stali nierdzewnej oraz wodoodpornych wentylatorów punktowych w wersji FLB gwarantuje długą i bezawaryjną pracę grzejnika w specyficznych warunkach, jakie panują na basenach czy w ogrodach zimowych.
Konwektory podłogowe mogą stanowić główne lub wspomagające źródło ogrzewania budynku, a także współpracować z systemem wentylacji z rekuperacją znajdującymi się w ofercie Zehnder. Umożliwiają również integrację z systemem dystrybucji powietrza Zehn-der Comfosystems, w którym pełnią dodatkową rolę wywiewów świeżego powietrza, wstępnie podgrzanego w centrali rekuperacyjnej z serii ComfoAir. Zehnder Terraline do-stępny jest opcjonalnie w wersji fabrycznie przystosowanej do przyłączenia okrągłych kanałów wentylacyjnych Zehnder Comfotube (o przekroju 75 lub 90 mm). Na życzenie klienta w podobną funkcję wyposażony może zostać również model Oplflex. Elastyczne i proste w montażu kanały dystrybucji Zehnder Comfotube układa się w warstwie wyrównu-jącej (InFloor) lub na niej (OnFloor). Dzięki wysokowydajnym wymiennikom ciepła stoso-wanym w rekuperatorach ComfoAir taki układ pozwala na znaczne oszczędności energii, dzięki możliwości odzysku aż do 90% ciepła z wywiewanego powietrza.
Zawsze na miarę potrzeb
Bez względu na metraż pomieszczenia czy obecność innych instalacji sanitarnych, grzej-niki kanałowe Zehnder zawsze dostarczają rozwiązania dopasowane do sytuacji budow-lanej. Szeroka rozpiętość rozmiarów pozwala na ich bezproblemowy montaż z dokładno-ścią do milimetra. Grzejniki Zehnder Terraline występują w czterech wysokościach, pięciu głębokościach oraz długości od 800 mm do 4000 mm. W zależności od głębokości wanny, mogą być zabudowywane w warstwie wylewki lub w podłodze pływającej. Grzejniki Oplflex dostępne są w trzech wysokościach, czterech szerokościach i długościach od 800 do 4800 mm. Tę szeroką ofertę uzupełniają wykonania w wymiarach specjalnych i dosto-sowanych do projektu (na miarę). Grzejniki kanałowe z oferty Zehnder można w łatwy sposób łączyć ze sobą, podłączać rzędami lub seriami. Wanny wyposażone w otwory na wymienniki pozwalają na szybki i prosty montaż. Wszystkie niezbędne akcesoria do pod-łączenia grzejnika kanałowego, takie jak elementy łączące, instrukcja montażowa, oraz zestaw montażowy są dostarczane wraz z zamówionym produktem.
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS PR Agency / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Rozwój firmy budowlanej - marketing internetowy. Liczba postów: 78 Grupa: Firmy budow... Połączenie influencer marketingu z kampaniami płatnymi to skuteczny sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki. Influencerzy pomagają w budowaniu zaufania, a....
- magazyn Liczba postów: 540 Grupa: Firmy budow... Porównaj to sobie z Berberis. Zobacz, jak duża będzie zmiana. Na pewno zauważysz poprawę, lepszą optymalizację, solidne wyniki. Nam też się udało osiągnąć oczek...
- Dekorator wnętrz Liczba postów: 128 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, szybkim sposobem na zmianę wyglądu wnętrza jest przemalowanie ścian. Do malowania najlepiej wykorzystać farbę, która tworzy trwałą powłokę odp...
- Podłoga na gruncie w domu bez podpiwniczenia - jak... Liczba postów: 17 Grupa: Budowa i re...
- Modernizacja windy Liczba postów: 119 Grupa: Budowa i re... Jeśli chodzi o remonty, dostawę części zamiennych, modernizację wind to sprawdzi wam się firma Spel-Rem z Wrocławia https://www.spel-rem.com.pl/oferta To doskon...