Jakie właściwości posiada szkło dźwiękochłonne?

Jakie właściwości posiada szkło dźwiękochłonne?

Rosnąca gęstość zaludnienia, intensywny rozwój przemysłu i natężenie ruchu pojazdów powodują coraz wyższy poziom hałasu. Dobór odpowiedniego rodzaju szkła jest jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu. Czytaj dalej

 

Zastosowanie szyb dźwiękochłonnych Pilkington Optiphon™ pozwala na zmniejszenie poziomu hałasu nawet o 50 dB. Hałas utrudnia odpoczynek, osłabia koncentrację oraz wpływa negatywnie na samopoczucie. Może także doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, np. schorzeń sercowo-naczyniowych. Wyniki badań pokazują, że szkodliwy dla zdrowia jest już stały hałas o natężeniu 65 dB, który odpowiada m.in. głośnej rozmowie. Dlatego tak ważne jest uwzględnienie izolacji akustycznej w projekcie budynku. Aby wyciszyć mieszkanie lub zapewnić komfort pracy w pomieszczeniach biurowych, należy zastosować w przeszkleniach wewnętrznych i zewnętrznych szkło o odpowiednich właściwościach akustycznych.

 

Szkło Pilkington Optiphon™ to bezpieczne laminowane szkło dźwiękochłonne, które pozwala połączyć wysokie parametry izolacyjności dźwiękowej z wymogami bezpieczeństwa. Jest idealnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy potrzebna jest ochrona przed nadmiernym hałasem powodowanym przez ruch uliczny czy też zakłady przemysłowe. Ten rodzaj szkła sprawdzi się również we wnętrzach, np. w pomieszczeniach biurowych. Nawet w trakcie intensywnego dnia pracy w pokoju nie będzie zbyt głośno.

 

Jak działa szkło Pilkington Optiphon™? Szkło laminowane bezpieczne wykorzystuje specjalną folię akustyczną PVB (poliwinylobutyral), której minimalna grubość wynosi 0,76 mm. Zapewnia ona doskonałą redukcję hałasu a jednocześnie wysoką przepuszczalność światła i bezpieczeństwo. Dzięki folii pojedyncza szyba laminowana absorbuje drgania akustyczne w szerokim zakresie częstotliwości. Tafla drga krócej, a im grubsze jest szkło i folia, tym ma lepszą izolacyjność dźwiękową. W rezultacie użycia takiego szkła w pomieszczeniu jest ciszej.

 

 

„Jasne, wypełnione światłem pomieszczenia są obecnie trendem w architekturze” – mówi Szymon Piróg, doradca techniczny Pilkington Polska. – „Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż szkło wygrywa nie tylko pod kątem estetycznym, ale też zapewnia otwartość i transparentność. Ważne są także jego właściwości akustyczne. Zastosowanie szkła dźwiękochłonnego w ściankach działowych, drzwiach, oknach oraz fasadach znacznie redukuje przenikanie hałasu. Kiedy poszukujemy rozwiązania do wnętrz, Pilkington Optiphon™ jest często pierwszym wyborem, bo jest szkłem bezpiecznym. Szkło bezpieczne bada się według normy PN EN 12600. Pilkington Optiphon™ osiąga w tym badaniu co najmniej klasę 1(B)1, co oznacza, że w przypadku rozbicia szkło pozostanie w ramie i nie narazi człowieka na żadne poważniejsze zranienia”.

 


 

Dostępne w szerokiej gamie wariantów szkło Pilkington Optiphon™ umożliwia spełnienie wymagań architektów i inwestorów dotyczących redukcji hałasu. Łącząc różne grubości szkła oraz folii PVB, można uzyskać odpowiednie właściwości akustyczne. Gama produktów Pilkington Optiphon™ obejmuje szyby dźwiękochłonne o grubości od 6,8 mm do 13,1 mm.

 

Źródło: Effective PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19441 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 237

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >