Kolor kostki brukowej ważnym elementem wykończeniowym

Kolor kostki brukowej ważnym elementem wykończeniowym

Urządzasz właśnie swój ogród i zastanawiasz się na jaki kolor kostki brukowej się zdecydować? Najlepiej wybrać taki, który nie będzie jedynie jednorocznym krzykiem mody ogrodowej. Czytaj dalej

 

 

Decyzja o rodzaju i wyglądzie nawierzchni wokół posesji jest wyborem zasadniczym. Dobrze, jeśli podjazd i ścieżki ogrodowe wpisują się w już istniejącą konwencję. Najczęściej barwa i wzór kostki wokół posesji koresponduje z kolorem dachówki, ale także elewacji czy stolarki okiennej budynku. Dzięki nim dom zyskuje konkretny, wyróżniający go charakter.

 

Kostka Triano i kostka Romano w kolorze piaskowo-beżowym (Libet Decco). Nawierzchnia wpisuje się w konwencję architektury budynku. Prostota, szlachetny, geometryczny kształt, wyważona kolorystyka. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody.



Nawierzchnia jest trwałym elementem układanym raz na długi czas. Aby mogła się podobać niezależnie od zmieniających się mód i trendów estetycznych, do jej ułożenia najlepiej zastosować stosunkowo niewielką liczbę barw.

 

                Kostka Natulit w kolorze piaskowo - beżowym (Libet Decco). Na zdjęciu po lewej nawierzchnia tworzy idealny związek z fasadą budynku. Na zdjęciu po prawej barwiona w masie kostka Natulit Massimo została wykorzystana jako element małej architektury. Dzięki murkowi aranżacja ogrodu pozostanie wpisana w konwencję architektoniczną.

 


Koncepcje ułożenia nawierzchni wokół domów i rezydencji coraz bardziej się uspokajają - mówi architekt Łukasz Ostrowiecki, projektant z firmy Libet. - Kolor ułożonej nawierzchni pozostanie elementem niezmiennym. Im będzie spokojniejszy i uniwersalny, tym bardziej okaże się ponadczasowy. Warto wziąć to pod uwagę.

 

Prosta forma jest idealnym uzupełnieniem nowoczesnej architektury. Delikatna faktura w naturalnych kredowych odcieniach to dodatkowy atut płyt Venetia (Libet Impressio) w kolorze verno. W wypełnieniu koła znalazły się kamyczki i żwirki w gamie żółcieni, ale kiedy rozwinie się roślinność, miejsce zmieni charakter. Ogród jest żywym organizmem.

 

 

Dla podkreślenia i zachowania możliwości prezentowania własnego indywidualizmu w aranżacji przestrzeni wystarczy, że przy ciągach komunikacyjnych pojawiają się np. żwirki lub otoczaki w różnych kształtach i kolorach. Pozwolą one na wprowadzanie ciekawych zmian w naszym ogrodzie co kilka lat, a nawet częściej. Wszystko zależy jedynie od naszej fantazji.

 

Architekt Łukasz Ostrowiecki

 


Źródło: Nota bene / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 774

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >