Najnowsze ubezpieczenia dla architektów

Najnowsze ubezpieczenia dla architektów

Izba Architektów RP przygotowała wspólnie z ubezpieczycielem samorządu zawodowego nową formułę ubezpieczenia OC. Oferta ubezpieczeniowa z lat poprzednich została poszerzona o wiele ubezpieczeń dobrowolnych.

 

Z innowacyjnej formuły ubezpieczeń mogą korzystać architekci zrzeszeni w  IARP.. Celem prac nad umową ubezpieczenia OC architektów była ochrona praw nie tyle samych architektów, co również ich klientów. Formuła ubezpieczeń powstała w odpowiedzi na problem obciążania architektów za błędy, których oni sami nie popełnili.  Ubezpieczenie OC architektów leży w interesie klientów, którzy dzięki temu są chronieni na wypadek ludzkich błędów i pomyłek. Inwestor wybierając architekta, członka IARP posiadającego ubezpieczenie, zgłasza roszczenie bezpośrednio do ubezpieczyciela. W ten sposób unika on niewygodnej sytuacji związanej z pozywaniem bezpośrednio architekta.


Czytaj również: Pióro Cyfrowe do obsługi klienta

 

W odniesieniu do ubezpieczeń – Izba Architektów RP wykonała  dla środowiska architektów unikalną pracę - mówi Waldemar Jasiewicz, Sekretarz Krajowej Rady IARP. Aby zminimalizować niemal całkowicie poziom zagrożeń, IARP przygotowała specjalną ofertę ubezpieczeniową. Nowoczesna formuła pozwala na modyfikację zakresu ubezpieczenia w przyszłości - dostosowanie oferty do wymagań rynku usług projektowych. Ubezpieczenie opracowane jest w konkretnym  celu, nie - jak to często bywa, jako wypełnienie zobowiązania wynikającego z jednej z Uchwał. Przede wszystkim ma dostarczyć nie tylko architektom, lecz  także inwestorom narzędzie, które  pomoże im uniknąć wielu zawodowych i prywatnych kłopotów.

 

 

Każdy architekt zrzeszony w IARP może zawrzeć umowę o ubezpieczenie nie wychodząc z domu lub biura - wystarczy skorzystać z systemu informatycznego Izby. Co ważne, nowa umowa to dużo więcej niż obowiązkowe ubezpieczenie OC. Dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenia są  odpowiedzią na zagrożenia związane z działalnością współczesnego architekta. Pozwalają ubezpieczyć nie tylko samego architekta, ale całą pracownię oraz zabezpieczyć się przed błędami podwykonawców. Ubezpieczenia w triggerze „Claim Made” chronią z kolei przed niedostatkami triggera „Act Committed” i zaledwie dwuletniego okresu przedawnienia. Ich zaletą jet to, iż przygotowane zostały w elastycznej formie, umożliwiającej architektowi dostosowanie ubezpieczenia do swoich potrzeb i możliwości, w szerokim spektrum sum gwarancyjnych i w atrakcyjnej cenie.

 

Czytaj również: Ranking najlepszych polskich spółek prywatnych

 

Projekt został stworzony przez Izbę Architektów RP głównie dla ochrony interesów klientów nawiązujących współpracę z architektami zrzeszonymi w Izbie. Dlatego też przed zleceniem projektu domu czy innej inwestycji warto sprawdzić, czy architekt któremu chcemy powierzyć wykonanie projektu ma ubezpieczenie OC i jest członkiem IARP. Inwestycje w nieruchomości mają dużą wartość i nie warto ponosić ryzyka związanego z błędami ludzkimi. Nowa umowa ubezpieczeń OC architektów to duży krok naprzód, stawiający polskie przepisy w tej dziedzinie w światowej czołówce rynku ubezpieczeń architektów. Odpowiedni projekt ubezpieczenia pozytywnie wpływa na komfort zarówno zleceniobiorców - architektów, jak zleceniodawców.

2011-11-15
Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19466 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 518

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >