Nieruchomości miszkaniowe w Gdańsku: Powstaje nowa inwestycja przy ul.Hallera

Nieruchomości miszkaniowe w Gdańsku: Powstaje nowa inwestycja przy ul.Hallera

Metropolia gdańska potrzebuje wieżowców. Jak kania dżdżu pragną ich władze miasta, duże firmy cierpiące na brak nowoczesnej powierzchni biurowej, branża turystyczno-hotelarska, a także mieszkańcy. Czytaj dalej

Jak się dowiedzieliśmy pięć kilkudziesięciopiętrowych drapaczy chmur zostało zaprojektowanych przez renomowaną pracownię architektoniczną z Nowego Jorku. Najwyższe wieże wystrzelą w niebo na wysokość aż 55 pięter! Koncepcję lokalizacyjną budynków, które wyrosną na miejscu obecnego parkingu opracowała gdańska pracownia AKO ARCHITEKCI. Roger Kostarczyk z AKO ARCHITEKCI tłumaczy, że studium lokalizacyjne budynków wysokościowych (powiązanych z kompleksem usług wielofunkcyjnych) zostało wykonane jako analiza możliwości inwestycyjnych zagospodarowania terenu działki. Analiza powstała dla potrzeb opracowania biznes planu inwestycji i wynikała z zapisów miejscowego planu zagospodarowania terenu.

Projekt na Hallera realizowany będzie przez Afik Vitania Polska ustanowionej przez dwie wiodące w Izraelu spółki deweloperskie: Afik Hayarden Ltd oraz Vitania Ltd, obie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Udziałowcem w 50% Vitania Ltd jest Delek Real Estate – jedna z wiodących spółek w Izraelu z dziedziny nieruchomości o zasięgu międzynarodowym. Głównym celem AVG jest długofalowe realizowanie projektów deweloperskich w Polsce. Obecnie grupa koncentruje się na rynku gdańskim. Jak powiedział nam Rony Livni, z firmy Afik Vitania Group - tak duża inwestycja ma szansę na zmianę oblicza Gdańska. Projekt na Hallera będzie naszym sztandarowym projektem w Gdańsku, realizowanym na dużą skalę o ogromnym znaczeniu zarówno dla Gdańska jak i jego mieszkańców. Ten wyjątkowy projekt, zlokalizowany w pasie nadmorskim będzie projektem typu Green ,realizowany w oparciu o najwyższe światowe standardy doyczące. ochrony środowiska. W tym celu zaangażowaliśmy wiodące firmy architektoniczno - inżynieryjne z Nowego Jorku, w tym GNA Architectural & Design INC; WSP Cantor Seinuk – Structural Engineers oraz Consentini Associates. W celu uniknięcia problemów związanych z ujęciami wód w tym rejonie, planujemy m.in. lokalizację miejsc parkingowych w częściach naziemnych projektu.
W chwili obecnej realizacja projektu została czasowo wstrzymana. Nasze ogromne doświadczenie w realizacji tego typu projektów wskazuje, że przedsięwzięcie na tak dużą skalę powinno zostać przeprowadzone jako projekt wielofunkcyjny. W związku z powyższym stworzyliśmy projekt łączący w sobie funkcje mieszkaniowe, hotelowe, biurowe oraz usługowo-handlowe. Niestety Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obowiązujący dla tej lokalizacji nie dopuszcza zabudowy wielofunkcyjnej. Aby tak ogromny i kluczowy dla Miasta projekt mógł być z powodzeniem zrealizowany, powyższe kwestie muszą zostać rozstrzygnięte, poprzez zmiany w zapisach Planu Miejscowego przez Właścicieli terenu i Urząd Miasta. Jak się dowiedzieliśmy Afik Vitania Group równolegle jest w trakcie realizacji innych, dużych i prestiżowych projektów: przy ulicy Szafarnia oraz przy ulicy Chmielnej. Obok tych projektów w ostatnim czasie przystąpiliśmy do negocjacji z Miastem. Celem powyższego jest stworzenie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego na Zagospodarowanie Północnego Cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku, który rodzi ogromne możliwości i jest jedyny w swoim rodzaju – dodaje Rony Livni.

Inwestycja faktycznie poraża rozmachem. W Gdańsku od lat brakuje nowoczesnej powierzchni biurowej. Branża hotelowa także musi się jeszcze sporo natrudzić, żeby sprostać wymaganiom organizacyjnym „Euro 2012”. Projekt przy ul. Hallera może być lekarstwem na wiele problemów miasta. – Chciałbym też wspomnieć, że oprócz działań o charakterze stricte biznesowym zaangażowaliśmy się również w działania na rzecz lokalnej społeczności – dodaje Rony Livni. Afik Vitania Group jest sponsorem szkolnego boiska do gry w piłką nożną przy Gimnazjum nr 2 w Gdańsku, przy ul. Kartuskiej 32/34 realizowanego z inicjatywy Społecznego Komitetu Wsparcia EURO 2012 Gdańsk pt. Junior Euro 2012.

Ulica Hallera w Gdańsku zmieni zupełnie swoje oblicze. Wciągu kilku najbliższych lat nabierze wielkomiejskiego charakteru. Turystom przypływającym z północy będzie się stopniowo ukazywać nowe, wysokościowe oblicze miasta. Poczynając od Młodego Miasta, Wieże Wolności, Wieżowce przy Hallera, hotel w Brzeźnie, aż po Big Boy Building. Lokalizacje obiektów wysokościowych są zgodne z opracowanym przez specjalistów z całego świata i zatwierdzonym przez radnych „Studium Lokalizacji Obiektów Wysokościowych”.
Źródło: Giełda Nieruchomości Pomorze / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 583

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >