Nowy kierunek w rozwoju techniki okiennej
Obserwując rynek stolarki otworowej zauważyć można, iż w ostatnim okresie szczególnie mocno zauważalne są dwie tendencje. Z jednej strony producenci okien dążą do optymalizacji procesów produkcyjnych, a z drugiej strony ciągłe poszukują innowacyjnych rozwiązań pozwalających na wyróżnienie swojej oferty i uzyskanie pewnej przewagi konkurencyjnej w silnie konkurencyjnym otoczeniu.
Czytaj dalej
„Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować - już po niej.”
Henry Ford
Energeto - realizujemy wizje
Inteligentne rozwiązania systemowe stają się rzeczywistością. Lekkie, pozbawione wzmocnień stalowych wewnątrz profili, elementy konstrukcyjne ograniczające przy tym znacząco straty energii w budynkach, to nowe argumenty i korzyści, które producentom okien oferuje aluplast.
Zaproponowany przez aluplast koncept energeto jest nowym kierunkiem w myśleniu o energooszczędności, gdyż wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki. Dodatkowo wdrażając tą technologię aluplast wychodzi naprzeciw oczekiwaniom producentów w zakresie optymalizowania procesów związanych z produkcją okien.
Wdrożenie energeto możliwe jest dzięki kombinacji dwóch innowacyjnych technologii aluplast:
- „bonding inside“, specjalnego skrzydła z zastosowaniem techniki klejenia szyb oraz
- „powerdur inside“, nowego rodzaju ram opracowanego we współpracy z firmą BASF z zastosowaniem tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, który zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach.
Większa funkcjonalność
Energeto bazuje na najpopularniejszych i bardzo dobrze przyjętych na rynku rozwiązaniach, jakimi są profile pięciokomorowe o szerokości 70 mm. Powoduje to dużą korzyść dla producentów w postaci możliwości obrabiania ich na stosowanych dotychczas maszynach. Główną zaletą jest jednak możliwość usprawnienia procesów produkcyjnych.
- Wyeliminowanie pewnych operacji w procesie wytwarzania okien: zamawianie, składowanie, cięcie stali (duża oszczędność kosztów i czasu)
- Mniejsze zużycie maszyn
- Efektywniejsze wykorzystanie powierzchni magazynowych (uwalniają się powierzchnie produkcyjne zajmowane dotąd przez maszyny do cięcia wzmocnień stalowych oraz powierzchnie przeznaczone na magazyny stali)
Zastosowanie techniki wklejania szyby stabilizuje natomiast trwale konstrukcję skrzydła okiennego, eliminując występującą czasami wadę przesuwania się podkładek dystansowych szyby, co powodować może zmianę geometrii skrzydła, a w ekstremalnych przypadkach, pękanie szyb.
Niebagatelne znaczenie ma również wynikające z wyeliminowania stali znaczne, bo aż o 60 proc, obniżenie ciężaru ramy. Zdecydowanie wpływa to na komfort pracy na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, jak również pracowników zaangażowanych w procesy montażu okien na budowie. Mniejszy ciężar całego okna ma wpływ również na większą obniżenie kosztów ich transportu.
Kierunek energooszczędność
Metalowe usztywnienie w profilach ram okiennych tworzy wskutek wysokiej przewodności cieplnej mostek termiczny. Wzmocniony włóknem szklanym termoplast zastępuje stal stosowaną w konwencjonalnych ramach z tworzywa sztucznego i zapewnia zdecydowanie lepsze właściwości izolacji cieplnej przy tych samych mechanicznych właściwościach okna. Tak więc energeto to również możliwość zaoferowania klientom innowacyjnych i energooszczędnych produktówi. Wyeliminowanie wzmocnień stalowych pozwala na likwidację mostków termicznych i uzyskanie współczynnika przenikania ciepła Uf = 1,1 W/m²K. Jednocześnie uzyskuje się te parametry przy optymalnych gabarytach samych okien. Wąska konstrukcja zestawu rama+skrzydło powoduje, że powierzchnia szyb jest większa, co jest spełnieniem postulatu efektywnego wykorzystania w budynkach energii cieplej pochodzącej ze Słońca.
Z pewnością powyższe argumenty zdecydowały również o tym, że w przeprowadzonym na początku roku przez redakcję miesięcznika „Forum Branżowe” plebiscycie czytelnicy, stanowiący kadrę zarządzającą przedsiębiorstw zajmujących się dostawami komponentów, produkcją, dystrybucją i montażem stolarki budowlanej uznali, że profile energeto firmy Aluplast należą do grupy produktów innowacyjnych, usprawniających ich pracę i wnoszących nową jakość do branży stolarki budowlanej.
Źródło: budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Szkolenia BHP Liczba postów: 29 Grupa: Firmy budow... W przypadku kiedy zależy Ci na najwyższym bezpieczeństwie swoich pracowników w firmie. To zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą firmy Inżynieria BHP https://...
- Własna firma Liczba postów: 295 Grupa: Firmy budow... Istnieje wiele narzędzi i technologii, takich jak oprogramowanie do zarządzania projektami, systemy komunikacji wewnętrznej czy analizy danych, które mogą wspom...
- „Żółta” pianka pistoletowa „Okna i Drzwi” - nowość... Liczba postów: 9 Grupa: Budowa i re...
- budowa drogi dojazdowej Liczba postów: 101 Grupa: Firmy budow... Szukasz solidnych rozwiązań dla wymagających terenów? Sprawdź panele Alu Deck HD od https://drogitymczasowe.com/alu-deck-hd/ . To świetna opcja na drogi dojazdow...
- Aluminium podstawowe wiadomości - proces produkcyj... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Strona wiadomości z kraju i ze świata to kompleksowe źródło informacji o wydarzeniach, które mają znaczenie zarówno lokalne, jak i globalne. Oferujemy szeroką g...