
Ogrzewanie domu: Grzejniki do pomp ciepła
Nowoczesna pompa ciepła i duże, nieestetyczne grzejniki – czyż to nie paradoks? Na szczęście grzejniki firmy Jaga zostały wyposażone w rozwiązania zwiększające ich moc bez konieczności powiększania gabarytów, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem w instalacjach niskotemperaturowych.
Każdy, najbardziej nawet nowoczesny grzejnik, podczas współpracy z pompą ciepła traci na wydajności ponad 50%. Aby zrównoważyć tę stratę należy w systemie niskotemperaturowym zastosować grzejnik o znacznie większych gabarytach, co często bywa estetycznym problemem. Tym bardziej, że mówiąc o „powiększaniu” grzejnika bierzemy pod uwagę nie dodatkowe centymetry, ale metry urządzenia. Dla porównania: w klasycznym systemie c.o. grzejnik o mocy ok. 1000 W będzie miał wymiary 50x100x10 cm, natomiast w systemie z pompą ciepła będzie to grzejnik o długości dwukrotnie większej, czyli 50x200x10 cm.
Jednym z rozwiązań tej sytuacji proponowanym przez firmę Jaga jest zastosowanie podwójnego wymiennika ciepła o małej pojemności wodnej (Low H2O Twin), który zwiększy wydajność grzejnika o 30%, co już pozwoli zmniejszyć jego gabaryty o 1/3.
Kolejnym rozwiązaniem, które efektywnie może podnieść wydajność grzejników jest nowatorski system DBE (Dynamic Boost Effect). To dynamiczne doładowanie oparte na systemie inteligentnie sterowanych wentylatorów zwiększa wydajność grzejnika nawet o 100%.
Można też równolegle zastosować oba opisywane systemy. I tak w przypadku grzejnika Strada o wymiarach 50x100x10 cm zastosowanie systemu DBE oraz podwójnego wymiennika powiększy jego moc z 1076 W aż do 2386 W. I co ważne – pozwoli zachować niewielkie gabaryty grzejnika.
Korzystając z nowoczesnych rozwiązań proponowanych przez firmę Jaga możemy w pełni cieszyć się ekologicznym, bezpiecznym i zdecydowanie tańszym sposobem ogrzewania, jakim jest ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła. A przy tym zachować estetykę urządzeń grzewczych, w tym także grzejników dekoracyjnych. Nowe grzejniki Iguana Plus mają zwiększoną o blisko 40% moc w stosunku do grzejników już obecnych w kolekcji Iguana. Przy czym ich gabaryty pozostały praktycznie niezmienione (ilość materiału użytego do produkcji wzrosła jedynie o 5%). Tak więc zastosowanie w systemie niskotemperaturowych grzejników dekoracyjnych z kolekcji Iguana Plus eliminuje nie tylko problem mocy, ale również dużych wymiarów urządzeń grzewczych.
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- recykling Liczba postów: 84 Grupa: Firmy budow... Chciałem podzielić się moimi niedawnymi doświadczeniami z firmą Logmar. Potrzebowałem transportu materiałów na budowę domu w okolicach Pruszcza Gdańskiego i zde...
- Instalacja smart home Małopolska Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Ktoś zna jakąś firmę w Myślenicach, która oferuje kompleksową instalację smart home? Chodzi mi o coś, co obejmuje doradztwo, instalację i konfigurację.
- Niezawodne przecinarki - maszyny niezbędne w wielu... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... The level of brilliance that you have displayed here is nothing short of astounding. Your performance has not even come close to meeting my expectations in any....
- Jaki tynk wybrać? Nowy tynk Silikon Protect 03 fir... Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... This information was something that I had been looking for for a considerable amount of time. It took me a total of six hours to find it on your website after I...
- Ekspertyza budowlana Gliwice Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... Ekspertyzy budowlane to kluczowe narzędzie w ocenie stanu technicznego budynku, które może być niezbędne w przypadku planowanych remontów, sprzedaży nieruchomoś...