Okna PCV: Okna Schüco Corona - trwałe piękno
Wszyscy znamy zalety okien z PCV – są trwałe, ciepłe i praktyczne pod względem utrzymania.
Czytaj dalej
Firma Schüco, lider w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań, znacznie ulepszył tę grupę produktów, idąc o krok dalej w dziedzinie technologii wytwarzania profili okiennych.
Okna PCV są obecnie znacznie chętniej kupowane niż ich drewniane odpowiedniki. Estetyka „plastikowych okien” jest często przeciwstawiana klasycznemu pięknu ich drewnianych odpowiedników i nowoczesnej stylistyce okien aluminiowych. Atuty PCV to wysoka wytrzymałość na czynniki pogodowe i chemiczne, trwałość, szczelność i co także ważne brak potrzeby ich malowania. Długowieczne profile z serii Corona firmy Schüco, wykonane z wysokoudarowego PCV (PVC-U) zostały tak zaprojektowane, by zapewnić użytkownikom odpowiedni komfort cieplny, ochronę przed hałasem oraz bezpieczeństwo przy wysokich walorach estetycznych i użytkowych.
Schüco Corona – ciepło na lata
Okna z serii Schüco Corona cechują się najkorzystniejszymi na rynku współczynnikami przenikania ciepła przy wąskim widoku ram okiennych i małej głębokości zabudowy stabilnych profili, umożliwiających wykonywanie nawet bardzo dużych okien. W przypadku standardowych okien z lat 80 i 90-tych współczynnik przenikania ciepła sięga wartości 2,8 W/m2K i to przy założeniu, że są one nadal szczelne. W wersji Schüco Corona SI 82 analogiczny współczynnik przenikania ciepła Uw dla całego okna może być mniejszy nawet od 0,8 W/m2K. Już przy zwykłej szybie zespolonej o współczynniku przenikania ciepła równym 1,0 W/m2K i wysokich standardach izolacyjności cieplnej, jakie spełnia system Schüco Corona SI 82, straty energii cieplnej w domu o powierzchni 180 m2 wynikające z zastosowania tego systemu ulegną zmniejszeniu o blisko 20%. Zastosowanie szyb o lepszych parametrach cieplnych może sprawić, że zysk energetyczny będzie jeszcze większy, jednak tylko pod warunkiem zastosowania odpowiednio ciepłych profili okiennych. Okna Schüco Corona SI 82 mogą być stosowane w domach wysokoenergooszczędnych, a nawet pasywnych, gdzie wszystkie przegrody muszą spełniać rygorystyczne warunki ochrony cieplnej i wszędzie tam, gdzie oszczędność energii i pieniędzy jest istotna.
Kluczem do osiągnięcia tak dobrych wyników są zoptymalizowane sześciokomorowe profile o ulepszonym uszczelnieniu w strefie uszczelki środkowej i krawędzi szyby.
Z reguły kosztem dodatkowej izolacji profili jest ograniczenie powierzchni szyby, a w rezultacie dostępu światła i widoku. W przeciwieństwie do innych ciepłych okien z PCV, okna Schüco Corona CT 70 i SI 82 zapewniają optymalne oświetlenie pomieszczeń dzięki ograniczonej powierzchni profilu. Naturalne światło, przenikające przez przeszklone powierzchnie w domach jest najzdrowsze dla ludzkiego oka i ma ogromny wpływ na poprawę samopoczucia. Okna wykonane w technologii Schüco Corona SI 82 mogą być znacznie większe od innych okien i mimo to nie powodować dodatkowych start ciepła. W porównaniu do obecnych standardowych okien o współczynniku przenikania ciepła Uw=1,4 W/m2K zastosowanie okien Schüco Corona SI 82 nawet ze zwykłą szybą zespoloną (Uw=1,1 W/m2K) pozwala zwiększyć powierzchnię okna o 30% przy tym samym zużyciu energii.
Piękno dla wymagających
Okna Schüco Corona są łatwe w czyszczeniu i nie ulegają przebarwieniom – to długoterminowa inwestycja, gwarantująca niezmienne walory estetyczne. Dla osób, które chcą nadać elewacji swojego domu niepowtarzalny wygląd firma Schüco przygotowała różne wersje profili, łączących w sobie elegancję z wysokimi cechami użytkowymi. Schüco Corona CT 70 jest dostępna w trzech wersjach. Classic to wariant dla miłośników klasycznej linii i oszczędnej formy, zaś Rondo zachwyca miękką i wypukłą linią skrzydła. Wersja Schüco Corona CT 70 Cava to połączenie unikalnego wzornictwa z wyjątkowymi właściwościami pod względem izolacyjności termicznej. Zoptymalizowane uszczelnienie zapobiega występowaniu przeciągów nawet przy bardzo mocnym wietrze. Płynna, lekko wklęsła geometria skrzydła umożliwia uzyskanie optymalnego podziału skrzydła i ramy, co podkreśla atrakcyjność oraz lekkość konstrukcji okna, zaś profile stają się optycznie jeszcze węższe. Przy subtelnym wyglądzie okna Schüco Corona mogą być wykonane jako antywłamaniowe, aż do klasy WK2 włącznie. Szeroka paleta kolorów oraz oklein z rysunkiem i fakturą wielu gatunków drewna zapewniają wyjątkową swobodę projektowania wnętrz oraz elewacji. Możliwość operowania barwą i detalem to dodatkowe akcenty, których wykorzystanie pozwala podkreślić własny styl i oryginalność. Nowoczesnego i eleganckiego wyglądu okien i elewacji mogą nadać także zewnętrzne okładziny aluminiowe TopAlu zintegrowane z profilami okiennymi serii Schüco Corona, dostępne w bogatej palecie kolorystycznej od powłok lakierowanych po anodowane, które dodatkowo zwiększą odporność i trwałość okna. Z zewnątrz okna te są aluminiowe, wewnątrz zaś emanują barwą i ciepłem charakterystycznym dla tworzywa sztucznego najwyższej jakości.
Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- szambo z szambem Liczba postów: 32 Grupa: Firmy budow... Pompy jednostopniowe znajdują zastosowanie w prostych układach cyrkulacji wody, takich jak baseny, fontanny czy systemy nawadniające. Dzięki swojej konstrukcji....
- usługi i produkcja CNC Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jestem pewny, że dużo osób skorzysta z gubad . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
- Jak wykończyć narożniki w suchej zabudowie, aby by... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Gdzie reklamować firmę wnętrzarską? Liczba postów: 109 Grupa: Firmy budow... Jestem absolutnie pewien, że każdą nową firmę można wypromować, jeśli nakręcić film z drona. W naszej produkcji filmowej YOPRST możesz zamówić dowolny film z dr...
- Odzież robocza najlepsza na upały Liczba postów: 149 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Dawidek1 napisał: Co sądzicie o zakupach w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? W sklepach internetowych lubię kupować, acz...