Okna PCW - trwałość i wytrzymałość

Okna PCW - trwałość i wytrzymałość

Kupując okna stawiamy na produkty bezpieczne, trwałe, gwarantujące dobrą izolację cieplną i akustyczną. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zakup tzw. okien „plastikowych”. Swoje wyjątkowe właściwości zawdzięczają one profilom wykonanym ze wzbogaconego PCW (polichlorku winylu). Przed wyborem okna warto poznać właściwości tego materiału. Czytaj dalej

 

PCW pełne zalet

PCW to jedno z najbardziej znanych tworzyw sztucznych. Ten sprawdzony i bezpieczny materiał jest od lat stosowany w wielu dziedzinach życia. Wykorzystuje się go m.in. przy produkcji rur na wodę pitną, wykładzin, tapet, a nawet opakowań na tabletki i woreczków na krew. Od kiedy PCW zaczęto stosować przy produkcji profili okiennych, stały się one znacznie trwalsze, wytrzymałe, bardziej bezpieczne i prostsze w konserwacji. Znacznie się też poszerzył wachlarz możliwych do uzyskania kształtów i kolorów.          
                                                                
W przypadku prawidłowego zastosowania w oknach markowych profili z PCW, takich jak VEKA Perfectline, ich trwałość będzie znacznie dłuższa, niż okien z każdego innego materiału. Oznacza to, że przez dziesięciolecia będziemy cieszyć się mieszkaniem w komforcie, cieple i spokoju. Profile z PCW są tak trwałe, że Unia

Europejska wprowadziła regulacje dotyczące ich recyklingu. W innym przypadku zalegałyby na wysypisku przez stulecia.
 „Możliwość pełnego recyklingu to duża zaleta PCW” – mówi Stanisław Oko, szef techniczny firmy VEKA Polska – „Zdemontowane okna, czy nieużyte profile VEKA, trafiają do najnowocześniejszego w Europie centrum recyklingu należącego do VEKA AG. Odzyskany w trakcie recyklingu pełnowartościowy polichlorek winylu jest następnie w odpowiednich proporcjach używany do produkcji kolejnych profili”.

PCW i…?

Profil okienny powinien być trwały oraz wytrzymały na temperaturę i uderzenia. Dlatego też PCW, z którego jest wykonany, wzbogacany jest o specjalne dodatki. „Zwiększenie wytrzymałości i trwałości okna, jest przede wszystkim zadaniem stabilizatorów dodawanych do surowego PCW. Zapobiegają uszkodzeniom termicznym w trakcie obróbki i użytkowania profila oraz chronią go przed niekorzystnym wpływem pogody, m.in. promieniowaniem UV” – wyjaśnia Stanisław Oko. Rolę stabilizatorów pełnią sole metali, trwale związane w produkcie. „Związki chemiczne wykorzystywane jako stabilizatory  są całkowicie neutralne dla otoczenia. Świadczy o tym fakt, że profile PCW marki VEKA posiadają wszelkie, przyznawane przez niezależne instytucje państwowe i badawcze, atesty bezpieczeństwa. Dzięki temu, okna z naszych profili są powszechnie wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej m.in. w klinikach alergologicznych” – dodaje Stanisław Oko.

Tylko sprawdzeni producenci
Jak widać, produkcja profila okiennego wymaga stałej kontroli jakości wielu grup materiałów. Dlatego też, przy zakupie okna należy sprawdzać, czy profil został wyprodukowany przez renomowaną firmę, o potwierdzonych systemach kontroli produkcji. Pierwszym producentem profili w Polsce, który uzyskał potwierdzający to certyfikat DIN EN ISO 9001, była VEKA Polska. „Marka VEKA na całym świecie znana jest z produktów wysokiej jakości. Profile produkowane w Polsce spełniają wszelkie światowe normy. Zawdzięczamy to zaawansowanym technologicznie procesom produkcji oraz współpracy wyłącznie z renomowanymi dostawcami półproduktów” – mówi Stanisław Oko.

Źródło: budnet.pl
Autor: Pegasus PR/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19407 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 250

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >