Podany artykuł nie istnieje w bazie danych.
 
Okna plastikowe z termoramką

Okna plastikowe z termoramką

Problem zaparowanych szyb dotyka nas szczególnie w okresie jesienno - zimowym. Wtedy to na naszych oknach osiada wilgoć, z czasem przybierająca postać małych, wodnych kropelek a nas samych częściej atakują migreny czy też choroby dróg oddechowych. Dyskomfort związany z tym na pozór niewinnym zjawiskiem może też wpłynąć negatywnie na naszą koncentrację, warto więc wiedzieć jak się przed nim bronić. Czytaj dalej

Skraplanie pary wodnej na szybach to zupełnie naturalny proces fizyczny. Codziennie sami przyczyniamy się do jej powstawania. Dorosły, odpoczywający człowiek "produkuje" trzy litry pary wodnej na dobę. Codzienne czynności takie jak gotowanie, pranie czy prasowanie znacząco zwiększają jej ilość w powietrzu. Dodatkowo zwiększa się w ten sposób prawdopodobieństwo wykroplenia pary wodnej. Proces skraplania jest uzależniony od wilgotności powietrza i temperatury.

Z tego też powodu najczęściej  jest on widoczny przy złej wentylacji pomieszczeń. Aby zapobiec takiej sytuacji warto pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad przy systematycznym wietrzeniu pomieszczeń. W okresach wiosennym, letnim i jesiennym napływ świeżego powietrza powinien być zapewniony przez mikrowentylację, czyli rozszczelnienie okna. W okresie zimowym natomiast pomieszczenia powinny być wietrzone przez chwilowe otwarcie okna na oścież. Wietrzyć w tym okresie należy w ten sposób aby powietrze zostało wymienione nagle i szybko. W ten sposób nie dopuścimy do wychłodzenia ram okna i muru oraz ułatwimy ogrzanie powietrza w pomieszczeniu po zamknięciu okna.

W warunkach dużej wilgotności korzystnym jest również stosowanie specjalnych nawiewników, których czujniki uzależniają dopływ świeżego powietrza do domu od poziomu wilgotności wewnątrz pomieszczenia. Taką rolę pełnią m.in. nawiewniki AERECO, dostępne w ofercie firmy OKNOPLAST- Kraków.

Innym sposobem walki z wilgocią i parą wodną, jest odpowiednia budowa okna. Głębokość osadzenia szyby i rodzaj ramki stosowanej w szybie ma bardzo duży wpływ na skraplanie się pary wodnej. Para wodna zawsze skrapla się w najchłodniejszym miejscu. W oknie jest to na ogół dolna część szyby, tuż przy listwie przyszybowej. Ma na to wpływ miedzy innymi materiał z którego jest wykonana ramka w szybie zespolonej.  Zastosowanie np. ramki ze stali szlachetniej w bardzo dużym stopniu ogranicza możliwość tworzenia się tzw. „mostków cieplnych” między stroną zewnętrzną i wewnętrzną okna. To okna z szybami zespolonymi o przenikalności termicznej 1,0 W/m2K i teroramka ze stali szlachetniej gwarantują największy komfort użytkowania.

 
„Termoramka stosowana przez naszą firmę w oknach, wykonana jest ze stali szlachetnej. W porównaniu do dotychczas stosowanej ramki z aluminium nowy materiał znacznie ogranicza utratę ciepła przez zmniejszone powstające w materiale strumienie cieplne. W praktyce przekłada się to na zminimalizowanie  prawdopodobieństwa utraty szczelności zaspolenia i zmniejszenie prawdopodobieństwa skroplenia się pary wodnej.” Mówi Rafał Karaś, Główny Technolog OKNOPLAST-Kraków. Dodatkową zaletą termoramki firmy OKNOPLAST- Kraków jest fakt, że spełnia wymogi norm europejskich   – normę DIN V 4108 wymaganą w całej Unii Europejskiej. Warto również dodać, że kupując szybę z Termoramką stosowaną w oknach produkowanych przez OKNOPLAST – Kraków, gwarancja na pakiet szybowy wydłuża się z siedmiu do dziesięciu lat.

Źródło: budnet.pl
Autor: Pegasus PR/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 510

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >