Oświetlenie awaryjne: diody LED - bezpieczeństwo w miejscach publicznych

Oświetlenie awaryjne: diody LED - bezpieczeństwo w miejscach publicznych

Technologia LED rewolucjonizuje architekturę, wytycza nowe kierunki designu, tworząc jednocześnie nową wartość w dziedzinie oświetlenia awaryjnego

Stawiając ludzkie bezpieczeństwo za nadrzędny cel, oświetlenie LED wykorzystuje się w miejscach publicznych, przede wszystkim do wyznaczania dróg ewakuacyjnych i ułatwiania orientacji w pozbawionych światła dziennego pomieszczeniach.

Oświetlenie LED dopasować można do każdego wnętrza, w zależności od jego przeznaczenia. W kinach, teatrach, salach koncertowych, LED wykorzystywane jest jako światło obrysowe do oznaczania schodów, stopni, rzędów miejsc etc.
W klubach, restauracjach, solariach, przewody elektroluminescencyjne, oprócz podobnej roli, są także efektownym elementem wystroju wnętrz.

Dostępność diod LED w różnych postaciach i kształtach daje możliwość akcentowania m.in. światła punktowego. - Przykładem może być podświetlany symbol LedSPOT, służący do oznaczania np. pomieszczeń. Niewielkich rozmiarów świetlny znacznik można zamontować w powierzchni ściany, podłogi czy schodów – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS. Wodoszczelność konstrukcji umożliwia także zastosowanie zewnętrzne. LedSPOT poinformuje nas zatem, gdzie na przykład znajduje się nasze miejsce w kinie lub czy pomieszczenie, do którego chcemy wejść, jest otwarte czy zamknięte.

Spełnianie wymogów bezpieczeństwa w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie, obliguje właścicieli i inwestorów do korzystania z rozwiązań funkcjonalnych najwyższej jakości. Technologia oświetleniowa LED, choć dopiero staje się popularna, już wydaje się być w tym względzie niezastąpiona.

 

Sygnalizator LedSPOT firmy LARS znajduje zastosowanie, jako znak świetlny wbudowany w powierzchnie ścian bądź wyfrezowany w podłodze. Konstrukcja znacznika oparta jest na stopie z anodowanego aluminium oraz nierdzewnej stali, która wraz z wodoszczelną obudową daje możliwość bezpiecznego montażu urządzenia także na zewnątrz pomieszczeń i budynków. LedSPOT spełnia swoje funkcje, jako element iluminacji orientacyjnej w budynkach użyteczności publicznej oraz jako świetlny znak dekoracyjny.
Rozmiary opraw można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.
Oprawa LedSPOT dostarczana jest wraz z 12V zasilaczem.
W ofercie LARS dostępne są znaki świetlne o rozmaitych barwach i wzorach podświetleń – m.in. piktogramowych i numerycznych.

Źródło: Yasna Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Fototapeta w kuchni Liczba postów: 249 Grupa: Porady i op... Kuchnia jest miejscem, w którym spędza się bardzo dużo czasu. W dzisiejszym świecie, kiedy gotowanie stało się tak bardzo modne, gdy kulinarne programy telewizy...
  • Podłoga Liczba postów: 125 Grupa: Najnowsze t... Jaką podłogę wybrać przy dwóch dużych psach?
  • Jak dobrać akcesoria do łazienki? Liczba postów: 253 Grupa: Wnętrza Pytanie co chce się osiągną, jak dla mnie taki dodatek może zmienić charakter całego wnętrza. Hitem są dla mnie akcesoria, które oferuje sklep lazienkaplus.pl i...
  • Meble kuchenne Szczecin Liczba postów: 7 Grupa: Najnowsze t... Co sądzicie o meblach kuchennych pod wymiar?
  • Temat zawodowy Liczba postów: 2 Grupa: Najnowsze t... Zmiana nie polega tylko na modyfikacjach strukturalnych czy procesowych. To również transformacja kultury organizacyjnej. Change Manager kształtuje wartości, no...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19469 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 503

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >