Piętrowskazywacz w stylu retro

Piętrowskazywacz w stylu retro

Niebanalne i niesztampowe rozwiązania wyjątkowo chętnie wykorzystywane są w apartamentowcach czy osiedlach o podwyższonym standardzie, których klienci oczekują indywidualnego potraktowania. Czytaj dalej

 

Może to być piętrowskazywacz w stylu retro w windzie, miejsce do gry w bule czy reprezentacyjny hol, w którym wisi „wielka sztuka”. Jedną z najbardziej ekskluzywnych inwestycji wybudowanych ostatnio w Warszawie jest Rezydencja Foksal. Nieopodal Traktu Królewskiego powstał apartamentowiec łączący w sobie elementy klasyki i nowoczesności. Budynek, zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Juvenes, to nie tylko wysokiej klasy materiały, ale i dopracowane detale  oraz eleganckie wykończenia. Rezydencja Foksal to pięciopiętrowy apartamentowiec, który powstał na miejscu dawnego kina Skarpa. Budynek ten idealnie wpasowuje się w klimat otoczenia. Architektura Rezydencji Foksal nawiązuje swoim stylem do modernizmu lat 20. i 30. XX wieku.

 

 

Pokrytą piaskowcem fasadę budynku zdobią płaskorzeźby wykonane przez profesora Antoniego Pastwę z Akademii Sztuk Pięknych. Ich projektowanie trwało ponad osiem miesięcy. Głównym motywem są zgeometryzowane elementy kwiatowe,  przeważają lilie, papirusy i słoneczniki. Płaskorzeźby wykonane przez profesora Pastwę to nie pierwszy mariaż sztuki i architektury. Wcześniej swoje umiejętności zaprezentowała między innymi Ewa Minge, która zaprojektowała apartament pokazowy znajdujący się na osiedlu domów jednorodzinnych Villa Natura na warszawskim Wilanowie. Projektowaniem wnętrz zajął się także Maciej Zień, który urządził ekskluzywne wnętrza Rezydencji Naruszewicza mieszczącej się na zielonym Mokotowie. Dla mieszkańców Rezydencji Foksal przewidziano basen, salon spa, kort do squasha oraz piwnicę do starzenia wina.

 

 

Wszystko utrzymane w eleganckim stylu z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. O wygodę lokatorów zadba zaufany konsjerż. Dodatkowo na parterze budynku zaplanowano lokale usługowe oraz restaurację. Pierwsze piętro zajmą natomiast biura.  Realizacja projektu wykonana została z niezwykłą dokładnością. Podczas budowy wykorzystano najwyższej klasy materiały oraz zastosowano optymalne rozwiązania. Do wykończenia wnętrz w stylu art deco użyto marmuru, granitu oraz onyksu. Natomiast zewnętrzne balustrady i obramowania wykonano z żeliwa. Ściany działowe w apartamentach zaprojektowano tak, aby można je było dowolnie budować lub burzyć, tworząc własne aranżacje pomieszczeń.

 

 

Na specjalne zamówienie dewelopera firma Schindler, lider w dziedzinie  produkcji wind i chodników ruchomych, zamontowała dźwig stylizowany na windy z przełomu XIX i XX wieku. Wnętrze kabiny zostało wyłożone fornirem, czyli cienkimi płatami drewna uzyskiwanymi poprzez skrawanie. Dodatkowo wewnątrz znajdują się stylizowane przyciski oraz specjalny zegarowy piętrowskazywacz w stylu retro. Nie tylko w Rezydencji Foksal zastosowano ciekawe i atrakcyjne rozwiązania. Deweloperzy coraz częściej stawiają na udogodnienia dla mieszkańców, które podnoszą jakość życia, a także pozwalają przyjemnie spędzić czas. Dla przykładu, firma Budimex Nieruchomości w swojej inwestycji Berberysowe Ogrody na warszawskiej Ochocie  przygotowała specjalne miejsce do gry w bule. Dzięki temu mieszkańcy mogą w wolnym czasie postawić na aktywny wypoczynek na terenie osiedla.

 

Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19403 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 122

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >