Plac Unii w Warszawie zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa

Plac Unii w Warszawie zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa

Plac Unii zyska prestiżowy certyfikat BREEAM z wysoką oceną „bardzo dobry”. Inwestorzy kompleksu biurowo–handlowego powstającego na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie, firmy Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI, realizują projekt zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

 

Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod oceny jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego, w której można zyskać notę od „wystarczającej” po „doskonałą.” W audycie Placu Unii, aspirującego do oceny „bardzo dobrej”, zostanie wziętych pod uwagę ponad 80 kryteriów dotyczących zmniejszenia wpływu budynku na otoczenie oraz optymalizacji warunków panujących w jego wnętrzu.

 

– "Prestiżowa lokalizacja tego projektu to wysoko ustawiona poprzeczka. Budujemy w ostrej granicy działki otoczonej przez budynki mieszkalne. Stawiamy obiekt, który ma szansę stać się jednym z symboli nowoczesnej Warszawy. Chcemy zapewnić swoim klientom najwyższej jakości powierzchnie komercyjne. Jednocześnie kładziemy nacisk na odpowiedzialne prowadzenie procesu deweloperskiego. BREEAM potwierdzi efektywność naszych wysiłków" – mówi Marc Lebbe, członek zarządu Liebrecht & wooD.

 

Czytaj również: Kto wykona apartamentowca Mokotów Park?

 

Certyfikacja BREEAM Placu Unii obejmie m.in.: zarządzanie obiektem, zużycie wody, energii i emisji CO2, zastosowanie materiałów budowlanych o minimalnym wpływie na środowisko, wpływ budynku na samopoczucie i zdrowie jego użytkowników, lokalizację i rozwiązania komunikacyjne w świetle redukcji emisji CO2, zarządzanie odpadami, dbałość o zachowanie wartości ekologicznej otoczenia i minimalizowanie zanieczyszczenia środowiska.

 

Wśród zaplanowanych w Placu Unii nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wyróżnić można m.in.: czujniki przecieków wody, kontrolę nasłonecznienia, monitoring jakości powietrza, obniżoną poniżej 35 dB wydajność akustyczną budynku oraz kontrolę intensywności świetlnej po zmroku.

 

Czytaj również: Zakończyła się renowacja Budynku zonowania Pośredniego i Filtrów Węglowych MPWiK w Warszawie

 

 

– "Należy pamiętać, że deweloper nie powinien ograniczać swojego myślenia do samego procesu budowy. Równie ważne jest dalsze „życie” budynku: jego efektywność, koszty eksploatacji a nawet to, jak będzie wyglądał po kilku latach użytkowania. Na tym właśnie polega „inna wizja nieruchomości”, która stanowi dewizę naszej firmy" – dodaje Marc Lebbe.

 

Certyfikat BREEAM z wysoką notą oznacza szereg korzyści dla inwestorów, użytkowników obiektu oraz środowiska. Wśród najistotniejszych profitów wymienić należy: odpowiedzialnie prowadzony proces inwestycyjny, niższe koszty eksploatacyjne, wysoką wydajność energetyczną budynku, zmniejszenie zużycia mediów i podniesienie wartości inwestycji oraz zdrowe środowisko pracy. Obecność w obiekcie certyfikowanym jest również swego rodzaju podkreśleniem proekologicznej i odpowiedzialnej postawy firmy.

 

Czytaj również: Wzrost zainteresowania rynkiem powierzchni magazynowo-przemysłowej

 

– "Plac Unii to pierwszy z naszych projektów, dla którego ubiegamy się o ten prestiżowy certyfikat. Już niedługo rozpoczynamy kolejną inwestycję, która będzie szła o krok dalej, zdobywając najwyższy poziom certyfikacji BREEAM i spełniając standardy zielonego budownictwa. W ten sposób coraz aktywniej realizujemy naszą misję zrównoważonego rozwoju i tworzenia nieruchomości z wizją, pasją i troską o całe środowisko" – podsumowuje Marc Lebbe.

Źródło: Imago PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 540

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >