Podmiejskie alternatywy dla wygórowanych cen w miastach

Podmiejskie alternatywy dla wygórowanych cen w miastach

Warszawa, Kraków i Wrocław to trzy najszybciej rozwijające się obecnie rynki mieszkaniowe w Polsce. Ich najbardziej pożądane wśród klientów dzielnice przeżywają od lat istne oblężenie deweloperów. Czytaj dalej

 Jednak zbyt wygórowane ceny w najlepszych lokalizacjach powodują, że zarówno plany inwestorów, jak i oczy klientów przenoszą się na oddalone od centrum, spokojne podmiejskie tereny.

Warszawskie Kabaty, gdzie jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych rozpościerały się pola, dziś przeobraziły się w jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji w mieście. Metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym w okolicy końcowej stacji metra Kabaty sięga nawet 12 tys. zł. Zbyt wygórowane ceny mieszkań spowodowały, iż zainteresowanie kupujących przeniosło się na nieukończone jeszcze Miasteczko Wilanów, czy np. nie odkrytą wcześniej północ Warszawy. Z kolei we Wrocławiu największą liczbę nowych mieszkań od kilku lat oddaje się w dzielnicach: Krzyki oraz Fabryczna.  Najdroższą dzielnicą miasta pozostaje niezmiennie Śródmieście. Wysokie ceny, utrzymujące się w dobrze skomunikowanej z centrum Wrocławia dzielnicy Krzyki, przyczyniają się do ekspansji deweloperów na atrakcyjne, a niewykorzystane jeszcze południowe obrzeża miasta. Wśród nich, na szczególną uwagę zasługują Bielany Wrocławskie. Ta niewielka miejscowość, licząca 3200 mieszkańców, w tym głównie emigrujących na południe Wrocławian, leży  zaledwie 10 km od centrum. Połączenie z miastem jest możliwe dzięki regularnie kursującym autobusom linii miejskich i podmiejskich. Bielany Wrocławskie są usytuowane w pobliżu węzła bielańskiego, zapewniającego połączenie autostrady A4 i drogi krajowej nr 8, która prowadzi do przejścia granicznego z Czechami w Kudowie-Słonem. Sama miejscowość oferuje coraz bogatszą infrastrukturę. Oprócz Centrum Handlowego Bielany, Ikei oraz Makro Cash and Carry, w Bielanach znajdują się tam także apteki, banki oraz nowoczesna przychodnia. Powstanie nowych inwestycji mieszkaniowych przyczyniło się do budowy najnowocześniejszych kompleksów rekreacyjnych. Należy do nich obiekt Matchpoint, położony w oddalonej o 2 km od Bielan - Ślęży. Matchpoint to kompleks sportowy, w którym znajdują się boiska do squasha, badmintona, tenisa oraz zaplecze fitness i wellness. W Bielanach mieszczą się dwa przedszkola oraz wysoko notowany w rankingach Zespół Szkół, w skład którego wchodzi gimnazjum i szkoła podstawowa. Jedną z najciekawszych inwestycji w okolicy jest realizowany przez spółkę UBM, projekt niewielkiego osiedla liczącego 54 mieszkania o powierzchni od 40 do 130 m kw. Docelowo powstanie pięć budynków. Obecnie realizowany jest pierwszy z nich, składający się z 9 lokali. Zakończenie budowy I etapu zaplanowano na III kwartał 2010 roku. Osiedle Ogrody Bielańskie będzie w całości ogrodzone oraz monitorowane. Deweloper zrealizuje także drogę asfaltową prowadzącą do inwestycji, jeszcze przed oddaniem całości projektu. Ogrody Bielańskie harmonijnie wpiszą się w niską zabudowę okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się wyłącznie budynki willowe oraz dużo zieleni. Nie zabraknie jej również na samym osiedlu. Do mieszkań parterowych będą przynależeć ogrody, natomiast lokale należące do wyższych kondygnacji będą posiadać tarasy i balkony.
Miejscowości, takie jak Bielany Wrocławskie stanowią coraz atrakcyjniejszą alternatywę dla kosztownych dzielnic w centrum Wrocławia. Mieszkanie pod miastem, w tak niewielkiej jednak odległości od centrum gwarantuje ciszę i spokój oraz bliskość miejskiej infrastruktury. Inwestycja taka jak Ogrody Bielańskie to oferta dla tych, którzy poszukują mieszkania w ciekawej, przyszłościowej lokalizacji z potencjałem.

 

 

Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >