Porównanie systemów Inteligentnego Domu – część I

Porównanie systemów Inteligentnego Domu – część I

Dotychczasowe instalacje elektryczne sterujące oświetleniem, ogrzewaniem roletami działają jako samodzielne i niezależne. Nadszedł czas by to zmienić. Wszystkie instalacje powinny działać razem, współpracować ze sobą, komunikować się, lepiej służyć potrzebom domowników. Czytaj dalej

Idea Inteligentnego Domu

Powinny zwiększać komfort i bezpieczeństwo, prowadzić do oszczędności energii oraz umożliwiać dokonywanie dowolnych zmian i rozbudowę w miarę zmieniających się potrzeb użytkowników. Dlatego ich celem jest integracja instalacji i urządzeń elektrycznych, oświetlenia i systemów alarmowych, urządzeń audio/video i komputerów, telefonu i klimatyzacji...
 
Domownicy mogą sterować tym wszystkim za pomocą zwykłych wyłączników, przycisków wieloklawiszowych, pilotów, na życzenie także ekran telewizora lub komputera (także przez Internet) lub telefonu z każdego miejsca świata.

Gdy wejdziesz do domu, włączy się przyjemne oświetlenie, zasuną się rolety i zasłony, włączy się Twoja ulubiona muzyka, film, lub program TV. Nie musisz też nerwowo ustawiać poziomu światła lamp w salonie, gdy zaskoczy Cię wizyta gości - wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby uruchomić scenę (klimat) np. "przyjęcie" lub "wizyta gości".

Gdy wychodzisz z domu, po przekręceniu klucza w zamku włącza się system alarmowy, zamykają się rolety zewnętrzne, obniża się temperatura w pokojach, a niezgaszone lampy i sprzęt AV same się wyłączają. Nikogo nie ma w domu, więc po co zużywać tak cenną energię. A gdyby woda z niedokręconego kranu miała zalać dom...? System automatycznie zamknie dopływ wody i zadzwoni na przenośny telefon właściciela.

1 2 3 4

Źródło: budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 260

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >