Prototypy terminali informacyjnych
Ideą PE-P jest promowanie dobrych praktyk wśród producentów oraz przyszłych projektantów. Tematem przewodnim 11. edycji programu były terminale informacyjne dla jednostek edukacyjnych oraz podmiotów działających w sektorze targów i wystaw.
Projekt PE-P to rozwój innowacyjnych produktów, odpowiadających na aktualne i przyszłe potrzeby konsumentów. Celem programu jest przygotowanie studentów do współpracy z klientami, producentami i branżą przemysłową. Bezpośrednie współdziałanie z producentami umożliwia studentom zdobycie wiedzy z zakresu złożonego procesu tworzenia nowego produktu, w którym projektant jest jednym z ogniw twórczych.
„Praca ze studentami uczestniczącymi w projekcie PE-P pozwala nam ‘na nowo’ spojrzeć na proces projektowania mebli. Staramy się przekazać młodym adeptom trudnej sztuki projektowej wiedzę na temat technologii meblarskich, jednocześnie musimy zmierzyć się z wieloma pytaniami i rozmawiać o tematach zwykle traktowanych jako rutynowe. Te rozmowy są również doskonałą platformą dla poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych oraz rozwoju cyklu produkcyjnego.” – podsumowuje udział w 11. edycji PE-P Paweł Jurkowski, Kierownik Działu Technologicznego, BRW Sp. z o.o.
Efektem współpracy studentów, projektantów i producentów – w ramach 11. edycji programu PE-P – było stworzenie trzech prototypów terminali informacyjnych: Penta, eMproject oraz ePlane. BRW Sp. z o.o. odpowiedzialna była za przygotowanie wszystkich trzech projektów, zaprezentowanych po raz pierwszy podczas tegorocznych Targów Poznańskich Meble Polska.
Projekt Penta
Projekt Penta – autorstwa projektantów: Anety Ziomkiewicz i Sylwestra Szymańskiego, który stworzyła firma BRW Sp. z o.o. – to odpowiedź na potrzeby w zakresie projektowania, których nie spełniają terminale informacyjne oferowane na polskim rynku. Terminal Penta jest rozwiązaniem uniwersalnym, dostosowanym do potrzeb osób o różnym stopniu sprawności, dzięki umieszczeniu monitorów dotykowych na dwóch wysokościach. Dodatkowym atutem „Penty” jest możliwość korzystania z terminala przez dwie lub więcej osób równocześnie, przy czym mobilne siedzisko pozwala na użytkowanie niżej osadzonego monitora w bardzo komfortowy sposób.
Czytaj również: Ruszyła IV edycja Plebiscytu Polska Architektura 2011
Charakterystyczną cechą terminala Penta jest pentagonalna forma, która sprawia, że jest on nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale też widoczny w przestrzeni, co jest niezwykle istotne przy tego typu projektach. Prototyp terminala Penta został wykonany z melaminowanej płyty wiórowej i lakierowanego MDFu, z wykorzystaniem papieru dekoracyjnego oraz dekorów typu „Pinia Avola” biała i ‘Sosna Avola’.
Terminal eMproject
eMproject to nowa jakość wśród terminali informacyjnych dla uczelni wyższych. Autorami projektu są Katarzyna Hryniewiecka i Marcelina Foltyn. Tym, co wyróżnia projekt, jest rozłożysta konstrukcja, sprawiająca, że z terminala może korzystać kilka osób jednocześnie. Takie rozwiązanie sprawia, że terminal informacyjny staje się miejscem, gdzie na chwilę może zaistnieć życie towarzyskie, co czyni go ważnym i potrzebnym elementem architektonicznym wyposażenia uczelni. eMproject zapewnia dostęp do informacji zarówno osobom pełnosprawnym, jak i tym z dysfunkcją ruchową.
Czytaj również: Ogólnopolskie Targi Budowlane Murexpo oraz Targi Wyposażenia Wnętrz Modne Wnętrze
W tym rozwiązaniu monitor dotykowy, w który jest wyposażony, znajduje się na uniwersalnej wysokości, a odpowiednie wychylenie pulpitu ułatwia korzystanie z niego. Istotną cechą projektu jest również jego modułowość. Wchodzące w skład projektu: terminal i łącznik można multiplikować i zestawiać, dowolnie aranżując przestrzeń. Prototyp terminala eMproject został wykonany przez firmę BRW Sp. z o.o. z melaminowanej płyty wiórowej i lakierowanego MDFu, z wykorzystaniem papieru dekoracyjnego oraz dekorów typu: ‘Pinia Avola’ szaro-brązowa i biała, jak również ‘Sosna Avola’.
Terminal ePlane
Projekt ePlane, którego autorem jest Joanna Lisiecka, jest terminalem informacyjnym z monitorem dotykowym, przeznaczonym do wnętrz użyteczności publicznej, gdzie może funkcjonować zarówno jako obiekt przyścienny, jak i wolnostojący. Uniwersalna wysokość pulpitu pozwala na korzystanie z dostępu do informacji zarówno osobom pełno, jak i niepełnosprawnym. ePlane zaprojektowany został w wersji szerszej i węższej, co daje możliwość lepszego zagospodarowania przestrzeni korytarza lub holu. Subtelna, prosta forma projektu jest wynikiem poszukiwania maksymalnej funkcjonalności, a zastosowane materiały gwarantują komfort pracy, przy czym jednocześnie stanowi element dekoracyjny, dzięki swoim funkcjom estetycznym i wizualnym. Prototyp terminala ePlane został wykonany przez firmę BRW Sp. z o.o. z melaminowanej płyty wiórowej i lakierowanego MDFu, z wykorzystaniem papieru dekoracyjnego oraz dekorów typu: ‘Pinia Avola’ szaro-brązowa, jak również ‘Sosna Avola’.
Czytaj również: Relacja „BIOGAZ – praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię”
BRW Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem z Grupy Black Red White, specjalizującym się w produkcji mebli oraz frontów meblowych. Firma działa w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu. Wysoka jakość wyrobów, uzyskana dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i wysokim kwalifikacjom pracowników, sprawiła, że w krótkim czasie BRW Sp. z o.o. stała się znaczącym producentem w branży meblarskiej. Jakość każdego produktu, potwierdza m.in. przyznany firmie certyfikat ISO 9001 w zakresie projektowania, produkcji oraz sprzedaży mebli i elementów meblowych. Dodatkowo, materiały, komponenty i technologie stosowane przez spółkę w procesie produkcji spełniają wszelkie normy ekologiczne.
2012-03-30
Źródło: GENESIS PR / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Wlasny sklep Liczba postów: 15 Grupa: Trudne tema... Ja prowadze swój sklep i cały czas mnie denerwowało że na miejscu które mam przeznaczone dla klientów parkowały osoby które mój sklep omijały szerokim łukiem. P...
- Liczba Najbogatszych osób na świecie w 2015 r. nie... Liczba postów: 6 Grupa: Aktualności The report from Gráinne Gilmore highlights a decline in the number of the world’s wealthiest, a notable shift. As global wealth distribution changes, platforms....
- Skuteczny marketing w branży budowlanej Liczba postów: 63 Grupa: Aktualności Regularne informowanie o postępach budowy to strategia, która buduje zaufanie i zaangażowanie klientów. Marketing dla dewelopera może obejmować zamieszczanie zd...
- Sprzedam używane okna i drzwi - gdzie wystawić? Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Wiele osób szuka drzwi, rolet, bram czy okien nie tylko nowych ale też z drugiej ręki. A najkorzystniej może Ci wyjść wystawienie tego na https://gieldaokien.pl...
- Gdzie sprzedać łożyska do maszyn? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Chce sprzedać łożyska do maszyn, które nie są mi już potrzebne, jak macie kogoś kto zajmuje się skupowaniem części i możecie poradzić to dajcie znać. W dużej mi...