Przepis na ogrodzenie

Przepis na ogrodzenie

Zbudować dom, posadzić drzewo i mieć syna. Do tego przestronny garaż, szybki samochód, bramę, której nie trzeba otwierać ręcznie i pilota do wszystkiego. Coraz więcej Polaków ucieka z dużych metropolii na wieś by spełniać swoje marzenia o własnym kącie i własnej ogrodzonej przestrzeni, gdzie obcym wstęp wzbroniony.

Ogrodzenie jest jednym z ważniejszych elementów bezpiecznego domu, gdyż powstrzymuje niechcianych gości  i złodziei. Jest to też jedna z poważniejszych inwestycji podczas budowy, gdyż najczęściej grodzimy się raz na długie lata. Warto więc przed tym ważnym momentem zapoznać się z przepisami, które mówią jak powinniśmy to robić wedle polskiego prawa.

- Prawo nakazuje, by właściciel posesji zgłosił budowę ogrodzenia od strony drogi, placu, ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych. Jeśli chcemy wznieść ogrodzenie powyżej 2,2 m, również musimy mieć na to pozwolenie. Należy pamiętać też o tym, że ogrodzenie nie powinno przekraczać linii naszej działki.

 

- Grodząc się powinniśmy również wiedzieć o tym, że ogrodzenie powinno być lekkie, ażurowe i z prześwitami wynoszącymi 25% powierzchni ażurowej. Tylko w niektórych przypadkach ogrodzenie może być pełne, np. od strony bardzo ruchliwej, głośnej drogi.

 

- Należy pamiętać również o tym, że nasze ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla ludzi i zwierząt, w związku z tym na ogrodzeniu do 1,8 m nie można stosować ostrych zakończeń czy drutów kolczastych. Polskie prawo zaznacza także, żeby brama i furtka otwierały się w stronę posesji, tak by nie stwarzały utrudnień innym użytkownikom drogi. A szerokość bramy powinna wynosi co najmniej 2,4 m.

 

Zwieńczeniem ogrodzenia naszej posesji musi być dobra, sprawna brama, która równie dobrze może być ozdobą. Jeśli dodatkowo zastosujemy do bramy automatykę, która pozbawi nas kłódek i łańcuchów nasze ogrodzenie może z estetycznego i eleganckiego stać się wygodnym dodatkiem do codziennego życia. Pogoda czy niepogoda automat sam otworzy i zamknie bramę. My wciskamy tylko guzik a siłownik wykonuje resztę, trzeba jednak pozwolić by taką pracę wykonywało urządzenie sprawdzone, pewne i uznane w świecie jak automaty firmy FAAC, która produkuje je od ponad 40 lat. 

 

Firma FAAC dodatkowo prócz standardowych siłowników do bram skrzydłowych i przesuwnych ma napędy podziemne, które są niewidoczne gołym okiem. Takie napędy nie psują elegancji żadnej, nawet najpiękniejszej bramy. Przed przystąpieniem do ogrodzenia naszego gniazdka warto poznać przepisy, poszukać odpowiedniego ogrodzenia, wybrać najlepszą dla siebie bramę a także automat, który sprawi, że poczujemy się komfortowo.

 

Źródło: Bandera / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 200 Grupa: Nowości ara... Urządzenie komfortowego pokoju dla dziecka jest ważne, ale też ważne jest, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas spacerów. A to osiągniesz kupując odpowie...
  • Rozbiórki Liczba postów: 109 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Przeprowadzka jeszcze w tym roku Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności No skoro osiedle już stoi, to trzeba pomyśleć o przeprowadzce - niestety to ta nieprzyjemna powinność, którą każdy z nas musi wykonać, jak decyduje się na przen...
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 7 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • Podłogi Liczba postów: 236 Grupa: Robimy stro... Estetyka i autentyczność: https://panele-podlogowe.eu Niektóre panele podłogowe imitują naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, zachowując autentyczny...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 376 Grupa: Robimy stro... Osobiście uważam, że drewno naturalne na podłodze to najlepsza rzecz! To rozwiązanie zdrowe, bezpieczne i generalnie rekomendowane rodzinom z małymi dziećmi ;)....

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >