Przyszłość to nanotechnologia

Przyszłość to nanotechnologia

Produkty nanotechnologiczne, dzięki swej wysokiej skuteczności, łatwości aplikacji oraz neutralności dla zdrowia i środowiska naturalnego, stają się nieodzownym elementem zarówno w medycynie, budownictwie, jak również w życiu codziennym. Poprawa bezpieczeństwa, ergonomii, oszczędność kosztów, oraz czasu, to tylko kilka profitów płynących z wykorzystania nanotechnologii


Nanotechnologia zajmuje się elementami kilkadziesiąt razy cieńszymi od ludzkiego włosa. To zestaw technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur o rozmiarach nanometrycznych (od 0,1 do 100 nanometrów), czyli na poziomie pojedynczych cząsteczek. Ta stosunkowo młoda nauka jest przyszłością m.in. medycyny: zawdzięczamy jej specjalne chipy do szybkiego diagnozowania chorób, lepsze soczewki kontaktowe czy inteligentne nośniki leków – niewidoczne gołym okiem. Dzięki nanomateriałom mamy szybkie łącza internetowe, telefonię komórkowa, coraz doskonalsze nośniki informacji. Nanotechnologia to przyszłość również w budownictwie, o czym przekonują nas producenci materiałów budowlanych.

Nanocząsteczki

Mniejsze niż 100nm są podstawą nanotechnologii. Dzięki zamierzonej strukturalizacji materiałów na poziomie atomowym oraz wykorzystaniu szczególnych zjawisk zachodzących w tej skali, otwiera się cały wachlarz nowych możliwości.
Nanocząsteczki umożliwiają stworzenie powierzchni szczególnie odpornej na rozerwania i zarysowania – zapewniając trwałą ochronę antykorozyjną i niezwykłą gładkość.

Trwale estetyczne elewacja

Produkty nanotechnologiczne są coraz częściej wykorzystywane w celu utrzymania czystości, trwałości, wrażenia nowości oraz estetyki powierzchni i materiałów.
Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii wykorzystała firma Baumit wprowadzając na rynek produkt zapobiegający „starzeniu się” elewacji.
Tynk NanoporPutz. charakteryzuje się niewielkim ładunkiem elektrostatycznym i doskonałą gładkością, która powoduje, że osadzanie się cząstek zanieczyszczeń na elewacji – tak organicznych jak i nieorganicznych – jest praktycznie niemożliwe.


Źródło: iN PLUS Public Relations / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >