Remont mieszkania: równe i gładkie ściany z gładzią gipsową Uniglatt

Remont mieszkania: równe i gładkie ściany z gładzią gipsową Uniglatt

W jaki sposób wykończyć powierzchnie ścian czy sufitu to jedno z podstawowych pytań, na które należy sobie odpowiedzieć. Istnieje wiele możliwości: tapety, glazury, farby strukturalne. Niezmiennym powodzeniem cieszą się jednak równe i gładkie powierzchnie, które możemy uzyskać dzięki gładzi gipsowej Uniglatt firmy Knauf.

Dziś atrakcyjny wizerunek mieszkania ma ogromne znaczenie. Urządzone według naszych upodobań jest najlepszym schronieniem po ciężkim dniu pracy. Modny i gustowny wystrój odgrywa znaczącą rolę również dla naszego życia towarzyskiego. Do mieszkania, które nam się podoba chętnie zapraszamy gości, a ci z przyjemnością wracają do wnętrz, które przypadły im do gustu. Co jednak zrobić gdy nie wiemy na jaki styl wnętrz się zdecydować?  Pamiętajmy, że zawsze modna jest prostota i klasyka. Gładkie ściany świetnie prezentują się pokryte zarówno białą farbą jak i nawet najbardziej awangardowym kolorem. Uzyskanie gładkich ścian i sufitów jest możliwe dzięki  gładziom gipsowym takim jak Uniglatt firmy Knauf. Gładź ta pomaga z jednej strony uzyskać efekt gładkich ścian, a z drugiej zamaskować wszelkie ich niedoskonałości.

 

 

Uniglatt to wyprodukowana na bazie gipsu z dodatkiem środków modyfikujących gładź gipsowa. Jest plastyczna, wyjątkowo przyczepna, łatwa w obróbce i szlifowaniu. Doskonale nadaje się do wygładzania powierzchni ścian i sufitów. Na gładkich ścianach łatwiej wyeksponujemy elementy ozdobne takie jak obraz czy lampka. Produkt ten pozwala wyrównać i wygładzić tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe w nowym i w remontowanym domu lub mieszkaniu. Położenie gładzi Uniglatt na grubość około 3mm na równych, betonowych powierzchniach prefabrykatów nie wymaga wcześniejszego tynkowania i zastępuje cienkowarstwowy tynk, przyspieszając proces realizacji inwestycji. Uniglatt sprawdza się też doskonale do szpachlowania całych powierzchni ścian i sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, dzięki czemu można uzyskać efekt otynkowanych ścian.

 

 

UNIGLATT – TECHNOLOGIA WYKONANIA
   
Krok pierwszy – przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być suche i czyste. Zaleca się zastosowanie środka gruntującego Tiefengrund w przypadku tynków gipsowych i płyt gipsowo-kartonowych lub Betokontaktu w przypadku betonowych elementów prefabrykowanych.  Tynki cementowe i cementowo-wapienne nie wymagają gruntowania.

 

 

Krok drugi – przygotowanie produktu
Mieszankę wsypujemy powoli do wody (ok. 11 l na 20 kg), odczekujemy 3-5 min., a następnie mieszamy mieszadłem wolnoobrotowym aż do uzyskania jednorodnej masy o konsystencji gęstej śmietany. Tak przygotowaną mieszankę należy zużyć w ciągu około 60 min.

 

 

Krok trzeci – nakładanie zaprawy
Zaprawę naciągamy za pomocą nierdzewnej pacy na grubość do 3 mm, silnie dociskając ją do podłoża. Po całkowitym wyschnięciu zaprawy po około 24 godz. możemy nakładać kolejną warstwę, o ile wymaga tego jeszcze wyrównanie powierzchni.

 

 

Krok czwarty – szlifowanie
Powierzchnie pokryte UNIGLATT’em szlifujemy po całkowitym wyschnięciu ostatniej warstwy.

 

 

W efekcie końcowym uzyskujemy ściany i sufity równe i gładkie, tworzące doskonałe podłoże pod farby białe lub w innym, dowolnym kolorze.
 

 

 

 

Źródło: budnet.pl
Autor: Pegasus Public Relations/ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19403 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 302

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >