Rewitalizacja zabytków ze stolarką Stolbud Włoszczowa

Rewitalizacja zabytków ze stolarką Stolbud Włoszczowa

W budynkach uznanych za zabytkowe najistotniejsze jest utrzymanie ich w niezmienionej postaci przez jak najdłuższy czas. Wymienna stolarka okienna dla tego typu budynków musi nie tylko idealnie pasować do istniejących otworów, ale także spełniać wymogi wizualne.

 

Firma Stolbud Włoszczowa oferuje okna ze szprosami i elementami ozdobnymi, które doskonale wkomponują się w zabytkowy charakter obiektów, podkreślając ich wiekowość oraz piękno fasady. Drewniana stolarka okienna, w sobie tylko właściwy sposób podreśla ponadczasowość i historię zapisaną w zabytkach. Naturalny surowiec, z którego jest wykonana charakteryzuje się także niezwykłą trwałością i solidnością, co ma ogromne znaczenie podczas rewitalizacji starych budynków, takich jak zabytkowe kamienice, dworki czy obiekty sakralne. Bardzo często zdarza się, że znajdują się w nich duże, przestronne pomieszczenia, w których trudno jest zachować właściwą temperaturę. Nieszczelne okna w tym przypadku mogą być przyczyną wydostawania się ciepła z wnętrz obiektu, tworzeniu się wilgoci oraz zagrzybienia.

 

Okna Plus idealnie wkomponowały się zabytkowy budynek Klasztoru Sióstr Katarzynek w Braniewie

Fot. Stolbud Włoszczowa

 

- "Zabytkowe budynki wymagają szczególnej uwagi podczas wymiany okien. Ich odpowiednia estetyka, kształt i kolor mają równie istotne znaczenie, jak parametry techniczne oraz staranny montaż. Stolarka okienna firmy Stolbud Włoszczowa przeznaczona do tego typu obiektów podkreśla ich historyczny wygląd, a jednocześnie zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi. Przykładem jest Klasztor w Braniewie, gdzie podczas montażu zastosowano taśmy rozprężne, chroniące przed wiatrem i deszczem" – mówi Paweł Arabas, Product Manager z firmy Stolbud Włoszczowa.

 



Dębowe okna Plus z oferty firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl), wzbogacone o elementy ozdobne na ślemieniu oraz listwie przylgowej, idealnie wpisały się w neogotycki styl Klasztoru Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny w Braniewie. Wybudowany w latach 1904-1906 gmach zachwyca swoim monumentalizmem i efektowną fasadą. W czasach I i II wojny światowej służył jako szpital polowy. W wyniku bombardowań został silnie uszkodzony, jednak udało się go odremontować. Dzięki temu do dziś stanowi świadectwo historii.

 

Okno z elementami zabytkowymi; Fot. Stolbud Włoszczowa

 


Stolarkę okienną w budynku Klasztoru Sióstr Katarzynek wymieniono w ramach Programu Regionalnego – „Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy”. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego miał na celu renowację cennego przykładu budownictwa sakralnego w ramach rewitalizacji Miasta Braniewa. W zabytkowym obiekcie zamontowano 230 łukowych okien Plus firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) w kolorze lazurowanego kasztana. Doskonale skomponowały się one z surową elewacją Klasztoru Katarzynek. Czerwone cegły skontrastowane z białą farbą, którą pomalowano niektóre elementy fasady, zostały podkreślone drewnianą, solidną stolarką okienną. Całość tworzy imponujący efekt i eksponuje zabytkowy charakter budynku.

 

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19465 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >