Rezygnacja Prezesa Energoaparatury SA

Rezygnacja Prezesa Energoaparatury SA

5 lutego 2008 r. Prezes Energoaparatury SA, Mariusz Jabłoński, złożył rezygnację. Do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu został delegowany członek Rady Nadzorczej, Adam Beza.

Mariusz Jabłoński pełnił funkcję Prezesa Zarządu Energoaparatury S.A. od września 2004 r. W tym czasie podjął szereg działań, dzięki którym uchronił Spółkę przed upadłością. Cały proces restrukturyzacji naprawczej, trwający od października 2004 r. zostanie definitywnie zakończony przygotowywaną obecnie emisją akcji serii D i E.

„Decyzja została podjęta w związku z wypełnieniem powierzonej mi misji obejmującej zakończenie postępowania układowego Spółki, jej restrukturyzację finansową oraz przygotowanie strategii na najbliższe lata. Odchodząc mam świadomość, że najtrudniejszy etap w dziejach Energoaparatury należy już do przeszłości. Zadanie, którego podjąłem się ponad trzy lata temu zakończyło się sukcesem. Przekazuję Spółkę w dobrej kondycji finansowej, z ciekawą perspektywą na przyszłość. Chcę podziękować wszystkim inwestorom giełdowym, którzy pozostali wierni Energoaparaturze, mimo wcześniejszych trudności i problemów. Odbudowane dziś zaufanie do Spółki na pewno przyczyni się do sprawnego przeprowadzenia planowanej na najbliższy czas nowej emisji akcji.” – powiedział Mariusz Jabłoński.

Zamykając postępowanie upadłościowe, Spółka zostawiła za sobą najtrudniejszy okres w swoim istnieniu. Dzięki konsekwentnej realizacji strategii rozwoju firmy, układowi z wierzycielami oraz racjonalizacji kosztów Energoaparatura zdołała nie tylko uniknąć likwidacji, ale również stała się wiarygodnym graczem na rynku elektroenergetycznym.

Grudniowe postanowienie sądu zakończyło postępowanie upadłości naprawczej, które toczyło się w Energoaparaturze od 4 października 2004 r. W lipcu 2007 r. uprawomocniło się zatwierdzenie układu z wierzycielami. Za przyjęciem układu głosowało 91,91% wierzycieli, dając tym samym wyraz głębokiego zaufania dla dotychczas przeprowadzonych przez Zarząd Spółki działań, w zakresie restrukturyzacji kosztowej oraz organizacyjnej. Głosowanie to zakończyło blisko trzyletni proces naprawczy Energoaparatury, umożliwiając kontynuowanie działalności produkcyjno – montażowej oraz podjęcie działań związanych z szeroko rozumianym rozwojem Spółki i sukcesywnym zwiększaniem jej wartości.

W ramach restrukturyzacji przedsiębiorstwa, Zarząd Energoaparatury wprowadził zmiany dotychczasowej wizji rozwoju Spółki. Zostały wdrożone procesy, których celem było przystosowanie kwalifikacji zasobów ludzkich oraz potencjału wykonawczego i technicznego do nowych zadań;, poszerzono ofertę Spółki z zakresu automatyki o możliwość dostawy systemu DCS (systemu sterowania, regulacji i wizualizacji), aparatury obiektowej oraz specjalistycznej aparatury przeznaczonej dla stref zagrożonych wybuchem. Ponadto poszerzono usługi w zakresie realizacji obiektów elektroenergetycznych tj. napowietrzne linie średniego i wysokiego napięcia, linie kablowych, stacje elektroenergetyczne średniego i wysokiego napięcia oraz montaże przewodów światłowodowych.   

Obecnie Energoaparatura będzie dążyć m. in. do rozszerzenia oferty handlowej z zakresu automatyki oraz prac elektrycznych, zwiększenia wartości i zmiany orientacji pozyskiwanych zleceń, rozwoju działalności eksportowej, zmian w strukturze organizacyjnej i zakresie kompetencji. Spółka planuje zwiększyć zyski z podstawowej działalności poprzez zmiany w organizacji budów oraz zwiększenie wydajności na jednego zatrudnionego. Ten ostatni cel Spółka ma zamiar osiągnąć między innymi poprzez zakup nowoczesnego wyposażenia technicznego, systematyczne podwyższanie kwalifikacji zawodowych pracowników i optymalizację wykorzystania potencjału wykonawczego.

Emisja akcji serii E, z prawem poboru, która została uchwalona przez ZWZA w dniu 21 czerwca 2007 r. planowana jest na pierwsze półrocze 2008 r.

22 stycznia 2008 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny, który dotyczy emisji akcji serii D, przeznaczonej na zaspokojenie roszczeń wierzycieli i serii E, dedykowanej dotychczasowym akcjonariuszom. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na nowe inwestycje. W dalszym rozwoju Spółka zamierza wykorzystywać dobrą koniunkturę na rynku budownictwa przemysłowego. Spółka nie planuje przejęć przy wykorzystaniu środków pochodzących z tej emisji. Oferującym jest Biuro Maklerskie Banku Gospodarki Żywnościowej S.A.

Energoaparatura jest firmą o ugruntowanej pozycji na rynku specjalistycznych usług budowlano-montażowych. Od przeszło 50 lat świadczy usługi w zakresie pomiarów, automatyki i sterowań, prac elektrycznych, zarówno niskich, średnich, jak i wysokich napięć, prac teletechnicznych oraz instalacji Inteligentnego Budynku we wszystkich branżach przemysłu, gospodarce komunalnej i ochronie środowiska. Od 1997 r. jej akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Spółka należy do Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Do głównych klientów Spółki należą: Grupa Lotos, PKN Orlen, Cargill Polska, ZA Puławy, ZA Kędzierzyn, Mondi Packaging Świecie, Stora Enso, PKE, Electrabel, FCh Dwory, ZK Zdzieszowice, ZK Przyjaźń, Mittal Steel.
Misją Spółki jest osiągnięcie pozycji wiodącego w Polsce przedsiębiorstwa wykonawczego, realizującego prace z zakresu automatyki przemysłowej oraz elektryki w przemyśle paliwowym, chemicznym, hutniczym i energetyce

Źródło: Capital Market / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 244

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >