Rockwool rozbudowuje fabrykę w Cigacicach
W Rockwool Polska w Cigacicach uruchomiono w sierpniu najnowocześniejszą linię do produkcji paneli sufitowych. W tym samym czasie wdrożono też nową technologię pakowania wyrobów na paletach – RockPack.
Czytaj dalej
Zasadniczą różnicą pomiędzy panelami sufitowymi produkowanymi do tej pory w fabryce w Cigacicach a panelami, które będą schodziły z nowej linii, jest sposób ich montażu. Panele z krawędzią typu A – dotychczas produkowane - przeznaczone są do montażu w systemie o widocznej konstrukcji nośnej wykorzystujące profile „T". Krawędź boczna tych paneli po zamontowaniu jest niewidoczna i nie wpływa na estetykę końcową sufitu.
Panele sufitowe, których produkcja rozpoczęła się już w sierpniu, z krawędzią typu D lub C przeznaczone będą do montażu w systemach o niewidocznej konstrukcji nośnej, a panele o krawędzi typu F do montażu w systemie o widocznej konstrukcji nośnej, ale z częściowo odkrytą krawędzią boczną o wysokiej jakości. Cechy, które charakteryzują nowe płyty to: wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku i odbicia światła, odporność na wilgoć aż do 100% wilgotności względnej powietrza oraz wyśmienite właściwości ogniotrwałe. Ze względu na swoje właściwości akustyczne nowe panele sufitowe znajdą zastosowanie w pomieszczeniach takich jak teatry czy sale wykładowe, i wszędzie tam, gdzie wymagana jest estetyka oraz wysoka jakość wykończenia.
Grupa Rockwool posiada jeszcze dwie linie produkujące panele sufitowe – we Francji i Holandii. Jednak najbardziej zaawansowana technologicznie jest linia w Polsce. Wartość wdrożonych inwestycji szacujemy na 18 mln euro – mówi Frank Christian Bartel, dyrektor techniczny Rockwool Polska.
Na potrzeby nowej inwestycji na terenie fabryki Rockwool w Cigacicach wybudowany został budynek o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych, mieszczący w sobie halę produkcyjną i magazyn. Zgodnie z obliczeniami pełną moc produkcyjną linia osiągnie w przeciągu kilku miesięcy.
Za zaprojektowanie i wdrożenie nowej technologii odpowiedzialny jest główny dział inżynierii grupy Rockwool (Rockwool Engineering). W pracach, które rozpoczęły się na początku października 2005 roku, uczestniczyli również inżynierowie polskiego oddziału oraz pracownicy działu produkcji. W związku z nową inwestycją w fabryce Rockwool Polska w Cigacicach stworzono 80 nowych miejsc pracy.
Firma Rockwool Polska jest częścią duńskiego koncernu Rockwool International, wiodącego na świecie producenta izolacji z wełny mineralnej. Polska była pierwszym krajem Europy Wschodniej, w którym Rockwool zdecydował się zainwestować. W 1993 roku przejął fabrykę w Cigacicach, a następnie - w 1996 roku – dokonał zakupu kolejnej fabryki w Małkini.
Obecnie Rockwool Polska posiada dwie fabryki z sześcioma liniami produkcyjnymi. W przeciągu 13 lat swojej działalności w naszym kraju, firma zainwestowała ponad 120 mln euro, a obydwie jej fabryki uznane zostały za najbardziej wydajne zakłady w całej grupie Rockwool.
Informacje dodatkowe:
Grupa ROCKWOOL POLSKA rozpoczęła działalność produkcyjną w Polsce wraz ze sprywatyzowaniem fabryki w Cigacicach – w czerwcu 1993 roku. W roku 1996 Rockwool uruchomił produkcję w drugim zakładzie w Małkini. Obie fabryki, z 6 liniami produkcyjnymi, zostały gruntownie zmodernizowane i produkują wełnę mineralną służącą jako izolacja termiczna, akustyczna i przeciwpożarowa w budownictwie oraz instalacjach technicznych.
Zarówno fabryki w Cigacicach jak i w Małkini zostały uznane za najbardziej wydajne zakłady Grupy ROCKWOOL, a strategia marketingowa polskiego oddziału za najbardziej skuteczny plan strategiczny roku 2001.
Za osiągnięcia w zakresie wprowadzenia bezodpadowej produkcji oraz podnoszenia standardów ekologicznych samych produktów izolacyjnych, ROCKWOOL POLSKA został dwukrotnie uhonorowany przez Ministra Środowiska tytułem „Lidera Polskiej Ekologii” – w roku 2001 w kategorii „przedsiębiorstwo“ i w roku 2003 w kategorii „wyrób“.
ROCKWOOL POLSKA osiągnął pozycję krajowego lidera materiałów izolacyjnych. Stało się to możliwe dzięki dokonanym przez firmę inwestycjom – technologicznym i badawczym oraz – przede wszystkim – dzięki dostrzeżeniu przez polskich wykonawców doskonałych parametrów użytkowych wełny skalnej ROCKWOOL. W serii otrzymanych nagród, tytułów i wyróżnień najnowsze są trzy, uzyskane podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA 2006 - Złoty Medal MTP za płytę z wełny mineralnej MEGAROCK, tytuł Izolacji Roku za kompletny system ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK MAX oraz Budowlana Marka Roku 2005 w rankingu marek budowlanych w kategorii „materiałów termoizolacyjnych”.
Produkty Rockwool izolują od zimna i hałasu wiele obiektów w Polsce. Warto wspomnieć choćby Metropolitan – „Najlepszy Biurowiec Świata” według uczestników ubiegłorocznych targów nieruchomości w Cannes.
Czytaj również: Życie w centrum stolicy
Komentarze
Tagi
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Jaki powinien być hotel idealny? Liczba postów: 32 Grupa: Inwestycje Jakiś czas temu byłem na weekend w Poznaniu i zatrzymałem się w polecanym mi Hotel Poznań Włoski - Liceum dla Dorosłych Poznań , który według mnie oferuje wysok...
- Jak w ostatnich latach kształtowały się zmiany w b... Liczba postów: 1 Grupa: Inwestycje
- Jakie mieszkanie wybrać? Deweloperskie czy używane... Liczba postów: 224 Grupa: Inwestycje Czy ktoś z Was zdecydował się na opcje jaką jest zarządzanie najmem? W sieci znalazłam te firmę - https://alavoro.pl/zarzadzanie-mieszkani em/. Pojęcie zarządzan...
- Zakup mieszkania: od dewelopera czy z rynku wtórne... Liczba postów: 19 Grupa: Inwestycje Cześć! Planujesz zakup nowego mieszkania w Katowicach? Według mnie, warto zajrzeć na stronę GeoGrupa. Mają tam wiele propozycji nowych mieszkań w różnych części...
- Czy kupno mieszkania z rynku wtórnego jest korzyst... Liczba postów: 31 Grupa: Inwestycje Jeśli myślisz o zakupie mieszkania, koniecznie zerknij na ofertę dewelopera https://www.osiedlealeksandria.pl/ jeśli interesuje Cię miejscowość Aleksandrów Łódz...