Siła mięśni kontra siłownik
Projektując dom naszych marzeń myślimy o tym, aby był jak najbardziej wygodny, funkcjonalny, nowoczesny i... z dużym garażem. W dzisiejszych czasach nikt już nie wyobraża sobie sytuacji, że w rodzinie nie ma ani jednego samochodu. Auto jest potrzebne tak samo, jak choćby telefon komórkowy. Jednak nie tak łatwo jest je schować.
Garaż powinien być pomieszczeniem przestronnym i rozplanowanym w taki sposób, aby można w nim było umieścić także inne rzeczy, dla których brak miejsca w domu np. narzędzia do pracy w ogrodzie, kosiarkę, rowery czy też ukochany motor.
Tak jak dom ma drzwi wejściowe, tak garaż musi mieć bramę. I tu zaczynają się schody, bo rodzajów bram jest tyle, że trudno się na coś zdecydować. Główne pytanie brzmi, czy brama ma być tradycyjnie otwierana ręcznie, czy idąc z duchem nowoczesności należy zamontować mechanizm, który będzie to robił za nas?
Istnieje kilka rodzajów drzwi garażowych: uchylne – otwierające się do góry, rolowane – działające na zasadzie rolety, sekcyjne górne, sekcyjne boczne - gdzie drzwi przesuwają się na ścianę boczną garażu, harmonijkowe oraz klasyczne drzwi skrzydłowe.
Do każdej z tych bram można dobrać odpowiedni model automatu.
Podstawowym plusem posiadania automatycznie otwieranej bramy jest to, iż aby taką bramę otworzyć lub zamknąć wystarczy naciśnięcie jednego guzika na pilocie, który ma kilka podstawowych zalet. Przede wszystkim - z powodzeniem otwiera garaż już z odległości 20 metrów. Poza tym, zajmuje mało miejsca i nie trzeba szukać go pośród kluczy do bramy, czy do domu. Ponadto nie trzeba wysiadać z auta, co jest szczególnie cenne zimą, podczas opadów deszczu lub gdy zwyczajnie się śpieszymy.
Siłownik? Tak, ale który wybrać? Według fachowców, nowoczesne modele siłowników powinny działać cicho, niezawodnie i przez długie lata. Firma FAAC na swoje napędy daje dwuletnią gwarancję – mówi ekspert FAAC Sławomir Baran – dodatkowo dobre siłowniki powinny posiadać system przeciwzgnieceniowy, który zatrzymuje bramę, gdy napotka ona na przeszkodę. Dzięki temu rodzice i posiadacze zwierząt nie muszą się martwić o ich bezpieczeństwo.
Jeśli brama, którą do tej pory otwieraliśmy ręcznie działa bez zarzutu, założenie napędu FAAC nie jest żadnym problemem. Sam mechanizm tzn. szynę, po której będzie się brama poruszać montuje się na suficie – twierdzi Sławomir Baran z FAAC Polska – Następnie programuje się napęd tak, by ustawić pozycje otwarcia/zamknięcia bramy i zwolnienia przed domknięciem. Po zakończeniu cyklu programowania, napęd działa poprawnie bez dodatkowych regulacji. Raz na dwa lata wystarczy wymienić tylko baterie w pilocie.
Ciesząc się nowym domem, można cieszyć się także z funkcjonalności nowoczesnych
rozwiązań technicznych, które są tworzone właśnie po to, aby ułatwić nam życie. Warto im zaufać.
Automat do bram garażowych FAAC 531
Automat D600
Źródło: BANDERA / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Szkolenia BHP Liczba postów: 28 Grupa: Firmy budow... W przypadku kiedy zależy Ci na najwyższym bezpieczeństwie swoich pracowników w firmie. To zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą firmy Inżynieria BHP https://...
- Wózki widłowe idealnym pomocnikiem w magazynie Liczba postów: 28 Grupa: Budowa i re... Słyszałam wiele dobrego o urządzeniach Ecobalers https://ecobalers.com/, ale wolę się tutaj upewnić. Czy są wśród Was eksperci, którzy mogliby podzielić się swo...
- Wybór drewnianych schodów do wnętrza - dobór odpo... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Transport ponad gabarytowy Liczba postów: 383 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o transport - na przykład na lawecie - to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także pomoc drogowa, auto holowanie w Poznaniu: https://www.pomocdrogow...
- Studnia głębinowa Liczba postów: 2 Grupa: Moja budowa W ostatnim czasie wiercenie studni głębinowych łódzkie było kolejnym etapem prac na mojej działce. Po konsultacji z geologiem, który doradził najlepsze miejsce,...