Spółdzielnia dopłaci do wymiany okien

Spółdzielnia dopłaci do wymiany okien

Każde mieszkanie wymaga napraw i remontów. Przepisy określają, kto ma się tym zająć w lokalu komunalnym lub spółdzielczym, ale w praktyce bywa różnie

Niesprawny kran, nieszczelne okna – co wtedy? O tym, kto ma dbać o lokal komunalny lub w prywatnej kamienicy, mówią art. 6a i b ustawy o ochronie praw lokatorów, jeśli kodeks cywilny nie reguluje danej kwestii. Każda spółdzielnia natomiast ma swoje wewnętrzne regulaminy w tej sprawie. Można je znaleźć na jej stronie internetowej, czasami wiszą na klatce schodowej. Zawsze też są do wglądu w administracji.

Obowiązki wynajmującego

Ze wspomnianych wyżej przepisów wynika, że właściciel ma dbać o budynek, zapewnić sprawne działanie urządzeń technicznych, np. domofonów, wind. To on także naprawia i wymienia wewnętrzną instalację wodociągową, gazową, ciepłej wody wraz z grzejnikami (bez armatury), kanalizacyjną, elektryczną, telefoniczną, anteny zbiorczej (z wyjątkiem osprzętu), a także centralne ogrzewanie razem z grzejnikami.

Do jego obowiązków należy ponadto wymiana pieców grzewczych oraz stolarki okiennej i drzwiowej, tynków, podłogi posadzek, wykładziny podłogowej. Natomiast naprawia i konserwuje je już lokator.

czytaj więcej...
Źródło: Rzeczpospolita

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >