Stolarka okienna w trosce o komfort użytkownika

Stolarka okienna w trosce o komfort użytkownika

Stolarka okienna stanowi nie tylko niezbędny element wyposażenia domu, ale i jego duszę. Nieszablonowe rozwiązania, ciekawe stylizacje i wyrafinowane szczegóły to wymagania jakim muszą dziś sprostać producenci okien by zadowolić swojego klienta. Czytaj dalej

 

Planując zakup i montaż stolarki okiennej warto skorzystać z możliwości jakie oferuje współczesny rynek, bo odpowiedni dobór okien decyduje o ostatecznym charakterze wymarzonej inwestycji i komforcie jej użytkowania. Eksperci sieci sprzedaży Polskie Okna, pomogą dokonać odpowiedniego wyboru. Okna stanowią centralny element architektury budynku. Wybierając je warto zastanowić się do jakich celów przeznaczone jest pomieszczenie, w którym chcemy zamontować nasze okno i wybrać taki rodzaj stolarki okiennej, która najlepiej spełni swoje funkcje.

 

Czytaj również: Technologia trójwarstwowego montażu okien

 

Zacisze sypialni

W sypialni bardzo dobrze sprawdzają się okna z wielostopniowym uchyłem, umożliwiające wygodną wentylację pomieszczenia. Regulacja uchyłu okna może być sterowana automatyczne przy użyciu ręcznej klawiatury lub z wykorzystaniem systemu zdalnego sterowania. Uchył jest wielostopniowy i regulowany dzięki czemu łatwo go dostosować do warunków pogodowych i własnych upodobań.

 

"Planując montaż okien w sypialni warto także zwrócić uwagę na konstrukcję okna, która zapewni odpowiedni poziom wyciszenia pomieszczenia. W tym przypadku dobrze sprawdza się zastosowanie komorowych uszczelek oraz pakietów szybowych złożonych z tafli szkła o różnych grubościach." – komentuje Karol Mosakowski, menedżer sieci sprzedaży Polskie Okna.

 

Czytaj również: Funkcjonalne okna typu skandynawskiego

 

Okna skonstruowane z uwzględnieniem powyższych technologii poza funkcją wyciszenia, uwzględniają także wymagania budownictwa energooszczędnego, zapewniając izolację termiczną wnętrza i nie pozwalając na wyziębienie pomieszczenia. Termiczne parametry oraz ich wysoka szczelność sprawiają, że nadają się zarówno do pomieszczeń klimatyzowanych, jak i z mechaniczną wentylacją czy w budownictwie pasywnym. Okna z uchyłem mogą mieć różne rozmiary i kształty, co ułatwia dostosowanie ich do oryginalnej architektury budynku. Wybór wielkości przeszklenia wpływa na poziom doświetlenia naturalnym światłem i pozwala na wykorzystanie trudno dostępnych lub skomplikowanych konstrukcyjnie powierzchni.

 

Planując montaż okien w sypialni warto także zwrócić uwagę na konstrukcję okna, która zapewni odpowiedni poziom wyciszenia pomieszczenia  – komentuje Karol Mosakowski, menedżer sieci sprzedaży Polskie Okna. Foto: Polskie Okna

 

Ciepła kuchnia

Kuchnia to pomieszczenie pobudzające zarówno zmysł powonienia, jak i estetyki, nadające wyrazu całemu pomieszczeniu. Kuchnia powinna być dobrze oświetlona i mieć zapewnioną optymalną cyrkulację powietrza. Dobrze sprawdzającym się wyborem do kuchni są okna uchylno-przesuwne, umożliwiające szybkie i bezproblemowe wietrzenie pomieszczenia. Okna uchylno-przesuwne zapewniając dobrą wentylację, pozwalają także na oszczędność miejsca. Stanowią również wygodne rozwiązanie dla osób, wykorzystujących parapet jako dodatkową półkę. Korzystając z okna uchylno-przesuwnego nie ryzykuje się przypadkowego strącenia stojących pod nim naczyń lub kwiatków.

 

Czytaj również: Nowoczesne okna drewniane w skandynawskim typie

 

W kuchni z reguły panuje podwyższona w stosunku do innych pomieszczeń wilgotność powietrza. Wynika to z dużych ilości pary wodnej powstającej podczas procesu przygotowywania potraw. Dlatego bardzo istotnym zagadnieniem jest zapewnienie szybkiej wymiany zużytego powietrza. "Zatem warto pomyśleć o zamontowaniu w oknach przeznaczonych do kuchni dodatkowego nawiewnika" – radzi K. Mosakowski.

 

Foto: Polskie Okna 

 

Słoneczny salon

Salon to miejsce, w którym spędzamy wolne chwile i zażywamy relaksu. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem do salonu są okna posiadające zamontowany hamulec rozwarcia sterowany klamką oraz stabilizator uchyłu. Zastosowanie takiego rozwiązania likwiduje problem przytrzaśniętej w oknie firanki, zrzuconej nagłym ruchem skrzydła doniczki, czy zamykającego się pod wpływem przeciągu okna.

 

Zamontowany w oknie hamulec po ustawieniu wybranej szerokości otwarcia i przekręceniu klamki do dołu o 45° blokuje skrzydło, dzięki czemu pozostaje ono w ustawionym miejscu, aż do momentu, ręcznej zmiany jego położenia. Stabilizator zintegrowany w rozwórce natomiast unieruchamia okno w pozycji uchylonej, dzięki czemu okno nie zatrzaskuje się pod wpływem podmuchu wiatru.

 

 Czytaj również: Solidne okucia okienne zabezpieczą dom przed włamaniem


Warto także pomyśleć o specjalnym systemie do zatrzaskiwania okna balkonowego. Rozwiązanie polegające na zamontowaniu na zewnętrznej części skrzydła drzwi balkonowych specjalnego uchwytu, który umożliwia zatrzaskiwanie balkonu od zewnątrz okazuje się praktycznym i komfortowym rozwiązaniem. Drzwi nie są w tym przypadku zamykane klamką, dzięki czemu w każdym momencie lokator może wejść do środka domu.

 

W ramach dodatkowego wyposażenia istnieje możliwość zastosowania szyb refleksyjnych, czyli szkła pozwalającego na odbijanie promieni słonecznych. Okna to inwestycja na długie lata. Warto przeanalizować dostępne na rynku opcje dodatkowych elementów wyposażenia stolarki okiennej i dobrać je tak by najlepiej odpowiadały naszym potrzebom.

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19406 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >