Sufity podwieszane w 3D

Sufity podwieszane w 3D

Sufit podwieszany nie musi stanowić jednolitej, statycznej powierzchni przykrywającej strop i jego niedoskonałości. Może być fantazyjną i pomysłową konstrukcją, która oprócz funkcjonalności, spełnia również rolę estetycznej i oryginalnej dekoracji samej w sobie Czytaj dalej

 

Oto kilka propozycji, jak za pomocą dekoracyjnych sufitów podwieszanych uczynić wnętrze bardziej atrakcyjnym i komfortowym, zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym. O ciekawych i inspirujących rozwiązaniach opowiada Anna Baczkowska, architekt i kierownik wsparcia technicznego w firmie Armstrong.

 

Czytaj również: Gdzie stosować wyspy sufitowe?

 

 

Kształty i kolory

Aby nadać wnętrzu nowej jakości, świeżości i nieco finezji, bezpośrednio pod stropem lub pod istniejącym modułowym sufitem podwieszanym, możemy umieścić np. kilka płyt OPTIMA CANOPY. To płaskie panele o grubości 22 mm wykonane z wełny mineralnej, dostępne w rozmaitych kształtach (10 do wyboru) i kolorach (na zamówienie). Montuje się je za pomocą specjalnych metalowych linek, dzięki czemu płyty mogą zawisnąć na różnych wysokościach i pod różnymi kątami, pojedynczo lub w grupach. Warto dodać, że materiał, z którego powstały panele OPTIMA CANOPY, pozwala również na kształtowanie przestrzeni pod względem akustycznym. Wełna mineralna zastosowana w płytach zapewnia m.in. wysoki poziom pochłaniania dźwięku, dlatego sprawdzą się jako element dekoracyjny i funkcjonalny we wnętrzach szczególnie narażonych na powstawanie nadmiernego hałasu (np. biura, recepcje, duże sklepy itp.).

 

Czytaj również: Co warto wiedzieć o wyspach sufitowych?


 

Dynamika pod sufitem

Nowoczesny, trójwymiarowy efekt uzyskamy także poprzez zastosowanie wygiętych w łuk mineralnych paneli ULTIMA CANOPY lub poliwęglanowych - INFUSIONS CANOPY. Ich wyjątkowy kształt oraz sposób montażu (na linkach) pozwalają tworzyć niebanalne konfiguracje. Możemy więc łączyć płyty wklęsłe i wypukłe, wieszać je pojedynczo lub w grupach i na różnych poziomach, układać w fale, skrzydła, kwiaty, ciągi czy inne formy, by w ten sposób kształtować przestrzeń pomieszczeń, nadać im dynamiki i lekkości. Wykonane z poliwęglanu panele INFUSIONS CANOPY są dostępne w 6 kolorach, a dzięki ich półprzezroczystej powierzchni możemy bawić się nie tylko ciekawą kolorystyką, ale także przenikaniem i odbiciem światła, tworząc oryginalne iluminacje. Akustyczne właściwości ULTIMA CANOPY umożliwiają z kolei poprawę warunków akustycznych. Połączenie wszystkich tych właściwości sprawi, że uzyskamy prawdziwie oryginalne i ergonomiczne wnętrze. Takie rozwiązania możemy zastosować np. w dużym biurze, ale także w hallu biurowca, restauracji, galerii handlowej, hali lotniska czy nawet w centrum SPA.

 

Czytaj również: Sufit zaskakujący nietypową formą i wykończeniem


 

Zawieszony na chmurze

Jak sprawić, by zwykły, modułowy sufit podwieszany zyskał zupełnie nowego wymiaru? Wystarczy zawiesić go na chmurze, a mówiąc dokładniej, na konstrukcji AXIOM KNIFE EDGE CANOPY lub AXIOM CANOPY. Różnej wielkości „chmurki” czy „wyspy” tworzy się ze standardowych płyt sufitowych (60 x 60) zamkniętych w specjalnej ramie z profili AXIOM. Następnie całą konstrukcję montuje się w określonej odległości od stropu, uzyskując tym samym efekt sufitu pływającego. To doskonały pomysł na wyodrębnienie np. miejsca pracy w dużym biurze, a także lady recepcyjnej czy przestrzeni jadalnej itp. Możliwość wykorzystania płyt o różnych właściwościach akustycznych pozwala także kształtować warunki we wnętrzach optymalnie do potrzeb ich użytkowników.

 

 

Źródło: Yasna Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19450 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 132

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >