Systemy kominowe z giętkimi rurami  również do celów wentylacyjnych

Systemy kominowe z giętkimi rurami również do celów wentylacyjnych

W ostatnich latach zmiana systemu ogrzewania znajduje się na czele listy modernizacji wykonywanych w domach. Coraz częściej decydujemy się na nowoczesne energooszczędne kotły grzewcze. Wielu z nas chętnie montuje także kominki. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujemy, modernizacja kotłowni i przystosowanie starych kominów do nowych warunków pracy jest teraz prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko dzięki zastosowaniu elastycznych wkładów kominowych. Czytaj dalej

 

Popularność elastycznych systemów kominowych wynika z tego, iż sprawdzają się w trudnych warunkach montażowych. Ta cecha sprawia, że mogą być instalowane w starych, trudno dostępnych szachtach, nawet  tych posiadających uskoki lub nieregularne kształty. – W związku z coraz częstszą wymianą kotłów, niosącą ze sobą konieczność wymiany systemów kominowych, rodzina produktów Flex jest dziś jedną z najchętniej kupowanych wśród systemów firmy MK – zdradza Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe, lidera wśród polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych. Podstawowym elementem wszystkich wkładów kominowych typu Flex są rury elastyczne. Wśród nich wyróżnić należy systemy stalowe do kotłów atmosferycznych i kotłów kondensacyjnych oraz turbo, a  także innowacyjne wkłady do kominków i kotłów opalanych drewnem oraz aluminiowe przewody elastyczne przeznaczone do wentylacji.

 

 

Poszukując wkładu do pracy z nowoczesnymi kotłami turbo bądź kondensacyjnymi na gaz i olej warto zwrócić uwagę na  jednościenny Flex z klasą ciśnieniową P1 (200 Pa). Rury MK Flex składają się z jednej warstwy odpowiednio ukształtowanej taśmy. Kształt „harmonijki” zapewnia wkładce giętkość, dzięki czemu ich montaż jest zdecydowanie łatwiejszy od innych systemów. A zastosowanie specjalnych, łatwych w montażu złączek i uszczelnienie ich we wskazanych miejscach silikonem wysokotemperaturowym (200°C) gwarantuje sprawną pracę całego systemu.

 

Czytaj również: O co chodzi z rekuperatorami? [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

 

Tym, którzy zaplanowali w domu kominek, ale wahają się z uwagi na trudny montaż przyłącza do komina, czy nieregularny szacht, przychodzi z pomocą żarski producent. W jego najnowszej  ofercie znalazł się system o wysokiej odporności korozyjnej (V2) do kominków i kotłów opalanych drewnem. Flex x2, bo o nim mowa, jest idealnym systemem dla inwestorów, którzy zabudowując przyłącze do kominka szukają łatwego w montażu i niedrogiego rozwiązania. Dodatkowo wybór właściwego rozwiązania jest teraz niezwykle prosty, dzięki gotowym i niedrogim dwóm typom pakietom przyłączeniowym. Pierwszy z nich zawiera złączkę przyłączeniową na kominek i rurę Flex w dwóch wariantach długości – 1,2 i 1,5 m.  Drugi typ, to pakiet z dodatkową złączką do podłączenia z kominem ceramicznym.

 

 

Warto pamiętać, że systemy kominowe z giętkimi rurami znajdują również zastosowanie do celów wentylacyjnych. – Posiadamy w ofercie wkład Flex ALU przystosowany do pracy w temperaturze do 200°C. Jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne i elastyczny, dzięki czemu można go zginać w dowolnym miejscu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt,  że standardowe przewody o długości 50 cm rozciągają się aż do 3 m – mówi Anna Rotkis-Dziadul.

 

Czytaj również: Jesienne premiery w ogrzewaniu

 

Wszystkie systemy kominowe produkowane przez MK Systemy Kominowe spełniają wymagania dyrektyw Unii Europejskiej i są wykorzystywane w najnowocześniejszych inwestycjach zarówno prywatnych, jak i biznesowych w całej Europie. Producent udziela 2 lat gwarancji na wkład elastyczny do wentylacji oraz 5 lat na pozostałe elastyczne systemy kominowe. 

Źródło: niebieskiocean / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19352 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 79

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >