Szkło budowlane o niezwykłych właściwościach optycznych

Szkło budowlane o niezwykłych właściwościach optycznych

Nazwa szkła SGG DIAMANT trafnie określa jego pozycję w asortymencie firmy Saint-Gobain Glass. Ekstra białe szkło o wysokich walorach estetycznych i znakomitych właściwościach optycznych to prawdziwy klejnot w ofercie. Czytaj dalej

SGG DIAMANT to ekstra białe szkło typu float o bardzo wysokiej przezierności. Oddaje ono kontrasty wierniej niż zwykłe szkło bezbarwne, a widziane przez nie barwy są żywe i naturalne. Dzięki niezwykłym właściwościom optycznym szkło SGG DIAMANT jest chętnie stosowane w miejscach takich jak muzea, galerie, czy salony jubilerskie, gdzie ważne jest zachowanie prawdziwych kolorów prezentowanych przedmiotów. Za niezwykłą przezierność i neutralność jest one cenione także przez projektantów i producentów mebli. Blaty stołów czy półki wykonane ze szkła SGG DIAMANT wyglądają znacznie estetyczniej niż przygotowane ze zwykłego szkła bezbarwnego.

 

 

Szkło SGG DIAMANT tak samo chętnie wykorzystywane jest do użytku wewnętrznego, jak i  zewnętrznego. Najczęstszymi zastosowaniami we wnętrzach prywatnych są ścianki działowe, drzwi, kabiny prysznicowe, we wnętrzach użyteczności publicznej szkło używane jest do tworzenia  witryn ekspozycyjnych w muzeach i galeriach. Świetnie sprawdza się też jako materiał okien wystawowych sklepów jubilerskich, a fasadom budynków nadaje lekkość i elegancję.
Saint-Gobain Glass wykorzystuje szkło SGG DIAMANT wszędzie tam, gdzie potrzebna jest większa przepuszczalność światła - jest ono bazą do produkcji m.in. szkieł przeciwsłonecznych SGG COOL-LITE, luster SGG MIRALITE EVOLUTION, szkieł niskoemisyjnych SGG PLANITHERM, szkła lakierowanego SGG PLANLAQUE EVOLUTION, szkła samoczyszczącego SGG BIOCLEAN oraz antyrefleksyjnego szkła laminowanego SGG VISION-LITE.

 

SGG DIAMANT dostępne jest w grubościach od 3 do 19 mm. Standardowe wymiary tafli to 6000x3210 mm. Właściwości akustyczne szkła są identyczne jak w przypadku szkła bezbarwnego float, parametry mechaniczne są zgodne z normą PN-EN 572-2. Technologia float zastosowana do produkcji szkła gwarantuje uzyskanie idealnie płaskich, równoległych powierzchni.

 

 

Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 323

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >